Syn Krzysztofa Krawczyka, Krzysztof Krawczyk Junior UWAGA
Fot. screen z programu Uwaga TVN
O TYM SIĘ MÓWI

Syn Krzysztofa Krawczyka sądzi się o spadek po ojcu: „Chcę tylko, żeby prawda wyszła na jaw”

47-latek nie został uwzględniony w testamencie muzyka

Rafał Kowalski 19 maja 2021 20:45
Syn Krzysztofa Krawczyka, Krzysztof Krawczyk Junior UWAGA
Fot. screen z programu Uwaga TVN

Od śmierci Krzysztofa Krawczyka minęło dopiero półtora miesiąca, a jego bliscy zdążyli się już spotkać w sądzie. Biologiczny syn gwiazdora, owoc jego drugiego małżeństwa, nie został ostatecznie ujęty w testamencie zmarłego ojca. Wokalista zdecydował się przepisać cały majątek i prawa do utworów na swoją ostatnią żonę Ewę. Teraz 47-letni Krzysztof Igor Krawczyk domaga się zachowku.

Syn Krzysztofa Krawczyka przed sądem – zdjęcia

Przypomnijmy, że niedawno do mediów trafiły informacje o tym, że Krzysztof Krawczyk spisał dwa testamenty.  Jeden miał powstać w 2002 roku, a drugi we wrześniu 2020 roku. Oznacza to, że na  chwilę przed śmiercią, gdy problemy zdrowotne gwiazdora się nasiliły, ten zmienił swoją ostatnią wolę. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem, ale w tej sytuacji w testamencie ojca nie znalazło się nazwisko 47-letniego niepełnosprawnego Krzysztofa Igora Krawczyka. Mężczyzna cierpi na nieuleczalną padaczkę pourazową.

W związku z tym zdecydował się on wstąpić na drogę sądową, gdzie prosi o zachowek po tacie. Dziś 47-latek stawił się w sądzie rejonowym w Zgierzu. Co powiedział? „Chcę tylko, żeby prawda wyszła na jaw. Ja się niczego nie boję, bo niczego nie oczekiwałem. Tylko teraz zostałem sam, nie ma mamy, nie ma taty. Przedtem miałem chociaż świadomość że tata jest”, wyznał redakcji Faktu.

Mecenaska 47-latka dodała z kolei w rozmowie z Plejadą, że jej klient nie będzie podważał woli taty. Chce jednak otrzymać to, do czego ma prawo. „Na obecną chwilę sprawa spadkowa jest w toku. Zgodnie ze sporządzonym przez Krzysztofa Krawczyka testamentem, spadek trafi w ręce jego żony - Ewy Krawczyk, a Krzysztof junior może starać się o zachowek" , wyjaśniła portalowi Monika Kucwaj-Zarzycka. Podkreśliła też, że syn artysty nie jest zdolny do pracy i należy mu się 1/3 spadku.

CZYTAJ TEŻ: „Ameryka odrzuciła moje zaloty...” To dlatego Krzysztof Krawczyk nie zrobił kariery w USA

Syn Krzysztofa Krawczyka, sąd w Zgierzu
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Czy syn Krzysztofa Krawczyka miał z nim kontakt? Decyzja sądu w sprawie spadku

Pani mecenas reprezentująca syna Krzysztofa Krawczyka była zgodna też co do informacji, które zostały niedawno przedstawione w programie Uwaga TVN. Mowa o tym, że Ewa Krawczyk utrudniała od lat 47-latkowi kontakt z tatą. Przez to Krzysztof Igor Krawczyk niewiele wiedział o stanie zdrowia muzyka. „Syn piosenkarza, jak sam podkreśla, w ostatnich miesiącach był izolowany od ojca. Nie ma szczegółowej wiedzy, w jakim stanie był jego ojciec podczas spisywania testamentu. Wiadome jest jedynie, że dokument został sporządzony przez notariusza w domu gwiazdora. Bliższe okoliczności ostatniej woli Krzysztofa Krawczyka będą ustalane w toku postępowania sądowego”, mówiła Monika Kucwaj-Zarzycka.

Sąd rejonowy z Zgierzu zdecydował się zbadać akty notarialne z 2002 i 2020 roku. Następnie sprawdzić, jak bardzo się różnią i wydać wyrok. Sprawa z udziałem wdowy po Krzysztofie Krawczyku i jego synem została więc odroczona. 

Ewa żona Krzysztofa Krawczyka, sąd w Zgierzu
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Żony Krzysztofa Krawczyka, Pierwsza żona Grażyna o małżeństwie z  muzykiem
Fot. Ireneusz Sobieszczuk / Forum

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.