Jacek Poniedziałek o uzależnieniach
Fot. Piotr Matusewicz/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

„Ciągle kac, pijany, naćpany, po imprezie”. Jacek Poniedziałek szczerze o uzależnieniach

Aktor zdobył się na trudne wyznanie

Ksenia Krasko 17 lutego 2021 15:54
Jacek Poniedziałek o uzależnieniach
Fot. Piotr Matusewicz/East News

Jacek Poniedziałek, znany z takich produkcji, jak Pod powierzchnią, Na krawędzi, czy Krew z krwi, a także z licznych sztuk teatralnych, jakiś czas temu przyznał, że zmaga się z uzależnieniem od alkoholu. Zapowiedział wtedy, że opowie o wyjściu z nałogu w książce, która opierać się będzie na jego zapiskach. (Nie)Dziennik wkrótce pojawi się w księgarniach, a aktor w szczerym wywiadzie z Markiem Sekielskim powrócił do wydarzeń sprzed lat.

Jacek Poniedziałek o uzależnieniu od alkoholu

Jacek Poniedziałek opowiedział między innymi, od czego wszystko się zaczęło. Jak wyjaśnił, czuł ogromną presję po przeprowadzce z rodzinnego Krakowa do Warszawy. „Sam wydawałem się sobie ciągle za mało doskonały. Odurzanie się było nie tylko sposobem odreagowania, ale także poradzenia sobie z napięciem. Napięciem, które występuje pomiędzy aspiracjami, karierą, a tym, jak postrzega się swój potencjał”, przyznał w rozmowie na portalu YouTube, na kanale Sekielski.

Kiedy kilka lat temu wyjechał na dłużej do Nowego Jorku, stracił kontrolę. „Seksoholizm, może nie skrajny, to jest coś, z czym się borykam. [...] Odpalałem aplikację randkową i przez ten miesiąc czy półtora miałem sporo partnerów, imprez, alkoholu, narkotyków. Bardzo dużo rzeczy się tam działo”, ujawnił aktor, który jest zadeklarowanym homoseksualistą.

O wszystkim pisał w dzienniku. „Później przeczytałem te stare zapiski i złapałem się za głowę, bo tam był ciągle kac, pijany, naje*any, naćpany, przećpany, po imprezie. Właściwie każdy zapis jest świadectwem upojenia. [...] Wiedziałem, że mam problem już od dawna. Że bardzo szybko się upijam, że pierwsze lampki wina wypijam duszkiem, żeby się od razu odciąć od napięcia, że urywał mi się film bardzo często [...] Miałem kilka epizodów urwanego filmu tak totalnie, na parę godzin”, wyznał w rozmowie z Markiem Sekielskim.

„Nie słaniałem się i nie padałem na ryj, tylko funkcjonowałem. [...] Nic złego się nie stało, ale mogło. To mnie przeraziło, że podczas tych epizodów, mogę zabić. Mogę siebie zabić. Mogę wpaść pod tramwaj, skoczyć z wysokiego piętra, może stać się wszystko. [...] Wtedy postanowiłem, że muszę z tym skończyć. Nie tylko dlatego, że czułem się coraz gorzej. Wszystko zawalałem. Miałem umawiane wywiady i nie przychodziłem do studia, bo po prostu byłem nieprzytomny”, przyznał aktor.

Uzależnienie miało wpływ na pracę. „Grałem spektakle w stanie przedśmiertnym. Z trzęsącymi się rękami i nogami, ledwo panując nad tekstem. Co jest potworne, gdy obserwuje cię kilkaset osób z widowni”. Za zerwanie spektaklu w Amsterdamie musiał zapłacić z własnej kieszeni.

Jacek Poniedziałek nie pije od ponad roku. Był na odwyku, pozostaje pod opieką specjalistów. „Przestałem kopać się z koniem i ścigać ze wszystkimi w swojej głowie. Zacząłem coraz swobodniej, z większą tolerancją i przymrużeniem oka, patrzeć na siebie i na swoje wady, których mam bez liku, jak każdy”, stwierdził. 

Źródło: YouTube, WP, Onet

Jacek Poniedziałek w rozmowie z Markiem Sekielskim

Jacek Poniedziałek szczerze opowiedział o swoich uzależnieniach

Jacek Poniedziałek o uzależnieniach
Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.