Igrzyska Olimpijskie 2020. Reprezentantka Polski w strzelectwie dokonała coming outu i zapowiedziała ślub z ukochaną
Fot. TAUSEEF MUSTAFA/AFP/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Igrzyska Olimpijskie 2020. Reprezentantka Polski w strzelectwie dokonała coming outu i zapowiedziała ślub z ukochaną

„Kocham moją przyszłą żonę”, wyznała Aleksandra Jarmolińska

Dorota Falkowska 27 lipca 2021 17:01
Igrzyska Olimpijskie 2020. Reprezentantka Polski w strzelectwie dokonała coming outu i zapowiedziała ślub z ukochaną
Fot. TAUSEEF MUSTAFA/AFP/East News

23 lipca rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Do 8 sierpnia sportowcy z całego świata mają szansę na zdobycie cennych wyróżnień. Wśród nich znalazła się także Aleksandra Jarmolińska, reprezentantka Polski w strzelectwie. Polka niestety nie dotarła do finałów i eliminacje zakończyła na 19. miejscu. 

Polska olimpijka Aleksandra Jarmolińska robi coming out

Mimo że Ola Jarmolińska zdążyła już zakończyć swoje doświadczenie na zawodach, jej nazwisko odbiło się w mediach szerokim echem. Na kilka dni przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich zdecydowała się na szczere wyznanie. Reprezentantka Polski w Tokio 2020 dokonała oficjalnego coming outu i przyznała się do swojej orientacji. Jej pełne szczerości nagranie pojawiło się na profilu „Miłość nie wyklucza”. Ola Jarmolińska wyznała w nim miłość swojej partnerce oraz zapowiedziała, że wkrótce się pobierają.  

„Cześć, nazywam się Ola Jarmolińska i będę reprezentować Polskę w strzelectwie podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Występuję z Miłością, bo niedługo się żenię. Kocham moją przyszłą żonę i prywatnie, i oficjalnie — w domu, w pracy, na zawodach, podczas olimpiady i igrzysk olimpijskich”, wyznała w nagraniu. 

Ola podkreśliła, że chciałaby, aby jej kraj traktował ją z należytą godnością i aby mogła mieć w nim równe prawa: 

Reprezentuję Polskę i chcę mieć w niej równe prawa, w tym prawo do uznania mojego małżeństwa, prawo do bezpiecznego życia rodzinnego, po prostu do równości. Chcę móc startować w biało-czerwonych barwach ze świadomością, że mój kraj traktuje mnie z należytą mi godnością. Wspieram równość małżeńską dla wszystkich, bo… Miłość Nie Wyklucza”. 

W wywiadzie, który przeprowadził z reprezentantką Polski w Tokio 2020 Onet, wyznała, że w swoim kraju czuje się dyskryminowana, a ślub, który planuje z ukochaną, ma odbyć się w Danii. „Ubolewam nad tym, że nie możemy tego dokonać w naszym kraju. Czujemy się przez to dyskryminowane. Z faktu, że będziemy w związku małżeńskim z osobą tej samej płci, nic nie wynika w Polsce. Mówię tu o takich zwykłych sprawach, jak odebranie czegoś na poczcie, czy informacje u lekarza. Nie mówiąc o wspólnym rozliczeniu podatku” - wyznała z żalem Jarmolińska, która ze swoją partnerką spotyka się już od 10 lat.

Czytaj też: Elliot Page, nie Ellen. Gwiazdor Incepcji dokonał coming outu!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?