Igrzyska Olimpijskie 2020. Reprezentantka Polski w strzelectwie dokonała coming outu i zapowiedziała ślub z ukochaną
Fot. TAUSEEF MUSTAFA/AFP/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Igrzyska Olimpijskie 2020. Reprezentantka Polski w strzelectwie dokonała coming outu i zapowiedziała ślub z ukochaną

„Kocham moją przyszłą żonę”, wyznała Aleksandra Jarmolińska

Dorota Falkowska 27 lipca 2021 17:01
Igrzyska Olimpijskie 2020. Reprezentantka Polski w strzelectwie dokonała coming outu i zapowiedziała ślub z ukochaną
Fot. TAUSEEF MUSTAFA/AFP/East News

23 lipca rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Do 8 sierpnia sportowcy z całego świata mają szansę na zdobycie cennych wyróżnień. Wśród nich znalazła się także Aleksandra Jarmolińska, reprezentantka Polski w strzelectwie. Polka niestety nie dotarła do finałów i eliminacje zakończyła na 19. miejscu. 

Polska olimpijka Aleksandra Jarmolińska robi coming out

Mimo że Ola Jarmolińska zdążyła już zakończyć swoje doświadczenie na zawodach, jej nazwisko odbiło się w mediach szerokim echem. Na kilka dni przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich zdecydowała się na szczere wyznanie. Reprezentantka Polski w Tokio 2020 dokonała oficjalnego coming outu i przyznała się do swojej orientacji. Jej pełne szczerości nagranie pojawiło się na profilu „Miłość nie wyklucza”. Ola Jarmolińska wyznała w nim miłość swojej partnerce oraz zapowiedziała, że wkrótce się pobierają.  

„Cześć, nazywam się Ola Jarmolińska i będę reprezentować Polskę w strzelectwie podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Występuję z Miłością, bo niedługo się żenię. Kocham moją przyszłą żonę i prywatnie, i oficjalnie — w domu, w pracy, na zawodach, podczas olimpiady i igrzysk olimpijskich”, wyznała w nagraniu. 

Ola podkreśliła, że chciałaby, aby jej kraj traktował ją z należytą godnością i aby mogła mieć w nim równe prawa: 

Reprezentuję Polskę i chcę mieć w niej równe prawa, w tym prawo do uznania mojego małżeństwa, prawo do bezpiecznego życia rodzinnego, po prostu do równości. Chcę móc startować w biało-czerwonych barwach ze świadomością, że mój kraj traktuje mnie z należytą mi godnością. Wspieram równość małżeńską dla wszystkich, bo… Miłość Nie Wyklucza”. 

W wywiadzie, który przeprowadził z reprezentantką Polski w Tokio 2020 Onet, wyznała, że w swoim kraju czuje się dyskryminowana, a ślub, który planuje z ukochaną, ma odbyć się w Danii. „Ubolewam nad tym, że nie możemy tego dokonać w naszym kraju. Czujemy się przez to dyskryminowane. Z faktu, że będziemy w związku małżeńskim z osobą tej samej płci, nic nie wynika w Polsce. Mówię tu o takich zwykłych sprawach, jak odebranie czegoś na poczcie, czy informacje u lekarza. Nie mówiąc o wspólnym rozliczeniu podatku” - wyznała z żalem Jarmolińska, która ze swoją partnerką spotyka się już od 10 lat.

Czytaj też: Elliot Page, nie Ellen. Gwiazdor Incepcji dokonał coming outu!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.