Eddie Murphy
Fot. Getty Images
URODZINY GWIAZD

Jeden z najbardziej dochodowych aktorów w historii kina ma urodziny. Eddie Murphy kończy 56 lat!

Sabina Zięba 3 kwietnia 2017 08:30
Eddie Murphy
Fot. Getty Images

Eddie Murphy to jedna z największych gwiazd Hollywood i najpopularniejszy ekranowy komik. Aktor urodził się 2 kwietnia 1961 roku w Nowym Jorku jako syn operatorki telefonu i policjanta, a równocześnie amatorskiego aktora. W wieku 15 lat zaczął pisać i występować w Bay Area Comedy Club - w tym samym miejscu zaczynał Robin Williams i Whoopi Goldberg. Inspirował się twórczością Billa Cosby’ego i Richarda Pryora.

Polecamy też: Pitt, Kutcher, Cruise - ich początki nie były łatwe. Przekonaj się, jak doszli na sam szczyt

W latach 80. zaczął występować w Saturday Night Live. W tym samym czasie zadebiutował na dużym ekranie - w 1982 roku zagrał w filmie "48 godzin". Późniejsze hity, takie jak "Książę w Nowym Jorku", "Gliniarz z Beverly Hills", "Nawiedzony dwór" czy "Showtime", według witryny Box Office Mojo, zapewniły mu drugie miejsce w rankingu najbardziej dochodowych aktorów w historii kina. W swojej karierze ma też epizod muzyczny - wydał parę singli i albumów komediowych. Do tej pory zdobył jednego Złotego Globa (na 4 nominacje) w 2007 roku i w tym samym roku został nominowany do Oscara. Wszystko za sprawą roli w filmowej adaptacji broadwayowskiego musicalu "Dreamgirls".

Polecamy też: Film na podstawie słynnego serialu wkrótce w kinach! Zobaczcie zwiastun „Słonecznego patrolu”

A jak wygląda jego życie osobiste?

Eddie Murphy parę razy usiłował ułożyć sobie życie. Swoją pierwszą żonę poznał w 1988 roku na gali NAACP Image Awards. Mają piątkę dzieci - 4 córki i jednego syna. Rozwiedli się w 2006 roku. Następnie komik spotykał się z Melanie Brown (byłą członkinią Spice Girls), która zaszła z nim w ciążę. Jednak Eddie mówił: "Nie wiem, czyje to dziecko, dopóki nie poznam wyników badań na ojcostwo". Zostały one ogłoszone w magazynie People, ale mimo potwierdzenia rodzicielstwa, Eddie nie utrzymuje kontaktów z córką. Potem został jeszcze dwa razy ojcem - ze związków z Paulette McNeely i Tamarą Hood. Kolejną jego żoną miała zostać producentka filmowa, Tracey Edmonds. Ślub wzięli na Bora Bora, jednak okazało się, że nie ma on mocy prawnej. Wtedy para zdecydowała zostać przyjaciółmi i zrezygnować z legalizacji związku. W zeszłym roku urodziło mu się kolejne, już... dziewiąte dziecko! Ze związku z 19 lat młodszą Paige Butcher. Co ciekawe, w wywiadzie dla magazynu Newsweek Eddie powiedział: "Dzieci są najważniejsze na świecie. To nie działa na zasadzie ultimatum, albo praca, albo czas z dziećmi. Świat zaczyna się kręcić wokół nich".

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?