Jacek Poniedziałek
Fot. AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Jacek Poniedziałek przyznał się do uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Co go uratowało?

Aktor zdecydował się na szokujące wyznanie

Rafał Kowalski 29 kwietnia 2020 08:00
Jacek Poniedziałek
Fot. AKPA

Jacek Poniedziałek znany z takich serialu jak Pod powierzchnią, Druga szansa, M jak miłość czy z licznych sztuk teatralnych przyznał się do dwóch uzależnień. Nałogiem aktora stały się narkotyki i alkohol. Na szczęście dziś to tylko wspomnienie. Artysta zawarł je w swojej najnowszej książce…

Jacek Poniedziałek o książce, alkoholu i narkotykach

Cieszące się coraz większą popularnością podcasty, czyli forma internetowej publikacji dźwiękowej imitująca własne radio, spodobały się też polskim gwiazdom. Wiele z nich przyjęło już zaproszenia do intymnych rozmów, które potem publikowane są w serwisach streamingowych. Podobnie zrobił Jacek Poniedziałek, który był gościem podcastu Rozmowy w kuchni Patrycji Wanat. W czasie wywiadu artysta opowiedział o swoim nowym projekcie, w którym zawarł wspomnienia związane z uzależnieniem. „Zacząłem pisać dziennik i ta książka to takie moje wyznanie. Po latach szaleństwa wytrzeźwiałem. Jestem niepijącym alkoholikiem. To niesamowite, że znalazłem się w innym mentalnie miejscu niż byłem. Opisywanie swoich losów, oczywiście upraszczam, ale uratowało mi życie”, powiedział w podcaście Jacek Poniedziałek i dodał, że premiera książki odbędzie się w kwietniu przyszłego roku.

Jak to się stało, że aktor zaczął pić? To nierzadkie zjawisko w jego branży… „Piłem coraz więcej, co w naszym środowisku jest dosyć często. Nie mówię tego, aby się usprawiedliwiać. Chcę po prostu wyjaśnić ten mechanizm. To jest głód, który pojawia się po spektaklach. Które są długie, wymagające, które potrafią cię przeorać. Po tym oczekuje się pewnego rodzaju nagrody. Kończyło się to piciem i nie ukrywam, że też ćpaniem”, wyznał Patrycji Wanat artysta.

Dziś Jacek Poniedziałek jest wolny od używek. Jak mu się to udało? „Uświadomiłem sobie, że po tym jest i kac, i zmęczenie. Tego było tak dużo, że zmotywowało mnie to do tego, aby z tym skończyć. Choć to niewłaściwe słowo, bo to się nigdy nie kończy. Bardziej, żeby się zatrzymać w drodze ku przepaści. […] Póki co się trzymam”, zaznaczył gwiazdor wielu seriali.

Aktorowi życzymy dużo siły i czekamy na publikację, która ukaże się równo za rok. 

Jacek Poniedziałek
Fot. Krzysztof Opaliński

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jacek Poniedziałek (@jacekponiedzialek)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.