EWA BEM
Fot. GRABOWSKI/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Ewa Bem przerywa milczenie. Wokalistka udzieliła pierwszego wywiadu po śmierci córki...

Padły poruszające słowa

Gabriela Czernecka 24 lutego 2021 08:52
EWA BEM
Fot. GRABOWSKI/AKPA

Ewa Bem udzieliła pierwszego wywiadu po śmierci córki. Pamela Niedziałek odeszła w 2017 roku. przegrała walkę z nowotworem. To dla artystki był ogromny cios. Długo nie mogła dojść do siebie po stracie ukochanej córki i wycofała się z życia publicznego. Dziś udzieliła krótkiego wywiadu, w którym wyjawiła, czy zamierza powrócić na scenę.

Ewa Bem w pierwszym wywiadzie po śmierci córki

Jest jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek. Pierwsza dama polskiego jazzu zasłynęła dzięki takim utworom jak Moje serce, to jest muzyk czy Żyj kolorowo, które na stałe wpisały się w historię polskiej piosenki. Niestety w 2017 roku wokalistka przeżyła nieopisaną tragedię, która całkowicie odmieniła jej życie.

Zmarła córka gwiazdy, Pamela Niedziałek. 39-latka zmagała się z rzadką odmianą nowotworu, glejakiem mózgu. Jej odejście było dla Ewy Bem ogromnym ciosem. Pierwszego wywiadu udzieliła dopiero w maju minionego roku mówiąc krótko: W momencie, kiedy Pamelka odeszła, ja odeszłam razem z nią. Udawałam, że żyję, choć mnie nie było. Nie miałam zainteresowania sprawami zawodowymi. Czekałam, kiedy Pamelka sama da mi znak”. 

Ewa Bem o tym, jak dziś wygląda jej życie

Wokalistka skończyła właśnie 70 lat i okrągłe urodziny stały się okazją do opowiedzenia o tym, jak dziś wygląda jej życie. W rozmowie z radiową Dwójką Ewa Bem powiedziała, że wciąż nie pogodziła się ze śmiercią córki: Tak się wydarzyło okrutnie w moim życiu, że odeszła nasza córka, Pamela. To już było cztery lata temu. Nie chcę już mówić, jakie uczucia temu towarzyszyły, ale to tak całkowicie moją optykę na życie, że jakoś na razie scena nie mieści się w tym nowym obrazie. Ale ogromnie brakuje mi publiczności, kontaktu z muzykami, tworzenia na scenie, to jest coś niepowtarzalnego, czego nie da się niczym zastąpić (…)”.

Artystka na razie nie planuje chyba powrotu na scenę: „Wewnętrznie się bardzo obkurczyłam po śmierci córki, to mi nie pozwala jeszcze na jakieś stanowcze działania, choć oczywiście namawiają mnie, cały czas dostaję propozycję i zapytania”.

Zapytana o to, czego jej życzyć z okazji urodzin wyznaje: „Teraz to tylko i wyłącznie zdrowia, bo w tym wieku jest rzeczą ważną i potrzebną, przykrywającą inne potrzeby. Ważne jest także zdrowie psychiczne. To przykry moment w życiu człowieka, nie wierzę, że to "jesień życia". To marnota, jakieś odcinanie kuponów, perspektywa do przodu praktycznie żadna”. Pozostaje nam życzyć artystce dużo zdrowia i spokoju w tym niełatwym dla niej czasie. 

EWA BEM
Fot. KURKOWSKA/AKPA

TAGI #Ewa Bem

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?