Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME
O TYM SIĘ MÓWI

Edyta Górniak wspomina Krzysztofa Krawczyka. Jedna rzecz szczególnie zapadła jej w pamięć...

„Jakby radość bycia z publicznością w żadnym stopniu go nie paraliżowała”

Aleksandra Andrzejak 28 maja 2021 10:57
Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia. Wiernym fanom trudno było pogodzić się z jego odejściem. Legendarnego wokalistę wspominam Edyta Górniak. Zdradziła kulisy ich wspólnych występów. Poruszyła także temat żony Krzysztofa, Ewy Krawczyk.

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia, w wielkanocny poniedziałek. O jego śmierci poinformował menadżer artysty - Andrzej Kosmala. Internet zalała fala wspomnień związanych z piosenkarzem. Pogrzeb Krzysztofa odbył się 10 kwietnia i miał charakter państwowy. Msza odbyła się w archikatedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi pod przewodnictwem biskupa Antoniego Długosza. Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie pieśni Abba Ojcze przez zespół Siewcy Lednicy. Utwór ten miał dla wokalisty szczególne znaczenie, gdyż śpiewał go ku czci Jana Pawła II. Fragment Pisma Świętego odczytał wieloletni przyjaciel artysty, Daniel Olbrychski. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, w katedrze pojawiło się jedynie 130 osób. Fani zgromadzili się na zewnątrz i przed telewizorami. Tuż po ceremonii przy grobie wokalisty paliło się morze zniczy.

Zobacz także: Tak potraktowano Krzysztofa Krawczyka Juniora po śmierci ojca. Prawnik zdradza szczegóły

trumna krzysztofa krawczyka
Fot. Piotr Molecki/East News
Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka, Łódź, 10 kwietnia 2021

Edyta Górniak wspomina Krzysztofa Krawczyka

Edyta Górniak w rozmowie z Na żywo również postanowiła podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z wokalistą. Przyznała, że podziwiała go jak świetnie panował nad stresem. „Mogłam obcować z nim jedynie w zakresie współpracy. Był bardzo ciepłą osobą. Zawsze uprzejmy, spokojny, łagodny. Podczas prób i przygotowań do naszego wystąpienia, zaskoczona byłam tym, jak panuje nad stresem. Jakby radość bycia z publicznością w żadnym stopniu go nie paraliżowała” – wspominała Edyta.

Zobacz także: O tym nie wiedział nikt! Krzysztof Krawczyk wziął prawosławny ślub. Tylko tak mógł być z żoną

edyta gorniak wspomina krzysztofa krawczyka
Fot. TRICOLORS/East News

Edyta Górniak i Krzysztof Krawczyk podczas wspólnego występu, 2008

Gwiazda powiedziała także kilka słów o żonie Krzysztofa, Ewie. „Bardzo charakterystyczne dwie rzeczy, które zapamiętam, to jego wielka skromność i to, jak zawsze z zaufaniem i miłością był wpatrzony w swoją żonę, panią Ewę. W jakiś magiczny sposób wpływała na jego komfort artystyczny. Była na każdej próbie. Była przy nim zawsze” - mówiła wokalistka.

Edyta Górniak wyznała, że podziwiała Krzysztofa Krawczyka już jako dziecko. Miała też przyjemność wystąpić z nim na scenie. Piosenka, którą wykonali razem szczególnie zapadła jej w pamięć. „Dzięki naszemu wspólnemu występowi na jubileuszu Krzysztofa w Sopocie chyba najbardziej już teraz uwielbiam utwór My Cyganie”- zdradziła. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?