Książę Harry w serialu dokumentalnym z Oprah Winfrey
Fot. Samir Hussein/WireImage
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Trudne wyznanie Harry’ego o próbie samobójczej Meghan: „Było mi wstyd”

Książę Sussex otworzył się w rozmowie z Oprah Winfrey

Ksenia Krasko 21 maja 2021 12:10
Książę Harry w serialu dokumentalnym z Oprah Winfrey
Fot. Samir Hussein/WireImage

W sieci pojawiły się fragmenty kolejnej rozmowy Harry’ego z Oprah Winfrey, którą nagrano w ramach serialu dokumentalnego „The Me You Can’t See”. Już wcześniej ujawniono, że tematem pierwszego odcinka będzie zdrowie psychiczne, a książę Sussex opowie o swoich zmaganiach z traumą, związaną ze śmiercią matki i o tym, co działo się w rodzinie królewskiej zanim podjął decyzję o rezygnacji. Wyznanie Harry’ego budzi wiele emocji – opowiedział między innymi o tym, co czuł, kiedy jego żona była w najgorszym stanie i o braku pomocy ze strony tych, na których liczył.

Książę Harry opowiedział o myślach samobójczych Meghan

Z opublikowanych fragmentów wywiadu (znajdziecie je między innymi tutaj) wynika, że to już druga tak otwarta i dość szokująca rozmowa, jaką przeprowadzili Harry i Oprah Winfrey. Wcześniej dziennikarka wysłuchała nie tylko księcia Sussex, ale i Meghan Markle, która ujawniła, że w pewnym momencie czuła się tak źle, że miała myśli depresyjne, a natłok negatywnych emocji skłaniał ją do myśli samobójczych.

Wspominając te trudne dla małżonków dni, książę Harry przyznał, że wstydzi się swojej reakcji na to, co się wtedy działo. „Jest mi wstyd, kiedy pomyślę o tym, jak sobie z tym wszystkim radziłem. Kiedy moja żona i ja siedzieliśmy w holu, trzymając się za ręce, a światła zgasły, Meghan zaczęła płakać. Współczułem jej i byłem zły na siebie, że utknęliśmy w tej rzeczywistości, w tej sytuacji. Wstydziłem się, że wszystko jest takie złe, że nie mogę poprosić o pomoc rodzinę, ponieważ, jak wiele osób w moim wieku, rozumiałem, że nie dostanę tego, czego od nich potrzebuje”, ujawnił w rozmowie z Winfrey.

Zobacz też: Gorzkie wyznanie Harry’ego o rodzinie królewskiej: „to mieszanka Truman Show i życia w zoo”

„Meghan nie była „szalona”, nie leczyła się sama, nie brała leków, nie nadużywała alkoholu. Była absolutnie trzeźwa i całkowicie rozsądna”, przyznał, mówiąc o rozmowie, jaką wtedy przeprowadzili. „Jedyną rzeczą, która ją powstrzymała, była myśl, jak bardzo niesprawiedliwe byłoby to dla mnie”, dodał Harry.

Opisana sytuacja miała miejsce w styczniu 2019 roku. Dzień po rozmowie para pojawiła się na premierze spektaklu „Cirque du Soleil” w Royal Albert Hall. Meghan była wtedy w szóstym miesiącu ciąży i nie mogła poradzić sobie z agresywną uwagą mediów. Rozważała samobójstwo, o czym opowiedziała mężowi. „Po prostu nie chciałam dłużej żyć. To była bardzo prawdziwa i przerażająca myśl, która była dla mnie jedynym rozwiązaniem wszystkich problemów. Wstydziłam się przyznać Harry’emu, ale wiedziałam, że jeśli mu nie powiem, to coś sobie zrobię”, wyznała we wcześniejszym wywiadzie z Oprah Winfrey.

Zobacz też: Meghan Markle chciała popełnić samobójstwo: „Po prostu nie chciałam już dłużej żyć”

Harry i Meghan na premierze „Cirque du Soleil” w Royal Albert Hall, styczeń 2019 roku

Książę Harry opowiedział o próbie samobójczej Meghan
Fot. Paul Grover - WPA Pool/Getty Images

Książę Harry o uzależnieniach i śmierci księżnej Diany

Harry opowiedział też o swoich problemach psychicznych, między innymi o uzależnieniach od narkotyków i alkoholu. Jak przyznał w rozmowie z Winfrey, czuł, że jest „więźniem w pałacu”. Podkreślił, że wielokrotnie prosił o pomoc, ale jej nie otrzymał: „Myślałem, że rodzina mi pomoże, ale na każdą prośbę reagowano całkowitą ciszą”. Dodał, że decyzja o rezygnacji z obowiązków nie była dla nich łatwa. „Chcieliśmy wszystko naprawić, staraliśmy się jak najlepiej wykonywać nasze obowiązki. Ale Meghan cierpiała”, wyjaśnił.

Zobacz też: Książę Harry o depresji po śmierci Diany. Tym wyznaniem znów wywoła skandal

W rozmowie odniósł się również do traumy, z jaką wciąż się zmaga. „Po tym wszystkim, co przydarzyło się mojej mamie, znów znalazłem się w sytuacji, w której mogłem stracić ważną kobietę w moim życiu. Nie tylko ją, ale i nasze dziecko”, stwierdził Harry, mając na myśli śmierć księżnej Diany.

Cykl „The Me You Can’t See” jest dostępny na platformie AppleTV +. Oprócz księcia Harry’ego, Oprah Winfrey porozmawiała między innymi z wokalistką Lady Gagą i aktorką Glenn Close. 

Książę Harry, serial „The Me You Can't See”
Fot. SCREEN YOUTUBE/NEWS.COM.AU

Książę Harry i Oprah Winfrey, dokument „The Me You Can't See”
Fot. SCREEN YOUTUBE/NEWS.COM.AU

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?