Glenn Close, 2017
Fot. Arthur Mola/Invision/AP/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Tak wygląda życie w sekcie. Glenn Close ujawnia traumatyczne szczegóły

Wydarzenia z dzieciństwa wpłynęły na całe jej życie

Olga Figaszewska 25 maja 2021 16:07
Glenn Close, 2017
Fot. Arthur Mola/Invision/AP/East News

Glenn Close wypowiedziała się na temat zdrowia psychicznego w wyprodukowanym przez Oprah Winfrey i księcia Harry’ego serialu dokumentalnym Me You Can’t See. Fenomenalna aktorka, jedna z najbardziej cenionych i najpopularniejszych gwiazd Hollywood opowiedziała o wydarzeniach z dzieciństwa, które wpłynęły na całe jej życie. Prywatnie przeszła prawdziwą traumę, o której wiedzieli tylko nieliczni. Dopiero teraz Glenn Close postanowiła przerwać milczenie i wyznać całą prawdę światu. Co zdradziła?

Glenn Close o dzieciństwie w sekcie. Tak wydarzenia z przeszłości zmieniły jej życie

Wracając do przeszłości trudno jest jej powstrzymać emocje. Oczy gwiazdy zaszkliły się, gdy zaczęła opowiadać o dzieciństwie. Wczesne lata Glenn Close spędziła w sekcie. Miała zaledwie siedem lat, kiedy ojciec podjął decyzję o wstąpieniu do grupy Moral Re-Armament.  Wtedy rozpoczął się jej koszmar.

Zaczęło się od przeprowadzki całej rodziny do Szwajcarii. Glenn Close nie mogła decydować praktycznie o niczym, była kontrolowana na każdym kroku. Wpajano jej także nowe zasady, które sprawiły, że trudno było jej odnaleźć szczęście. Dopiero mając 22 lata postanowiła zawalczyć o swoje marzenia i wyjechać do USA.

Wszyscy wyznawcy mówią jednym językiem, jest wiele zasad, dużo kontroli. Ze względu na to, jak zostaliśmy wychowani, wszystko, co według ciebie zrobisz dla siebie, było uważane za samolubne. Nigdy nie jeździliśmy na rodzinne wakacje", opowiadała aktorka w Me You Can’t See.

Zobacz też: Po gwałcie zaszła w ciążę. Lady Gaga o traumatycznych doświadczeniach sprzed lat

Glenn Close, 2012
Fot. AFP/EAST NEWS

Glenn Close w 2012 roku  na rozdaniu Screen Actor's Guild Awards

Glenn Close: Mam traumę psychiczną. Mam traumę z dzieciństwa

Aktorka przypuszcza, że to właśnie działania grupy sprawiły, że w dorosłym życiu nie potrafiła odnaleźć się w kontaktach międzyludzkich. Żaden z jej związków nie przetrwał próby czasu, a ona cały czas poszukiwała miłości. Glenn Close mówi wprost, że doświadczyła traumy psychicznej. 

„To zdumiewające, że coś, czego doświadczasz na tak wczesnym etapie swojego życia, wciąż może działać na ciebie destrukcyjnie. Z powodu uszczerbku - emocjonalnego i psychicznego, którego doświadczyłam przez sektę, nie powodziło mi się w moich związkach i poszukiwaniu partnera na stałe. Jest mi z tym ciężko”, mówiła w programie.

Pierwszym mężem Glenn Close był artysta, muzyk Cabot Wade, za którego gdy należała jeszcze do sekty. Ta relacja przetrwała zaledwie dwa lata. Po wielu latach zdecydowała się wyjść za Jamesa Marlasa. Ale i to małżeństwo zakończyło się dość szybko. Z trzecim mężem, Davidem Evansem Shawem aktorka była związana przez dziewięć lat.

„Myślę, że bycie z drugą osobą to nasz naturalny stan. Nie sądzę, żebyś kiedykolwiek zmienił punkty spustowe, ale przynajmniej możesz być ich świadomy, a przynajmniej możesz uniknąć sytuacji, które mogą uczynić cię bezbronnym, szczególnie w związkach”, zwierzyła się aktorka. 

Zobacz: Trudne wyznanie Harry’ego o próbie samobójczej Meghan: „Było mi wstyd”

Glenn Close, 2019
Fot. Rex Features/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?