Joanna Racewicz o synku
Fot. Instagram, Joanna Racewicz
O TYM SIĘ MÓWI

„Osobą naprawdę mi niezbędną jest teraz mój syn”. Joanna Racewicz w poruszajacych słowach o samotnym macierzyństwie

Olga Figaszewska 25 listopada 2017 09:00
Joanna Racewicz o synku
Fot. Instagram, Joanna Racewicz

Od śmierci Pawła Janeczka minęło 7 lat. Dla Joanny Racewicz świat stanął wtedy w miejscu. Została sama z synem, tęsknotą, żalem i pustką. Dziś dziennikarka rozpoczyna nowy etap. Po wielu latach postanowiła uporać się z traumatycznymi przeżyciami. Największą siłę i wsparcie otrzymuje od swojego dziewięcioletniego synka, Igora. Dzięki niemu przeszła przez najtrudniejsze życiowe momenty. W jednym z najnowszych wywiadów opowiedziała o niezwykłej relacji z dzieckiem. Co zdradziła?

 

Zobacz też: Anna Kalita w przejmującej rozmowie z Joanną Racewicz o śmierci męża: „Do końca przy nim byłam, trzymałam za rękę’’

 

Joanna Racewicz o synku, Igorze

To najważniejszy mężczyzna w jej życiu. „Jest dzielny. Jak Tata. Duma z Taty i pamięć o nim to jedyne, co zostało. Nasz Syn. Najpiękniejszy pomnik Pawła. Prawdziwszy,niż można sobie wyobrazić. I trwalszy niż ze spiżu”, pisała Joanna Racewicz kilka miesięcy temu. Chłopiec na każdym kroku stara się uczyć mamę optymizmu.  „Zupełnie sobie nie wyobrażam, co by było, gdyby nie on. Syn jest dla mnie jak potężna bateria życiowa. Przeprowadził mnie przez rubikon”, tłumaczy w najnowszym wywiadzie dla „Pani”. Wszystko wskazuje na to, że w życiu Joanny Racewicz powoli zaczyna się wszystko układać. Dziennikarka szuka sposobu, by w końcu znaleźć  upragniony spokój, wciąż uczy się tego, co dla niej dobre. Ale nieustannie boli ją, że Igorek musi zmagać się z cierpieniem po stracie ojca.

 

„Pamiętam, jak siedzieliśmy z siedmioletnim Igorem w Tatrach, zmęczeni po jeżdżeniu na nartach, i on nagle mnie pyta: „Mamusiu, a czy w niebie jest podłoga? Bo jak jest podłoga, to muszą być schody. Jeśli są, to można byłoby tak cichutko zbiec, kiedy Pan Bóg by na chwilę zasnął…”, zdradziła wzruszona dziennikarka.

 

 

 

 

Joanna Racewicz jest dumna ze swojej pociechy. Mają świetny kontakt, są nierozłączni: jeżdżą na rolkach, rowerze, podróżują, oglądają mecze. Dziennikarka planuje napisać wspólnie książkę dla dzieci, która będzie składała się z rozmów o emocjach, doświadczeniach i wyobraźni. Mimo, że Igor jest dzielnym chłopcem mama stara się go chronić przez nadmiarem informacji, których na tym etapie mógłby do końca nie zrozumieć. „Kiedy następuje wzmożenie informacyjne związane ze Smoleńskiem, chowam gazety. Nie chcę, żeby musiał się z tym zmagać”, wyznała.

 

Poza tym, chłopiec dorasta i potrzebuje wzorców. Na szczęście przyjaciele Pawła Janeczka nie porzucili jego rodziny, po katastrofie opieka nad Igorem była dla nich obowiązkiem. Starają się utrzymywać z nim kontakty. „Facet rośnie, fajnie na to patrzeć. Nie zastąpię mu Pawła, ale myślę, że moja obecność w jego życiu nie zaszkodzi”, mówi Dariusz Białas, oficer BOR i najlepszy przyjaciel ukochanego Joanny Racewicz. Mężczyzna ma syna w podobnym wieku. Chłopcy posiadają wspólne pasje i spędzają aktywnie czas.

 

Tak jak dawniej Paweł, dziś Igor jest dla niej  kojącym balsamem na skołataną babską duszę”.  I to on jest dla niej teraz jedyną, naprawdę niezbędną osobą, dzięki której jest szczęśliwa...

 

 

Zobacz też: "Decydując się na ten zawód, trzeba mieć skórę słonia". Joanna Racewicz już drugi raz odchodzi z TVP

 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.