Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME
O TYM JEST GŁOŚNO

Edyta Górniak skomentowała konflikt Ewy Krawczyk z synem zmarłego męża. Niepopularne słowa...

Gwiazda jasno opowiedziała się po jednej ze stron

Rafał Kowalski 26 maja 2021 13:49
Edyta Górniak, Viva! 9/2019
Fot. MATEUSZ STANKIEWICZ/SAMESAME

Od śmierci Krzysztofa Krawczyka minął zaledwie miesiąc, a w sieci zaczęły się pojawiać pierwsze informacje o tym, że wdowa po piosenkarzu i jego biologiczny syn mają konflikt. O tym, że stosunki tej dwójki są złe, opinia publiczna dowiedziała się między innymi z reportażu Uwagi TVN. Krzysztof Krawczyk Junior opowiadał w nim, że Ewa Krawczyk blokowała jego próby kontaktu z ojcem. Dziś wiemy na pewno coś jeszcze. Nieuwzględniony w testamencie 47-latek domaga się zachowku po tacie. O skomentowanie sprawy została poproszona Edyta Górniak.

Edyta Górniak o konflikcie Ewy i Krzysztof Igora Krawczyków

Jedną z artystek, które cenił Krzysztof Krawczyk była Edyta Górniak. Wokalistka została poproszona kilka dni temu przez dziennikarza Faktu o podzielenie się swoją opinią w sprawie nieporozumienia, jakie ma miejsce w rodzinie zmarłego gwiazdora. Czy zdaniem piosenkarki Krzysztofowi Juniorowi należy się spadek po tacie? „Mamy takie stereotypowe podejście, że jeśli ktoś jest związany rodzinnością w znaczeniu nie duchowym, tylko biologicznym, to jemu się wszystko należy, wszystko mu wolno”, zaczęła swoją wypowiedź artystka.

Syn Krzysztofa Krawczyka w sądzie, maj 2021

krzysztof krawczyk junior rozprawa
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Dalej diwa odniosła się do bohaterów sprawy bezpośrednio - opowiadając się po stronie Ewy Krawczyk. „Rozumiem z tych fragmentów, że syn Krzysztofa nie miał dobrych relacji z ojcem i na odwrót, Krzysiu ze swoim synem. Więc jeśli nie był obecny w jego życiu, a teraz jest w gotowości przejąć część majątku, to jest to takie bardzo popularne podejście i zawsze szokujące dla mnie, no bo dlaczego?”, pytała głośno w Fakcie Edyta Górniak. „To jest bardzo trudne i niezgrabne, że w takim momencie, kiedy pani Ewa nagle zostaje bez ukochanego męża, musi się zmagać z dodatkowymi rzeczami”, dodała.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu odbyła się pierwsza rozprawa, w którym Krzysztof Igor Krawczyk domaga się zachowku po zmarłym tacie. Wdowa po wokaliście radziła 47-latkowi, by załatwić tę sprawę prywatnie, jednak syn Krzysztofa Krawczyka wybrał kontakt z Ewą Krawczyk poprzez sąd.

Zobacz też: Syn Krzysztofa Krawczyka sądzi się o spadek po ojcu: „Chcę tylko, żeby prawda wyszła na jaw”

Edyta Górniak, Krzysztof Krawczyk, 2008, Opera Leśna

Edyta Górniak, Krzysztof Krawczyk, 2008, Opera Leśna
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Co łączyło Edytę Górniak i Krzysztofa Krawczyka?

Dlaczego to właśnie Edyta Górniak została poproszona o komentarz w tej sprawie? Tego dokładnie nie wiadomo, ale dla Krzysztofa Krawczyka piosenkarka była jedną z najbardziej utalentowanych sław w Polsce. Artyści wystąpili kilka razy na jednej scenie. Do historii przeszedł m.in. ich świetny duet na festiwalu w Sopocie, gdzie wykonali razem utwór My Cyganie.

O tym, jak ważne miejsce w sercu zmarłego wokalisty zajmowała koleżanka z branży pamiętał też po śmierci Krzysztofa Krawczyka jego menedżer. „Jedna z największych miłości muzycznych Krzysztofa: Edyta Górniak! Tutaj w 2006 roku na koncercie sylwestrowym na Rynku w Krakowie!”, napisał na Facebooku publikując zdjęcie sprzed 15 lat.

Zobaczcie pamiątkową fotografię. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.