Robert Lewandowski, mecz, Polska
Fot. Foto Olimpik/REPORTER
ZE ŚWIATA SPORTU

Euro 2020: Mecz Polska-Łotwa zakończył się dla naszej drużyny niekwestionowanym zwycięstwem   

Robert Lewandowski dał z siebie wszystko!

Gabriela Czernecka 10 października 2019 22:33
Robert Lewandowski, mecz, Polska
Fot. Foto Olimpik/REPORTER

Polscy piłkarze w najbliższych dniach rozegrają dwa mecze w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2020. Dzisiejszego wieczoru „biało-czerwoni” zagrali na wyjeździe z Łotwą. Następnym rywalem Polaków będzie Macedonia Północna. Ten wieczór z pewnością należał do naszej drużyny! Poznajcie szczegóły! 

Mecz Polska-Łotwa wyniki

Polska drużyna pojawiła się na boisku w składzie: Wojciech Szczęsny - Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus, Sebastian Szymański, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki, Piotr Zieliński oraz Robert Lewandowski. Po dwóch niezbyt obiecujących spotkaniach we wrześniu (remisie z Austrią i przegranej ze Słowenią) dzisiejszy mecz miał być dowodem na to, że polska drużyna jest liderem tabeli grupy G.

Już w dziewiątej minucie meczu przy asyście Sebastiana Szymańskiego padł pierwszy gol prosto od Roberta Lewandowskiego. Na kolejny punkt ze strony Lewego długo nie trzeba było czekać. W trzynastej minucie przy asyście Kamila Grosickiego padł drugi gol! Na tym jednak nie koniec Kolejny gol padł w 76 minucie. Zapewnił go polskiej drużynie, po raz trzeci, Robert Lewandowski.  

Strzelając trzy gole w meczu eliminacji Euro 2020 z Łotwą, Lewy został rekordzistą reprezentacji Polski pod względem liczby bramek zdobytych w meczach wyjazdowych. Tym samym pobił rekord, który 39 lat temu ustanowił Grzegorz Lato. Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na mecz Polaków z drużyną Macedonii Północnej.  

TAGI #sport #mecz

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!