Julia Roberts i Daniel Moder
Fot. Getty Images
HISTORIA MIŁOŚCI

Związek Julii Roberts i Daniela Modera udowadnia, że miłość pokonuje wszelkie przeszkody

Aktorka i operator są szczęśliwym małżeństwem już od 20 lat

Gabriela Czernecka 28 października 2022 07:44
Julia Roberts i Daniel Moder
Fot. Getty Images

Mało kto wierzył, że związek Julii Roberts i Daniela Modera przetrwa. Wielka gwiazda Hollywood i operator kamery, który unika mediów? Niewielu wróżyło im wspólną przyszłość. A jednak – są razem od dwudziestu lat, wspólnie wychowują trójkę dzieci, wspierają się w trudnych chwilach i wciąż nie widzą poza sobą świata. Nie ma wątpliwości, że każdego dnia udowadniają, że ich uczucie pokonuje wszelkie przeszkody. Z okazji urodzin aktorki, przypominamy jej niezwykłą historię miłości z ukochanym. 

Julia Roberts i Danny Moder: 20 lat razem

Julia Roberts i Daniel Moder pobrali się 4 lipca 2002 roku. Aktorka w dzień 20. rocznicy ślubu opublikowała na swoim profilu zdjęcie czułe zdjęcie w objęciach męża, które podpisała: "Dwadzieścia". Nie mogę przestać się uśmiechać. Nie mogę przestać całować". Z kolei rok wcześniej to Daniel Moder postanowił uczcić kolejną rocznicę ślubu zdjęciem z prywatnego archiwum, kiedy jeszcze nie byli małżeństwem: „Dziś zaczynamy nasz dwudziesty rok razem. To zdjęcie zostało zrobione na zakurzonej drodze przed wielkim pomysłem... Pewnego dnia złapałem tę piękną dziewczynę. To był epicki dzień”.

Pomimo wielu plotek i domysłów, zakochani udowadniają, że miłość nie zna przeszkód. „Czuję, że jest moją ulubioną osobą. Jego punkt widzenia zawsze interesuje mnie bardziej niż opinie innych. Naprawdę mamy szczęście. Bardzo się kochamy i cieszymy się każdą chwilą spędzoną razem”, mówiła o małżonku Roberts.

Jak się poznali i jak rozwinęła się ich znajomość? Poznajcie niezwykłą historię pary.

Kariera Julii Roberts kontra życie prywatne

Jest rok 2001. Kariera Julii Roberts prężnie się rozwija. Aktorka ma na koncie spektakularne aktorskie sukcesy – Złoty Glob i nominacja do Oscara za rolę w Stalowych magnoliach (1989), kolejny Złoty Glob, nominacja do Oscara i nagrody BAFTA za rolę w filmie Pretty Woman sprawiły, że stała się jedną z najpopularniejszych aktorek lat 90. Później pojawiały się kolejne genialne produkcje z jej udziałem – Sypiając z wrogiem (1991), Za wcześnie umierać (1991), Raport Pelikana (1993), Wszyscy mówią kocham cię (1996), Teoria spisku (1997), Notting Hill (1997) czy Uciekająca panna młoda (1997).

Jej kariera kwitła, ale życie prywatne pozostawiało wiele do życzenia. Za sprawą niecodziennej urody, promiennego uśmiechu i magnetyzującego spojrzenia okrzyknięto ją łamaczką męskich serc. Podejrzewano ją o romans z niemal każdym mężczyzną, który towarzyszył jej na planie. Niestety sama swoim zachowaniem potwierdzała te doniesienia...

Czytaj też: Dzieci Julii Roberts skończyły 17 lat! Aktorka zamieściła w sieci wyjątkowy kadr

Julia Roberts: życie prywatne, romanse

W 1987 roku spotykała się z 35-letnim wówczas Liamem Neesonem. Miała wtedy zaledwie 19 lat. Mimo to przez rok tworzyli nierozerwalną parę. Kiedy się rozstali, Julię Roberts widywano u boku aktora Dylana McDermotta. Później łączono ją z Richardem Gerem, ale nigdy nie potwierdzili, że łączyło ich coś więcej niż chemia na planie filmu. W tym czasie gwiazda zaręczyła się z Kieferem Sutherlandem. Niestety podobno trzy dni przed ustaloną datą ślubu, Julia... uciekła wraz z najlepszym przyjacielem Sutherlanda, Jasonem Patrickiem do Dublina.

W końcu jednak w życiu aktorki znalazł się ktoś, obok kogo została na dłużej. Starszy o dekadę muzyk country, Lyle Lovett i Julia Roberts jako małżeństwo przetrwali zaledwie dwa lata. Mówi się, że para rozstała się, bo oboje za dużo czasu poświęcali swoim pasjom i pracy, zamiast dbać o łączące ich uczucie. Chwilę później aktorka znów wpadła w ramiona znanych mężczyzn. Spotykała się z Matthew Perrym, Bejaminem Brattem, a także z Georgem Clooneyem.

Czytaj też: Historia miłości Amal i George’a Clooneyów to gotowy scenariusz na romantyczny film...

Julia Roberts i Daniel Moder: historia miłości 

Prawdziwa miłość spadła na nią niespodziewanie. Na planie filmu Meksykanin poznała operatora filmowego, Daniela Modera. Ona była gwiazdą o wielkim formacie, on – operatorem, asystentem reżysera. MImo to połączyło ich prawdziwe uczucie, ale na drodze ich miłości była jednak przeszkoda. Daniel Moder od trzech lat był mężem makijażystki, Very Steimberg. „Moje spotkanie z Danielem można porównać do trzęsienia ziemi. Natychmiast zdałam sobie sprawę, że moje życie zmieni się na zawsze i wszystko będzie zupełnie inne”, powiedziała w wywiadzie z Gwyneth Paltrow na potrzeby podcastu Goop.

Julia Roberts mąż
Fot. AP/East News

Julia Roberts i Daniel Moder: ślub 

Do dziś w mediach krążą pogłoski, że aktorka zadzwoniła do żony Daniela Modera proponując zapłatę 200 tysięcy dolarów za rozwód z mężem. Czy doniesienia są prawdziwe? Aktorka nigdy nie skomentowała tych plotek, ale faktycznie Moder i Steimberg rozwiedli się, a już rok później, 4 lipca 2002 roku, Julia Roberts stanęła na ślubnym kobiercu. Skromna kameralna uroczystość odbyła się na ranczu w Nowym Meksyku, a goście do samego końca myśleli, że uczestniczą w przyjęciu. O ślubie dowiedzieli się, będąc już na miejscu.

Zamiast efektownego pierścionka zaręczynowego, ukochany wręczył aktorce szmaragdowy pierścionek, którego wartość szacuje się na cztery tysiące dolarów. Już w pierwszym wywiadzie po ślubie Julia Roberts deklarowała: „Chodzi nie tylko o to, że jestem szczęśliwsza niż kiedykolwiek przedtem. Raczej o to, że moje życie stało się bardziej pełne. Jakbym dopłynęła do portu. Małżeństwo jest tego ważną częścią. Mąż jest moim światłem”.

Przeczytaj również: Pretty woman, Uciekająca panna młoda, Notting Hill: kultowe filmy z Julią Roberts

Julia Roberts partner
Fot. AP/East News

Julia Roberts i Daniel Moder: dzieci, codzienne życie 

W listopadzie 2004 roku urodziły się im bliźnięta: córka Hazel i syn Phinnaeus, nazywany przez rodzinę Finn, a trzy lata później na świat przyszedł Henry Daniel. Choć od tamtego czasu mija prawie dwadzieścia lat, oni wciąż na przekór wszystkim są razem. On nie udziela wywiadów. Ona zapytana o męża, zawsze opowiada o nim w samych superlatywach, dzieląc się ze światem swoim szczęściem. Pokonali kilka kryzysów, a według mediów byli nawet na granicy rozwodu, ale nie ma wątpliwości, że ciągle walczą o swoje małżeństwo: „Wciąż bardziej mnie interesuje, co Danny ma do powiedzenia lub jaki jest jego punkt widzenia, niż kogokolwiek innego. To jest nasz sposób na szczęście. Naprawdę bardzo się lubimy i cieszymy swoim towarzystwem”, wyznała aktorka. 

W innym wywiadzie Roberts skomentowała swój związek, nawiązując do przeszłości  „Sama dla siebie byłam priorytetem – samolubny mały bachor biegający w kółko, by kręcić filmy. Spotkanie z Dannym stało się punktem zwrotnym. Odnalazłam siebie. Kiedy myślę o tym, co decyduje, że moje życie jest moim życiem, co nadaje mu sens, sprawia, że czuję w sobie światło, i tym światłem jest właśnie on. Wszystko we mnie od niego pochodzi”.

Dziś Julia Roberts i Daniel Moder wiodą zupełnie normalne życie. Od narodzin dzieci aktorka kręci średnio jeden film rocznie, co pozwala jej zachować balans między życiem zawodowym a prywatnym. Na co dzień para mieszka w Nowym Meksyku. Julia sprawdza się w roli mamy – stara się wychowywać swoje pociechy tak, by wiedziały, co jest w życiu najważniejsze. Podobno dzieci Julii Roberts i Daniela Modera długo nie wiedziały, że ich mama jest sławna: „Nie tracę cierpliwości, ale sądzę, że to ważne, by dzieci znały granice. Jeśli zdarzy się coś niedobrego, nie stosuję kar, ale przeprowadzam rozmowę. Myślę, że mój surowy wyraz twarzy jest wystarczającą karą”, wyjawiła aktorka.

Para wychowuje dzieci, zachęcając ich do twórczego spędzania czasu. Dzieci Julii Roberts i Daniela Modera często spędzają więc wspólnie chwile na świeżym powietrzu, jeżdżą na wycieczki rowerowe, szaleją na deskorolkach, grają w piłkę nożną. 

Zobacz także: Narkotyki w rodzinie, zdrady i problemy psychiczne! Jakie naprawdę jest życie Julii Roberts?

Julia Roberts i Danny Moder małżeństwo
Fot. Getty Images

Julia Roberts, Danny Moder
Fot. Invision for the Television Academy/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?