Julia Roberts i Daniel Moder
Fot. Getty Images
NIEZWYKŁE HISTORIE

Związek Julii Roberts i Daniela Modera udowadnia, że miłość pokonuje wszelkie przeszkody!  

Para musiała wiele przejść, by odnaleźć szczęście

Gabriela Czernecka 1 marca 2021 18:45
Julia Roberts i Daniel Moder
Fot. Getty Images

Mało kto wierzył, że związek Julii Roberts i Daniela Modera przetrwa. Wielka gwiazda Hollywood i operator kamery, który unika mediów? Niewielu wróżyło im wspólną przyszłość. Dziś są już razem od dziewiętnastu lat, wspólnie wychowują dzieci, wspierają się w trudnych chwilach i wciąż, nie widzą poza sobą świata. Nikt nie ma wątpliwości, że każdego dnia udowadniają, że ich miłość pokonuje wszelki przeszkody. Oto niezwykła historia miłości Julii Roberts i Daniela Modera.

Kariera Julii Roberts kontra życie prywatne

Jest rok 2001. Kariera Julii Roberts prężnie się rozwija. Aktorka ma na koncie spektakularne aktorskie sukcesy - Złoty Glob i nominacja do Oscara za rolę w Stalowych magnoliach (1989), kolejny Złoty Glob, nominacja do Oscara i nagrody BAFTA za rolę w filmie Pretty Woman sprawiły, że stała się jedną z najpopularniejszych aktorek lat 90. Później pojawiały się kolejne genialne produkcje z jej udziałem - Sypiając z wrogiem (1991), Za wcześnie umierać (1991), Raport Pelikana (1993), Wszyscy mówią kocham cię (1996), Teoria spisku (1997), Notting Hill (1997) czy Uciekająca panna młoda (1997).

Jej kariera kwitła, ale życie prywatne pozostawiało wiele do życzenia. Za sprawą niecodziennej urody, promiennego uśmiechu i magnetyzującego spojrzenia okrzyknięto ją łamaczką męskich serc. Podejrzewano ją o romans z niemal każdym mężczyzną, który towarzyszył jej na planie. Niestety sama swoim zachowaniem potwierdzała te doniesienia...

Mężczyźni Julii Roberts - romanse, skandale

W 1987 roku spotykała się z 35-letnim wówczas Liamem Neesonem. Ona miała wtedy zaledwie 19 lat. Mimo to przez rok tworzyli nierozerwalną parę. Para rozstała się, a Julię Roberts niebawem widywano u boku aktora, Dylana McDermotta. Chwilę później łączono ją z Richardem Gerem, ale para nigdy nie potwierdziła, że łączyło ich coś więcej niż chemia na planie filmu. W tym czasie gwiazda zaręczyła się z Kieferem Sutherlandem. Niestety podobno trzy dni przed ustaloną datą ślubu, Julia… uciekła wraz z najlepszym przyjacielem Sutherlanda, Jasonem Patrickiem do Dublina.

W końcu jednak w życiu aktorki znalazł się ktoś, obok kogo została na dłużej. Starszy od dekadę muzyk country, Lyle Lovett i Julia Roberts jako małżeństwo przetrwali zaledwie dwa lata. Mówi się, że para rozstała się, bo oboje za dużo czasu poświęcali swoim pasjom i pracy, zamiast dbać o łączące ich uczucie. Chwilę później aktorka znów wpadła w ramiona znanych mężczyzn. Spotykała się z Matthew Perrym, Bejaminem Brattem, ale gwiazdę łączono także z Georgem Clooneyem. 

Julia Roberts i Daniel Moder - jak się poznali?

Prawdziwa miłość spadła na nią niespodziewanie. Na planie filmu Meksykanin poznała operatora filmowego, Daniela Modera. Ona była gwiazdą o wielkim formacie, on operatorem, asystentem reżysera. MImo to połączyło ich prawdziwe uczucie, ale na drodze ich miłości była jednak przeszkoda - Daniel Moder od trzech lat był mężem makijażystki, Very Steimberg. „Moje spotkanie z Danielem można porównać do trzęsienia ziemi. Natychmiast zdałam sobie sprawę, że moje życie zmieni się na zawsze i wszystko będzie zupełnie inne”, powiedziała w wywiadzie z Gwyneth Paltrow na potrzeby podcastu Goop

Julia Roberts mąż
Fot. AP/East News

Skromny ślub Julii Roberts

Do dziś w mediach krążą pogłoski, że aktorka zadzwoniła do żony Daniela Modera proponując zapłatę 200 tysięcy dolarów za rozwód z mężem. Czy doniesienia są prawdziwe? Aktorka nigdy nie skomentowała tych plotek, ale faktycznie Moder i Steimberg rozwiedli się, a już rok później, 4 lipca 2002 roku Julia Roberts stanęła na ślubnym kobiercu. Skromna kameralna uroczystość odbyła się na ranczu w Nowym Meksyku, a przybyci goście do samego końca myśleli, że uczestniczą w przyjęciu. O ślubie Julii Roberts i Daniela Modera dowiedzieli się, będąc już na miejscu.

Zamiast efektownego pierścionka zaręczynowego, ukochany wręczył aktorce szmaragdowy pierścionek, którego wartość szacuje się na 4 tysiące dolarów. Już w pierwszym wywiadzie po ślubie Julia Roberts deklarowała: „Chodzi nie tylko o to, że jestem szczęśliwsza niż kiedykolwiek przedtem. Raczej o to, że moje życie stało się bardziej pełne. Jakbym dopłynęła do portu. Małżeństwo jest tego ważną częścią. Mąż jest moim światłem”. 

Julia Roberts partner
Fot. AP/East News

Życie prywatne Julii Roberts - dzieci, małżeństwo

W listopadzie 2004 roku urodziły się im bliźnięta: córka Hazel i syn Phinnaeus, nazywany przez rodzinę Finn, a trzy lata później na świat przyszedł Henry Daniel. Choć od tamtego czasu mija prawie dwadzieścia lat, oni wciąż na przekór wszystkim są razem. On nie udziela wywiadów. Ona zapytana o męża, zawsze opowiada o nim w samych superlatywach dzieląc się ze światem swoim szczęściem. Pokonali kilka kryzysów, a według mediów byli nawet na granicy rozwodu, ale nie ma wątpliwości, że ciągle walczą o swoje małżeństwo: „Wciąż bardziej mnie interesuje, co Danny ma do powiedzenia lub jaki jest jego punkt widzenia, niż kogokolwiek innego. To jest nasz sposób na szczęście. Naprawdę bardzo się lubimy i cieszymy swoim towarzystwem”, wyznała aktorka. 

Dziś Julia Roberts i Daniel Moder wiodą zupełnie normalne życie. Od narodzin dzieci aktorka kręci średnio jeden film rocznie, co pozwala jej zachować balans między życiem zawodowym, a prywatnym. Na co dzień para mieszka w Nowym Meksyku. Julia sprawdza się w roli mamy - wozi dzieci do szkoły, robi im śniadania, ale przede wszystkim, stara się wychowywać ich tak, by wiedziały, co jest w życiu najważniejsze. Podobno dzieci Julii Roberts i Daniela Modera do końca nie wiedzą, że ich mama jest sławna: „Nie tracę cierpliwości, ale sądzę, że to ważne, by dzieci znały granice. Jeśli zdarzy się coś niedobrego, nie stosuję kar, ale przeprowadzam rozmowę. Myślę, że mój surowy wyraz twarzy jest wystarczającą karą”, wyjawiła aktorka. 

Para wychowuje dzieci, zachęcając ich do twórczego spędzania czasu. Dzieci Julii Roberts i Daniela Modera często spędzają więc wspólnie chwile na świeżym powietrzu, jeżdżą na wycieczki rowerowe, szaleją na deskorolkach, grają w piłkę nożną.

 „Naprawdę do dnia dzisiejszego, do tej chwili jest po prostu moim ulubionym człowiekiem”, mówi o mężu Julia Roberts. „Nasze uczucie wciąż się pogłębia, a jednocześnie jest też coraz bardziej złożone”, wyznała. W lipcu 2020 roku para świętowała osiemnastą rocznicę ślubu. Z tej okazji aktorka zamieściła na swoim Instagramie prywatną fotografię z ukochanym. Tym samym uciszyła plotki o kłopotach ich w związku, który co jakiś czas goszczą w mediach. Wygląda na to, że ktoś w ciąż próbuje zniszczyć ich szczęście, ale jak mówi Julia nawiązując do czasów młodości: „Sama dla siebie byłam priorytetem – samolubny mały bachor biegający w kółko, by kręcić filmy. Spotkanie z Dannym stało się punktem zwrotnym. Odnalazłam siebie. Kiedy myślę o tym, co decyduje, że moje życie jest moim życiem, co nadaje mu sens, sprawia, że czuję w sobie światło, i tym światłem jest właśnie on. Wszystko we mnie od niego pochodzi”.   

Julia Roberts i Danny Moder małżeństwo
Fot. Getty Images

Julia Roberts, Danny Moder
Fot. Invision for the Television Academy/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?