Krzysztof Krawczyk i Ewa Krawczyk, VIVA! 2008
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK/AF PHOTO
O TYM JEST GŁOŚNO

Jak Ewa Krawczyk radzi sobie po śmierci męża? Codziennie prosi go o jedną rzecz

Wdowa po Krzysztofie Krawczyku wciąż nie pozbyła się jego rzeczy: „Jestem nimi otoczona”

Rafał Kowalski 16 września 2021 13:56
Krzysztof Krawczyk i Ewa Krawczyk, VIVA! 2008
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK/AF PHOTO

Wspierali się i mocno kochali przez prawie 40 lat. Niestety los rozłączył ich w Wielkanocny Poniedziałek. Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia, chwilę po opuszczeniu szpitala i powrocie do domu… Dziś, niemal pół roku po tym smutnym wydarzeniu, Ewa Krawczyk powoli staje na nogi, choć jest to niezwykle trudne. Wdowa po piosenkarzu uważa, że to także  jego zasługa.

Ewa Krawczyk o poczuciu bezpieczeństwa i rzeczach zmarłego męża

Ukochana Krzysztofa Krawczyka nie ukrywa, że jest w czasie głębokiej żałoby. Dni pani Ewie mijają w podobnym rytmie, bo tylko w kilku miejscach czuje się bezpiecznie. Do innych udaje się jedynie, gdy musi. „Okropnie brakuje mi Krzysztofa. Nie radzę sobie. Dom opuszczam tylko wtedy, kiedy jestem gdzieś potrzebna, tak jak np. w Opolu albo mam ważne spotkanie. Moje życie to jest kościół, cmentarz i dom, bo tam się czuję najbezpieczniej”, przyznała Super Expressowi 61-latka. „Czuję tam obecność Krzysia i wiem, że jest ze mną, wiem że mnie pilnuje”, dodała.

Wdowa po artyście na szczęście znajduje też spokój wieczorami, gdy próbuje zasnąć. Podkreśla, że to dzięki codziennym rozmowom z mężem i jego wpływie na sen. „Teraz bezpiecznie śpię w nocy. To jest zasługa Krzysia. Zawsze go proszę żebym miała spokojną noc i bezpieczną. Od jego śmierci te noce naprawdę takie są”, opowiedziała dziennikowi wielka miłość Krzysztofa Krawczyka.

Czytaj także: Krzysztof Krawczyk zmagał się z nieuleczalną chorobą 

Pani Ewa dalej trzyma ubrania, akcesoria i inne przedmioty należące do wokalisty. Dlaczego? „Męża brakuje mi cały czas dlatego jestem otoczona jego rzeczami. Niczego z domu nie wróciłam, nawet chodzę w jego zegarku, żeby przynosił szczęście. Nawet gdy jestem w hotelu ma ze sobą jego zdjęcia”, dodała w tym samym wywiadzie.

Ewa Krawczyk, koncert Krzysztof Krawczyk. Ostatni raz zatańczysz ze mną, Opole 2021, 05.09.2021 rok
Fot. Lukasz Kalinowski/East News

Ewa Krawczyk dziękuje lekarzom

Przypomnijmy, że kilka dni temu w rozmowie z SE.pl Ewa Krawczyk wyznała, że jej unormowane samopoczucie to też zasługa specjalistów. „Biorę tabletki, mam wsparcie lekarzy, bez tego, bez tej pomocy bym sobie nie poradziła”, opowiadała 61-latka, która jest wdzięczna tym, którzy się nią opiekują.

Stały kontakt Ewa Krawczyk ma też z menedżerem męża, Andrzejem Kosmalą, który stara się realizować kolejne pomysły dzięki którym pamięć o wokaliście będzie trwała jeszcze bardzo długo.

Trzymamy kciuki. 

CZYTAJ TEŻ: Miłość Ewy i Krzysztofa Krawczyków pokonała wszelkie przeszkody... Byli razem przez prawie 40 lat. Co artysta mówił o łączącym ich uczuciu?

Krzysztof Krawczyk ŚMIERĆ
Fot. Rafał Masłow/MELON

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.