Królowa Elżbieta II
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Elżbieta II wyróżniła kilka osób z rodziny królewskiej. Przygotowuje się do oddania tronu?

Na liście królowej nie ma Meghan i Harry’ego...

Ksenia Krasko 16 grudnia 2020 06:44
Królowa Elżbieta II
Fot. Chris Jackson - WPA Pool/Getty Images

Niedawne zjednoczenie członków rodziny królewskiej zwróciło uwagę brytyjskich i zachodnich mediów z kilku powodów. Przede wszystkim dlatego, że prawdopodobnie jest to ostatnie takie spotkanie w tym roku. Pojawiły się także opinie, że royalsi zachowali się nieodpowiedzialnie, niepotrzebnie narażając zdrowie w obliczu pandemii koronawirusa. Internauci zauważyli też, że Elżbieta II nieprzypadkowo wybrała osoby, z którymi chciała zobaczyć się w Windsorze. Jak się okazało – mieli rację.

Elżbieta II wybrała, kto będzie ją reprezentował

Media już od kilku miesięcy zastanawiają się, czy królowa Elżbieta II weźmie przykład z męża, księcia Filipa, i ogłosi w przyszłym roku, że przechodzi na emeryturę. W kwietniu skończy 95 lat, a właśnie w tym wieku jej małżonek usunął się w cień. Nawet gdyby tak się stało, monarchini prawdopodobnie nie odda tronu, a jedynie przekaże królewskie obowiązki, którymi zajmie się najpierw książę Karol, a po nim książę William.

W ostatnim czasie Elżbieta II rzadko pokazuje się publicznie ze względu na epidemię Covid-19. Aby chronić siebie i męża, postanowiła wyznaczyć, kto z rodziny królewskiej będzie ją reprezentował na ważnych uroczystościach czy spotkaniach. Wydaje się, że z zadaniem królowej doskonale radzą sobie zarówno Karol, jak i William wraz z księżną Kate, ale w nowym roku inni royalsi również będą brali w tym udział.

Jak się okazuje, monarchini utworzyła specjalną grupę siedmiu osób, które będą ją zastępować, gdy zajdzie taka potrzeba. Według The Sun, oprócz syna i wnuka z małżonką, do zaufanych „zastępców” królowej dołączyli także książę Edward i jego żona hrabina Sophie, księżna Camilla, oraz księżniczka Anna. Właśnie z tymi royalsami Elżbieta II spotkała się w Windsorze, a internauci już wiedzą, że nie był to przypadek.

Nie dziwi fakt, że w grupie nie znaleźli się książę Harry i księżna Meghan, którzy opuścili rodzinę królewską na początku 2020 roku. Zabrakło także księcia Andrzeja, który został zwolniony ze swoich obowiązków po głośnym skandalu wokół sprawy Jeffreya Epsteina. 

Księżna Camilla, książę Karol, królowa Elżbieta II, książę Filip, książę William, księżna Kate

Brytyjska rodzina królewska
Fot. Dominic Lipinski-WPA Pool/Getty Images

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.