Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME
O TYM SIĘ MÓWI

Edyta Górniak zostanie politykiem? Artystka przygotowuje swój program!

Jak poradzi sobie w świecie polityki?

Gabriela Czernecka 28 lipca 2020 08:49
Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Edyta Górniak zostanie politykiem? Co jakiś czas pojawiały się doniesienia, że chciałaby wystartować w wyborach prezydenckich, ale wokalistka definitywnie je zdementowała. To jednak nie znaczy, że nie rozważa politycznej przygody… 

Edyta Górniak wchodzi do polityki?

„Przysięgam, jak tutaj stoję, że wolę odejść z tego świata niż dać komukolwiek wstrzyknąć w mój organizm cokolwiek, czego ja nie znam”, mówiła niedawno w jednym z wywiadów Edyta Górniak. Później napisała list, który został  przeczytany na proteście antyszczepionkowców. „Podstawowym, obowiązującym we Wszechświecie prawem poza grawitacją, jest miłość. miłość, czyli życie. Życie - czyli witalność, piękno, szczęście, rozwój, równowaga, oddanie, delikatność i szacunek wobec drugiego człowieka. A także rozwaga, balans i sprawiedliwość”, głosił list. Wokalistka stwierdziła w nim, że obowiązkowe szczepienia są jej zdaniem zaprzeczeniem miłości. „Wzajemne wsparcie, wiara i zaufanie. Zaufanie - czyli poczucie bezpieczeństwa. I dziś, bardziej niż kiedykolwiek dotąd, zasługuje na to i potrzebuje tego - każdy z nas”, pisała w liście. 

Jej wypowiedzi znalazły zwolenników, ale i przeciwników. Edyta Górniak postanowiła jednak pójść o krok dalej i… rozważa zaangażowanie się w politykę. Jak powiedziała w rozmowie z WP.pl: „Przygotowuję cały program, który będę chciała zgłosić. Będzie dotyczyć odświeżenia w podejściu do wielu aspektów. Polska zasługuje na takie odświeżenie w przemyśleniach, w podejściu, w edukacji, w przygotowaniu młodych ludzi do życia dzisiaj”, mówi. Myślicie, że sprawdzi się w świecie polityki? 

Gwiazdy nago - Edyta Górniak
Fot. MARLENA BIELIŃSKA/MOVE

Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.