Książę Harry i księżna Meghan nie mogą trzymać się za ręce. Dlaczego?
Fot. East News/Alexi Lubomirski
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Harry i księżna Meghan zrezygnują ze swoich tytułów książęcych?!

Mają ku temu ważny powód...

Gabriela Czernecka 25 października 2019 08:38
Książę Harry i księżna Meghan nie mogą trzymać się za ręce. Dlaczego?
Fot. East News/Alexi Lubomirski

Książę Harry i księżna Meghan zrezygnują ze swoich tytułów książęcych?! Para nie ma ostatnio łatwego czasu. Harry nieustannie staje w obronie ukochanej, porównując ją do tragicznie zmarłej matki i tego, co przeżyła przez paparazzi. Ona sama zdecydowała się na szczery wywiad, w którym opowiedziała o tym, jak czuła się po porodzie, o braku wsparcia ze strony prasy i nękaniu, jakiego doświadczyła. Wszystko wskazuje na to, że relacja Meghan i Harry'ego z mediami odrobinę zaczęła się poprawiać, ale książęca para poważnie zastanawia się nad tym, co dalej. Mówi się, że planują zrezygnować ze swoich książęcych tytułów. Ich zachowanie z ostatnich kilku dni tylko to potwierdza...

Meghan i Harry zrezygnują z tytułów książęcych?

Książę Harry i księżna Meghan kilka tygodni temu wszczęli wojnę z mediami. Książę wystosował oświadczenie, w którym otwarcie poinformował o tym, że wraz z żoną pozywa prasę, za szkalowanie jego ukochanej. W miniony weekend ukazał się film, w którym Meghan otwarcie mówi o tym, z czym ostatnio się zmagała: „Nigdy nie myślałam, że to będzie łatwe, ale myślałam, że będzie sprawiedliwe”, opowiada w poruszającym wideo.

„I jest to coś, z czym naprawdę trudno się pogodzić. Gdyby wszystko było uczciwe, gdybym zrobiła coś złego, jako pierwsza bym przeprosiła. Ale kiedy ludzie zarzucają mi rzeczy, które absolutnie nie mają miejsca, i pomimo wyjaśnienia, że to nieprawda, nadal to robią – nie znam nikogo na świecie, dla kogo byłoby to normalne”, dodała.

Przed nadmierną atencją mediów uprzedzali księżną przyjaciele, ale wówczas Meghan sądziła, że to, o czym mówią nie ma racji bytu: „Mówili: ‚Jesteśmy pewni, że on [książę Harry – przyp. red.] jest cudowny, ale nie powinnaś tego robić, ponieważ brytyjskie tabloidy zrujnują ci życie’. Ale jestem bardzo naiwna, jestem Amerykanką i nie spotkałam się wcześniej z czymś takim. Odpowiedziałam im: ‚O czym wy mówicie? To nie ma sensu! Nie piszą o mnie w tabloidach’. Więc tak... to było trudne”, ujawnia księżna.

Po emisji filmu Harry & Meghan: An African Journey, internauci w social mediach wyrazili poparcie wobec jej postawy. Poruszające przemówienie spotkało się z tak wielką aprobatą fanów i ogromnym zrozumieniem, że w sieci pojawiły się tysiące oznaczeń #WeLoveYouMeghan (kochamy cię, Meghan), mające na celu okazać księżnej wsparcie. Książęca para Sussex zdaje sobie jednak sprawę, że negatywne, pełne hejtu komentarze i nieprzychylne artykuły znów się pojawią. Małżeństwo poważnie myśli więc nad bardziej radykalnym krokiem.

Meghan i Harry rozważają rezygnację z książęcych tytułów. Na Twitterze pojawiają się wpisy, że to właśnie dlatego para tak aktywnie udziela się mediom i tworzy wokół siebie szum - otwarcie wyrażają swoje stanowisko, by chwilę później definitywnie zrezygnować z królewskiego życia. I coś w tej teorii może być. Właśnie ukazała się pierwsza okładka Meghan odkąd jest księżną. Żona Harry'ego pozuje na okładce magazynu Tatler, ale jest także bardzo obecna w środku. Fani zwracają uwagę na to, że jeszcze niedawno współpracując z brytyjskim magazynem Vogue nie chciała promować numeru swoją twarzą, by nie odwracać uwagi od podejmowanych przez nią tematów.

Księżna Meghan okładka Vogue
Fot. mat. prasowe

Wygląda na to, że coś w tej kwestii się zmieniło, co nie uszło uwadze internautów. Już jakiś czas temu pojawiały się pogłoski, że Meghan i Harry myślą o przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych lub do Afryki. Rezygnując z tytułów książęcych, m.in. księcia i księżnej Sussex Harry i Meghan chcieliby zapewnić sobie życie z dala od rodziny królewskiej. W pełni poświęciliby się wówczas działalności charytatywnej. Oboje zgromadzili wystarczające środki pieniężne (Harry ma potężny majątek, który otrzymał w spadku po Dianie, a Meghan wchodząc do rodziny Windsorów miała własny majątek), by móc sobie na to pozwolić. Czy małżeństwo faktycznie się na to zdecyduje? Pozostaje nam cierpliwie czekać na dalszy tok sytuacji... 

  

Księżna Meghan, książę Harry
Fot. Getty Images

Księżna Meghan, książę Harry
Fot. TOBY MELVILLE/AFP/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.