Syn Krzysztofa Krawczyka, Krzysztof Krawczyk Junior UWAGA
Fot. screen z programu Uwaga TVN
O TYM JEST GŁOŚNO

Tak potraktowano Krzysztofa Krawczyka Juniora po śmierci ojca. Prawnik zdradza szczegóły

Kolejne szokujące fakty wyszły na jaw!

Aleksandra Andrzejak 24 maja 2021 14:57
Syn Krzysztofa Krawczyka, Krzysztof Krawczyk Junior UWAGA
Fot. screen z programu Uwaga TVN

Krzysztof Krawczyk Junior spotkał się w sądzie ze swoją macochą, Ewą. Prawniczka, która reprezentuje mężczyznę, zdradziła, jak potraktowano syna wokalisty po śmierci jego ojca. Na jaw wyszły kolejne wstrząsające fakty. Okazuje się, że nikt z rodziny nie zapoznał mężczyzny z kwestiami majątkowymi.

Krzysztof Krawczyk Junior spotkał się w sądzie z macochą

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia. Wokalista spisał dwa testamenty. Drugi z nich powstał we wrześniu 2020 roku. W nowym testamencie nie znalazło się nazwisko niepełnosprawnego Krzysztofa Igora Krawczyka. Cały majątek miał przypaść żonie wokalisty - Ewie. Ich relacje nigdy nie były najlepsze. 

Konflikt między Juniorem a Ewą zaostrzyła emisja programu Uwaga!, w którym syn Krzysztofa Krawczyka wyznał, że żyje w skrajnej biedzi i utrzymuje się z renty. 19 maja o 14:30 w sądzie w Zgierzu Krzysztof Krawczyk Junior i Ewa Krawczyk spotkali się na odczytaniu testamentu zmarłego artysty. Zadecydowano o odroczeniu rozprawy. Sąd sprawdzi różnice pomiędzy dwoma dokumentami.

Zobacz także: Syn Krzysztofa Krawczyka ofiarą przemocy domowej: „Mam założoną niebieską kartę”

krzysztof krawczyk junior odczytanie testamentu
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Krzysztof Krawczyk Junior podczas rozprawy sądowej o podważenie testamentu ojca, 19 maja 2021

Prawniczka Krzysztofa Krawczyka Juniora zdradza kolejne szczegóły 

Monika Kucwaj-Zarzycka - prawniczka reprezentująca syna Krzysztofa Krawczyka na łamach Twojego Imperium wyjaśniła dlaczego rozprawa została odroczona. „Do wniosku o stwierdzenie nabycia spadku dołączono tylko jeden testament – podkreślam, że to nie mój klient złożył ten wniosek, a wdowa po zmarłym. W toku przesłuchania przez sąd Ewa Krawczyk wskazywała, że tych testamentów było więcej. Sąd zobowiązał więc ją do przedstawienia tych wcześniejszych”.

Zobacz także: Ruszyła zbiórka pieniędzy dla syna Krzysztofa Krawczyka. „Cały czas liczył, że jego los się odmieni”

krzysztof krawczyk junior rozprawa
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER
Krzysztof Krawczyk Junior podczas rozprawy sądowej o podważenie testamentu ojca, 19 maja 2021

Mecenas dodała, że dopiero gdy sąd zapozna się ze wszystkimi dokumentami, podejmie decyzje, kto dziedziczy po zmarłym: „Trudno obecnie przypuszczać, że coś się zmieni w kwestii dziedziczenia po Krzysztofie Krawczyku”. Monika Kucwaj-Zarzycka zapewniła także, że jej klient będzie się starał o prawo do zachowku: „Nikt z rodziny nie zapoznał go z kwestiami majątkowymi, a on sam twierdzi, że był izolowany od ojca przez co najmniej ostatni rok. Trzeba też pamiętać, że liczy się skład majątku w chwili śmierci. Jeżeli były jakieś przesunięcia majątkowe do chwili śmierci pana Krawczyka, one też mają znaczenie”.

Prawniczka jest świadoma, że ten spór może ciągnąć się latami. Jest jednak coś, co mogłoby przyspieszyć jej rozwiązanie. Jednak co na to Ewa Krawczyk? „Istnieje możliwość załatwienia sprawy polubownie z Ewą Krawczyk. Może tak być, byle tylko mój klient dostał wszystko, co mu się należy”.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?