Ewa Bem wraca z koncertem. Kiedy i gdzie?
Fot. MICHAL KOSC/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Ewa Bem wraca na scenę! „Pierwsza Dama” polskiego jazzu już wkrótce zagra koncert

Ewa Bem zniknęła po rodzinnej tragedii. Co dzieje się w jej życiu?

Ksenia Krasko 26 maja 2021 15:55
Ewa Bem wraca z koncertem. Kiedy i gdzie?
Fot. MICHAL KOSC/REPORTER

Kiedy córka Ewy Bem przegrała walkę z nowotworem, artystka wycofała się z życia publicznego. Odwołała koncerty i zapowiedziała, że „nie ma w planach powrotu na scenę”. Wielbiciele jazzowej wokalistki nie tracili nadziei, ale w 2018 roku sama Ewa Bem ogłosiła, że kończy karierę. Minęło kilka lat, a jej piosenki wciąż nuci cała Polska. Teraz już wiemy, że Pierwsza Dama polskiego jazzu powraca w wielkim stylu.

Ewa Bem wraca na scenę. Zniknęła po rodzinnej tragedii

„W momencie, kiedy Pamelka odeszła, ja odeszłam razem z nią. Udawałam, że żyję, choć mnie nie było. Nie miałam zainteresowania sprawami zawodowymi. Czekałam, kiedy sama da mi znak”, wyznała Ewa Bem w rozmowie z Radiem Jazz na początku tego roku. Pamela Bem-Niedziałek zachorowała w 2015 roku, kiedy była w pierwszym trymestrze ciąży. Dziennikarka TVN24 zdecydowała, że rozpocznie leczenie po porodzie. Niestety, w wieku 39 lat przegrała przegrała walkę z nowotworem mózgu... Osierociła dwójkę dzieci.

Zobacz: Ewa Bem przerywa milczenie. Wokalistka udzieliła pierwszego wywiadu po śmierci córki

W rozmowie z radiową Dwójką artystka przyznała, że po śmierci córki jej życie się zmieniło. I chociaż nie widziała się na scenie, nie ukrywała, że tęskni. „[…] ogromnie brakuje mi publiczności, kontaktu z muzykami, tworzenia na scenie, to jest coś niepowtarzalnego, czego nie da się niczym zastąpić”, mówiła wtedy.

Współpracownicy, przyjaciele i fani artystki liczyli jednak, że Ewa Bem wróci. „Zaczynam powoli odczuwać chęć pobycia na scenie, zaśpiewania i posłuchania muzyków jak inspirują. Potrzebuję inspiracji i kocham muzyków. [...] Dla wszystkich, którzy oczekują, że ja jeszcze coś zaśpiewam mogę powiedzieć, że jakieś światełko w jakimś tunelu się zapaliło”, zapowiedziała w tym roku na antenie Radia Jazz. I słowa dotrzymała.

Ewa Bem na koncercie w Tetrze Roma, 2002 rok

Ewa Bem wraca z koncertem. Kiedy i gdzie?
Fot. Wprost/East News

Koncert Ewy Bem. Kiedy i gdzie się odbędzie?

To wspaniała wiadomość dla wszystkich wielbicieli Pierwszej Damy polskiego jazzu! Ewa Bem powraca na scenę wraz z koncertem „Ewa Bem i Goście – 50 lecie pracy artystycznej”, który odbędzie się w ramach XVII edycji Ladies’ Jazz Festival. „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”, „Moje serce to jest muzyk”, „Podaruj mi trochę słońca”, „Żyj kolorowo”, „Mówię tak myślę nie” – te przeboje już niedługo zabrzmią na żywo.

„Zapraszam w podróż sentymentalną przez moje pięćdziesiąt lat na scenie. Wystąpią Najlepsi z Najlepszych, a ja dedykując ten Koncert moim Córkom, odzyskam Radość”, mówi artystka o wydarzeniu.

Nie możemy się doczekać i życzymy Ewie Bem wszystkiego dobrego. 

Ewa Bem na Festiwalu Pozytywne Wibracje, 2012 rok

Ewa Bem powraca na scenę. Jak się czuje artystka?
Fot. MICHAL KOSC/REPORTER

TAGI #Ewa Bem #muzyka

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.