Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan, Viva! 7/2020
Fot. Marta Wojtal
O TYM SIĘ MÓWI

Jaki będzie synek Małgorzaty i Radosława Majdanów?

Sprawdziliśmy znaczenie jego imienia!

Redakcja VIVA! 10 czerwca 2020 14:15
Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan, Viva! 7/2020
Fot. Marta Wojtal

W końcu są w komplecie! Małgorzata i Radosław Majdanowie  doczekali się narodzin swojego synka. Chłopiec przyszedł na świat 10 czerwca o godzinie 6.35. ,,To najszczęśliwszy dzień mojego życia", pisał dumny tata. Para długo nie ujawniała imienia swojej pociechy. Teraz wszystko stało się jasne. Małżeństwo zdecydowało się na imię - Henryk! Co oznacza? Sprawdziliśmy jego znaczenie! 

Znaczenie imienia Henryk. Jaki będzie synek Małgorzaty i Radosława Majdanów?

Informację o imieniu dla swojej pociechy zachowali w tajemnicy. Małgorzata Rozenek-Majdan wielokrotnie podkreślała, że stawia na szlachetne i tradycyjne imię.

„Wiedzieliśmy, że jeśli kiedykolwiek byłby chłopak, to właśnie o takim imieniu. Nie jest to imię po członku rodziny, ale bardzo podoba nam się geneza tego imienia i jego brzmienie. Ponieważ wszystko może się jeszcze zdarzyć, bo to różnie bywa, wolałabym jeszcze nie zdradzać”, mówiła prezenterka w rozmowie z Dzień Dobry TVN w jednym z pierwszych wywiadów po głoszeniu ciąży.

Tajemnicę zdradził Radosław Majdan. W poruszającym wpisie po narodzinach maleństwa wyjawił imię synka: 

,,Jest silny, zdrowy i bardzo waleczny💪 3900 kg / 58 cm 👍 snuje już co do Niego plany😉 treningowe😂 Przed Wami HENIO". 

Co oznacza imię Henryk? To imię starogermańskie i pochodzi od słów heim (dom) i richi (bogaty, potężny). Jak podaje Wielka Księga Imion, osoby o tym imieniu są czułe, opanowane, odważne i ambitne.  Henryk kroczy pewnie swoimi ścieżkami, uparcie dąży do określonych celów i solidnie wypełnia wszystkie obowiązki. Posiada wrodzoną inteligencję, która pomaga mu w podejmowaniu słusznych decyzji. Nie brakuje mu wewnętrznego spokoju, a przy tym jest . Zazwyczaj obiera rolę przywódcy i nie ma najłatwiejszego charakteru. Często dobro najbliższych przekłada ponad własne i cieszy się ogromną sympatią. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.