Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME
O TYM SIĘ MÓWI

Edyta Górniak zostanie politykiem? Artystka przygotowuje swój program!

Jak poradzi sobie w świecie polityki?

Gabriela Czernecka 28 lipca 2020 08:49
Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Edyta Górniak zostanie politykiem? Co jakiś czas pojawiały się doniesienia, że chciałaby wystartować w wyborach prezydenckich, ale wokalistka definitywnie je zdementowała. To jednak nie znaczy, że nie rozważa politycznej przygody… 

Edyta Górniak wchodzi do polityki?

„Przysięgam, jak tutaj stoję, że wolę odejść z tego świata niż dać komukolwiek wstrzyknąć w mój organizm cokolwiek, czego ja nie znam”, mówiła niedawno w jednym z wywiadów Edyta Górniak. Później napisała list, który został  przeczytany na proteście antyszczepionkowców. „Podstawowym, obowiązującym we Wszechświecie prawem poza grawitacją, jest miłość. miłość, czyli życie. Życie - czyli witalność, piękno, szczęście, rozwój, równowaga, oddanie, delikatność i szacunek wobec drugiego człowieka. A także rozwaga, balans i sprawiedliwość”, głosił list. Wokalistka stwierdziła w nim, że obowiązkowe szczepienia są jej zdaniem zaprzeczeniem miłości. „Wzajemne wsparcie, wiara i zaufanie. Zaufanie - czyli poczucie bezpieczeństwa. I dziś, bardziej niż kiedykolwiek dotąd, zasługuje na to i potrzebuje tego - każdy z nas”, pisała w liście. 

Jej wypowiedzi znalazły zwolenników, ale i przeciwników. Edyta Górniak postanowiła jednak pójść o krok dalej i… rozważa zaangażowanie się w politykę. Jak powiedziała w rozmowie z WP.pl: „Przygotowuję cały program, który będę chciała zgłosić. Będzie dotyczyć odświeżenia w podejściu do wielu aspektów. Polska zasługuje na takie odświeżenie w przemyśleniach, w podejściu, w edukacji, w przygotowaniu młodych ludzi do życia dzisiaj”, mówi. Myślicie, że sprawdzi się w świecie polityki? 

Gwiazdy nago - Edyta Górniak
Fot. MARLENA BIELIŃSKA/MOVE

Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.