Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle, zdjęcia z zaręczyn
Fot. East News, @Alexi Lubomirski
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Meghan i książę Harry wybrali już imię dla swojego dziecka?

Brytyjskie media nie mają wątpliwości!

Weronika Kostyra 8 listopada 2018 11:24
Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle, zdjęcia z zaręczyn
Fot. East News, @Alexi Lubomirski

Jak będzie miało na imię dziecko Meghan i Harry'ego?  Na wiadomość o ciąży Meghan czekali wszyscy od momentu ich ślubu. Regularnie pojawiały się spekulacje na ten temat, ale teraz informacja jest oficjalna. Para książęca zostanie rodzicami wiosną 2019 roku. Dzisiaj obwieścili to światu, a rodzina dowiedziała się podczas ślubu księżniczki Eugenii. Przyszli rodzice przebywali niedawno w Australii, a Wielką Brytanię i media na całym świecie ogarnęła gorączka związana z przyjściem na świat royal baby. Wszyscy zastanawiają się, czy na świat przyjdzie chłopiec, czy dziewczynka, a także jakie imię nadadzą mu rodzice...

Jak Meghan i Harry nazwą dziecko?

Zazwyczaj nadawanie imion potomkom rodziny królewskiej wiąże się z wypełnianiem skomplikowanych zasad protokołu. Księżna Kate i książę William zawsze musieli podzielić się najpierw swoim wyborem z królową Elżbietą II. Było też wskazane, by wybrali chrześcijańskie imię z tradycją. Rodzina królewska unika nowoczesnych i oryginalnych imion. Często wybierają imiona przodków – te same imiona pojawiają się w rodzinie królewskiej co kilka pokoleń. Te zasady nie dotyczą jednak Harry’ego i Meghan! Książę jest dość daleko w kolejce do tronu i od zawsze cieszył się większą swobodą niż jego starszy brat. Jak podają zagraniczne serwisy, przyszli rodzice nie muszą z nikim konsultować swojego wyboru.

Jak będzie miało na imię dziecko Meghan i Harry'ego?

W Wielkiej Brytanii już rozpoczęły się zakłady bukmacherskie typujące imię dziecka. Na ten temat wypowiadają się także specjaliści. Pamela Redmond Satran, jest zdania, że księżna Meghan i książę Harry uczczą pamięć matki Williama i Harry’ego i zdecydują się na imię Diana, jeśli urodzi im się córeczka. Jeśli na świat przyjdzie chłopiec, typuje imię Spencer. Jest to nazwisko rodowe księżnej Diany, ale także imię męskie.

Z kolei Katie Baylis z firmy bukmacherskiej Betfair powiedziała, jak obecnie wyglądają zakłady. „Na tym etapie w czołówce są imiona Diana, Arthur i Alice, które były typowane też dla dzieci Kate i Williama. W ciągu miesięcy przed urodzeniem dziecka wszystko może się jednak zmienić”. Bukmacher Fitzdares obstawia za to, że istnieją duże szanse, że syn będzie miał na imię Alexander, Arthur albo Philip, a jeśli będzie to dziewczynka: Alice, Victoria lub Mary.

To wszystko jednak jedynie wstępne przypuszczenia i na rozwiązanie tej tajemnicy przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy. 

Książę Harry i księżna Meghan, para książęca Sussex
Fot. East News

Meghan Markle i książę Harry
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.