Książę Harry i książę William o księżnej Dianie, rocznica śmierci Diany
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

„Robili jej zdjęcia, gdy ta jeszcze żyła!” Osobiste i wzruszające wyznania Williama i Harry'ego o śmierci księżej Diany

Gabriela Czernecka 23 sierpnia 2017 14:00
Książę Harry i książę William o księżnej Dianie, rocznica śmierci Diany
Fot. East News

Książę Harry i książę William w najnowszym filmie dokumentalnym BBC po raz kolejny wspominają zmarłą matkę. Jak dowiedzieli się o śmierci Diany, kogo obwiniają o jej śmierć? To pierwsze tak odważne, a jednocześnie tak wzruszające słowa synów księżnej Walii.

 

Polecamy: Księżna Diana planowała małżeństwo z Dodim Al-Fayedem tuż przed tragiczną śmiercią! Czy powodem była domniemana ciąża?

 

20. rocznica śmierci księżnej Diany

 

31 sierpnia 2017 roku minie dwadzieścia lat od tragicznej śmierci Diany. By uczcić pamięć o księżej, stacja BBC w najbliższą niedzielę wyemituje emocjonalny wywiad, którego udzielili synowie Diany, książę William i książę Harry. Następcy brytyjskiego tronu we wzruszających słowach opowiedzieli o trudnym momencie, w którym dowiedzieli się o tragedii, a także o dniach poprzedzających pogrzeb mamy.

 

Na ujawnionych nagraniach fragmentach filmu „Diana 7 dni” książę William opowiada o tym, jak zdezorientowany czuł się po śmierci matki. „Pamiętam, że czułem się kompletnie zdrętwiały. Ciągle zadawałem sobie pytanie: „Dlaczego ja”, „Co takiego zrobiłem, że mnie to spotkało”?”, powiedział William.

 

Książę William o śmierci księżnej Diany w dokumencie BBC
Fot. Screen BBC TV

Polecamy: Książę Karol wymykał się do toalety, by dzwonić do kochanki. „Taśmy Diany” wstrząsnęły Brytyjczykami!

 

Książę Harry o śmierć Diany obwinia paparazzi

 

Najbardziej wzruszające słowa padają jednak z ust księcia Harry’ego, który o śmierć mamy pośrednio oskarża paparazzich, którzy robili zdjęcia Dianie umierającej na tylnym siedzeniu roztrzaskanej limuzyny. Przypomnijmy, że 36-letnia księżna Diana i Dodi Fayed zginęli 31 sierpnia 1997 roku razem z prowadzącym pojazd szoferem w tunelu Pont de l'Alma w Paryżu.

 

Fotoreporterzy podążali za księżną od momentu, gdy opuściła hotel Ritz. Oficjalnie przyczyną wypadku jest gwałtowne przyspieszenie kierowcy pojazdu, który chciał uciec samochodem przed pościgiem paparazzi. „Miała poważny uraz głowy, ale wtedy jeszcze żyła. Ci ludzie, którzy spowodowali wypadek zamiast jej pomóc, fotografowali ją jak umiera na tylnym siedzeniu, a potem szli do swoich redakcji i podawali to jako news”, mówi głosem pełnym wzruszenia”.

 

Książę Harry o śmierci księżnej Diany w dokumencie BBC
Fot. Screen BBC TV

 

Polecamy również: Zanim książę Karol poznał Dianę, miał romans... z jej siostrą! Zdradzamy kulisy tego burzliwego związku

 

Książę Karol zrozpaczony śmiercią Diany?

 

W dokumencie pojawią się również informacje, które z pewnością zaskoczą fanów księżnej Walii. Książęta William i Harry ujawniają, że ich ojciec książę Karol, mimo gorzkiego rozwodu z Dianą bardzo przeżył jej śmierć. Podobno Karol załamał się, gdy usłyszał tragiczną wieść. Nowy dokument BBC, opowiadający o siedmiu dniach, które wstrząsnęły Wielką Brytanią, z pewnością zapisze się w pamięci Brytyjczyków. Film „Diana 7 Dni” ma odsłonić kulisy tragicznych wydarzeń - od momentu, gdy wiadomość o śmierci Diany dotarła do brytyjskiej rodziny królewskiej do jej pogrzebu, który odbył się 6 września. To trzeci telewizyjny wywiad, w którym książę William i Harry wspominają zmarłą tragicznie matkę. Jakie jeszcze informacje wyjdą na jaw o księżnej Dianie? Dowiemy się już w niedzielę.

 

Księżna Diana, film o księżnej Dianie, książę William i książę Harry wspominają mamę
Fot. Instagram @kensingtonroyal

Pogrzeb księżnej Diany
Fot. East News

 

Zobacz także: Sensacyjne doniesienia zagranicznych mediów! Grób księżnej Diany jest pusty…?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?