Michał Wiśniewski, VIVA! czerwiec 2022, 12/2022
Fot. Voyo Bąkiewicz
NIEZWYKŁE HISTORIE

Michał Wiśniewski prowadził szalone życie. Walczył z długami, hazardem i uzależnieniem...

Według najnowszych informacji znów stanął przed sądem

Aleksandra Frankowska 27 października 2023 19:51
Michał Wiśniewski, VIVA! czerwiec 2022, 12/2022
Fot. Voyo Bąkiewicz

Kontrowersja była kiedyś nieodłącznym elementem jego życia. Lider zespołu Ich Troje, Michał Wiśniewski prowadził przez lata szalone życie. Jego czerwone włosy zna cała Polska, a ślub w Finlandii z Mandaryną oglądały tysiące Polaków. Teraz Wiśniewski ma kolejny powód do zmartwień. O co dokładnie chodzi?

ZOBACZ TEŻ: Michał Wiśniewski złożył deklarację po coming oucie córki. Tak wygląda jego relacja z Etiennette

Michał Wiśniewski i problem alkoholowy

Nie jest tajemnicą, że Michał Wiśniewski przechodził w życiu trudne chwile związane z nadużywaniem alkoholu. Rozstania, sukcesy, porażki – wszystko to było podlewane mocniejszym trunkiem. Wielu twierdzi, że to właśnie przez ten nałóg miał trudności w relacjach z najbliższymi oraz kolegami z zespołu. Choć wiele razy próbował przestać pić, droga do trzeźwości była wyboista. W 2014 roku oficjalnie przyznał, że jest alkoholikiem.

Anna Świątczak, Michał Wiśniewski
Fot. Prończyk/AKPA

"Piję, bo lubię, bo zawsze jest lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem" - opowiadał.

Alkohol w jego życiu stał się stałym gościem. W swojej biografii Wiśniewski przyznał, że przez 22 lata potrafił pić po 0,7 litra alkoholu dziennie.

"Stres i alkohol to są dwie rzeczy, które wspierają i są najlepszym pokarmem dla łuszczycy. Dochodziłem do tego, że już praktycznie nie miałem paznokci – wyznał Wiśniewski. – Robiąc cykl programów w telewizji, dziewczyny mi nakładały paznokcie. To wyglądało fatalnie, a pod koniec zaczęło mi to atakować twarz" – dodał.

W 2022 roku w jednym z wywiadów Wiśniewski przyznał, że żyje w trzeźwości. Nie jest to dla niego łatwy czas, jednak ma dla kogo walczyć.

"Trwam w tej trzeźwości od siedmiu lat, ale szczerze mówiąc, gdy kończy się termin działania wszywki, myślę już z utęsknieniem, żeby się tylko zalać. Później znowu przychodzi otrzeźwienie, dlatego tak szybko wzywam 'krawca'" – mówił.

Michał Wiśniewski
Fot. AKPA
Uzależnienie od hazardu

Za młodu Michał lubił ryzyko, co przejawiało się nie tylko w jego muzycznych wyborach. Kolejnym nałogiem, z którym przyszło mu się zmierzyć, był hazard. Plotki głoszą, że w pewnym momencie mógł nawet stracić majątek w jednej z krakowskich kasyn. Czy to prawda? Nie wiemy na pewno, ale wiemy, że zawsze potrafił wstać z kolan i zacząć wszystko od nowa.

CZYTAJ TEŻ: Córka Michała Wiśniewskiego dokonała coming outu, może liczyć na wsparcie taty... A co z resztą rodziny?

Sytuacja jest bardzo prosta. Jeśli zarobisz 40 milionów, musisz odprowadzić od tego blisko 10 milionów podatków. Gorzej, jeśli go odprowadzisz, a sam nie dbasz o finanse. Nie jestem pierwszą osobą, która sobie z tym nie poradziła. Lista nazwisk jest bardzo długa, z Michaelem Jacksonem na czele”, tłumaczył lider Ich Troje w audycji Dawno temu w telewizji.

Mimo wszystkich kontrowersji, Wiśniewski odnosił ogromne sukcesy finansowe. Jego płyty sprzedawały się jak świeże bułeczki, a koncerty gromadziły tłumy. Jednak tak samo szybko, jak zarabiał, tak trwonił swoje pieniądze na drogie samochody, domy i luksusowe wakacje.

Miłość w wielu odsłonach

Kiedy mówimy o Michałach Wiśniewskim, nie możemy nie wspomnieć o jego burzliwym życiu uczuciowym. Pięć małżeństw, z których każde było szeroko komentowane w mediach. Jego żony były różne – od modelek po bizneswomen. Każdy związek przynosił nową historię, nowe emocje i nowe kontrowersje. Obecnie Wiśniewski związany jest z Polą Wiśniewską, z którą doczekał się dwóch synów.

Fot. Instagram: m_wisniewski1972

Michałowi Wiśniewskiemu grozi więzienie

Lider zespołu Ich Troje wydał oświadczenie w związku z rozprawą, która obyła się wczoraj w Warszawie. Dotyczyła ona zarzutów wyłudzenia przez niego aż 2,8 mln złotych od instytucji finansowej SKOK Wołomin. Pięć lat temu Wiśniewski ogłosił swoją upadłość konsumencką. 

"Nastrój po rozprawie jest bardzo dobry, bo, powtarzam to po raz kolejny, ja jestem niewinny. Poza tym nie mam zbyt wiele do powiedzenia, bo ta sprawa wydarzyła się blisko 20 lat temu, a ja zostałem publicznie skazany już wtedy, kiedy postawiono mi zarzuty.  Wyrok ma zapaść w poniedziałek. Nie mam wpływu na to, jaki on będzie, nic nie mogę z tym zrobić. Poddam to na pewno do dyskusji publicznej, jak wszystko się zakończy, opublikuję dowody i nie pozostawię tego bez echa" - powiedział w rozmowie z Pudelkiem.

Michał Wiśniewski to postać, która przez lata wzbudzała w ludziach mieszane uczucia. Dla jednych ikona, dla innych postać kontrowersyjna. Jedno jest pewne – jego życie dostarcza treści do plotek jak mało kto w polskim show-biznesie. I choć wiele osób może krytykować jego wybory życiowe, nie można zaprzeczyć, że jest on prawdziwą legendą polskiej sceny muzycznej. 

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.