Książę dementuje plotki!

Gabriela Czernecka 12 listopada 2021 14:59

Rozpieszczony, zadufany w sobie i rozgoryczony. Jakim królem będzie książę Karol? Według książki Toma Bowera Zbuntowany książę: Siła, Pasja i buntowniczość księcia Karola, nie najlepszym. Jak przystało na członka brytyjskiej rodziny królewskiej, książę Karol ma swoje dziwactwa - jedne zabawne, inne nieco mniej. Zwykle członkowie royal family nie komentują plotek, ale wobec tych książę Karol nie pozostał obojętny!

Dziwactwa księcia Karola. Będzie królem?

Książę Karol nie cieszy się zbyt wielką popularnością. Nic dziwnego, że każde jego dziwactwa i nietypowe zachowania szeroko komentują media na całym świecie. Od lat mówi się, że podczas oficjalnych podróży nie obywa się bez całego pakietu ważnych dla niego przedmiotów. Wśród nich są ulubiona poduszka, dmuchany materac, łóżko ortopedyczne, osobisty sedes, papier toaletowy danej marki, radio, komoda oraz dwa krajobrazy szkockiego Highlands. Według Toma Bowera, autora książki o księciu Karolu, mąż Camilli uwielbia się przebierać i robi to minimum pięć razy dziennie. 

Zobacz: Książę Karol miał być przez to bardziej męski… W ten sposób upokarzał księżną Dianę

Wśród dziwactw księcia Karola wymienia się także trzy sypialnie, które posiada wraz z żoną w Clarence House. Jedna z nich została urządzona w stylu księcia Karola, druga - dedykowana jest przez jego małżonkę, Camillę. Trzecia sypialnia księcia Karola to ich wspólne gniazdko, w którym spotykają się kiedy tylko mają ochotę. 

Książę Karol komentuje plotki na swój temat 

Do tej pory książę Karol nie odnosił się do plotek na swój temat. Zwykle rodzina królewska nie komentuje żadnych doniesień na ich temat, chyba, że dotyczą one ślubu, zaręczyn, narodzin dziecka bądź błogosławionego stanu którejś księżnej. Tym razem książę Karol postanowił się wyłamać i odniósł się do plotek na swój temat. Podczas wywiadu w jednej z australijskich stacji radiowych został zapytany o to, czy podróżuje ze swoją deską klozetową, oburzony książę odpowiedział: „Moją własną co?! Oh nie wierz w te wszystkie bzdury”. 

Zobacz: Nie tylko książę Karol! Poznajcie Edwarda i Andrzeja, synów królowej Elżbiety II. Co o nich wiemy?

Ta informacja od lat krążyła w mediach, dlaczego więc dopiero teraz książę postanowił ją zdementować? Mówi się, że Karol nie jest zadowolony z książki Toma Bowera Zbuntowany książę: Siła, Pasja i buntowniczość księcia Karola, która pojawiła się na rynku. Autor publikacji wymienił w niej mroczne sekrety, nietypowe zachowania i dziwne nawyki księcia. „Nigdy nie doszedł do siebie po tym, jak był zastraszany przez swojego ojca”, pisze o Karolu Tom Bower.

Nigdy nie doszedł do siebie po tym, jak był zastraszany przez swojego ojca

Podobno to dlatego, że w dzieciństwie nie zaznał ciepła rodzinnego, wynagradza sobie to określonymi przedmiotami. To nie jedyna zaskakująca informacja na temat księcia. W lipcu 1996 roku lokaj księcia Karola przynosząc mu śniadanie z jajek z wolnego wybiegu spóźnił się o dwie minuty. W tym czasie książę zdołał przeczytać w gazecie, że jest najmniej popularną osobą na całym świecie.

W furii, przywołał całą swoją świtę, w tym dwunastu indyjskich ogrodników, którzy całą noc wyciągali ślimaki z jego kwietników i powiedział: „Coś trzeba z tą informacją zrobić”, po czym w ataku szału wykrzyczał: „Chcę poślubić Camillę i zrobić z niej królową”. Bower opisuje także inne absurdalne zachowanie księcia. Według informatora Bowera, Karol podczas swojego wesela dostał furii gdyż odkrył, że kanapki, które zostały zamówione na uroczystość są pokrojone na kwadraty, a nie na trójkąty… 

Książę Karol królem Wielkiej Brytanii?

Tom Bower przyznaje, że Karol nie jest dobrym kandydatem na króla Wielkiej Brytanii. Jak pisze, jego życie to przede wszystkim dyrygowanie kelnerami, ochroniarzami, kucharzami i lokajami. „Jego życie naprawdę było bezcelowe i totalnie zmarnowane”. Według niego, Karol tak naprawdę nie ma pojęcia o zarządzaniu i godnym reprezentowaniu państwa. Tom Bower uważa, że książę Karol jest pozbawionym wiary w siebie i zadufanym w sobie człowiekiem, który źle traktuje swoich pracowników. „Nawet moje biuro nie ma odpowiedniej temperatury. Dlaczego muszę to tolerować? To sprawia, że moje życie staje się nie do zniesienia”, krzyczał do asystenta.

Królowa Elżbieta II nie żyje, czyli telefony Karola

Przez większość swojego czasu jedynym jego zajęciem jest sprawdzanie rankingów popularności, organizowanie prywatnego odrzutowca do swojego centrum ogrodniczego i … narzekanie, że wszyscy lubią jego dwóch synów bardziej niż jego.  W końcu jak pisze Tom Bower w książce Zbuntowany książę: Siła, Pasja i buntowniczość księcia Karola , do zajęć księcia Karola należy jeszcze zamartwianie się o wypadające włosy oraz to, że Camilla nieustannie wydaje jego pieniądze. Jedyne co robi według pisarza, to wydzwania do Pałacu Buckingham i pyta, czy królowa Elżbieta II jeszcze żyje. 

Zobacz: Nie tylko The Crown. Oto inne seriale o tematyce królewskiej, które warto obejrzeć! 

Podczas jednej z uroczystych kolacji w Londynie książę Filip wyznał kiedyś, że wraz z małżonką, królową Elżbietą II żyją tak długo, by tylko ich syn… nie doczekał się koronacji. Nic dziwnego, że „niewinny żart” księcia Filipa o synu niektórzy odczytują jako… gorzką prawdę.  

1/6
Książę Karol
Copyright @East News
1/6

Książę Karol nie cieszy się zbyt wielką popularnością. Nic dziwnego, że każde jego dziwactwa i nietypowe zachowania szeroko komentują media na całym świecie. Od lat mówi się, że podczas oficjalnych podróży nie obywa się bez całego pakietu ważnych dla niego przedmiotów.

2/6
Zaręczyny Diany i Karola
Copyright @East News
2/6

Do tej pory książę Karol nie odnosił się do plotek na swój temat. Zwykle rodzina królewska nie komentuje żadnych doniesień na ich temat, chyba, że dotyczą one ślubu, zaręczyn, narodzin dziecka bądź błogosławionego stanu którejś księżnej. 

3/6
Królewskie zaręczyny: książę Karol i księżna Camilla
Copyright @East News
3/6

Wśród dziwactw księcia Karola wymienia się trzy sypialnie, które posada wraz z żoną w Clarence House. Jedna z nich została urządzona w stylu księcia Karola, druga - dedykowana jest przez jego małżonkę, Camillę. Trzecia sypialnia księcia Karola to ich wspólne gniazdko, w którym spotykają się kiedy tylko mają ochotę. 

4/6
księżna Diana i książę Karol z synami w 1989 roku
Copyright @East News
4/6

W furii, przywołał całą swoją świtę, w tym dwunastu indyjskich ogrodników, którzy całą noc wyciągali ślimaki z jego kwietników i powiedział: „Coś trzeba z tą informacją zrobić”, po czym w ataku szału wykrzyczał: „Chcę poślubić Camillę i zrobić z niej królową”. Bower opisuje także inne absurdalne zachowanie księcia. Według informatora Bowera, Karol podczas swojego wesela dostał furii gdyż odkrył, że kanapki, które zostały zamówione na uroczystość są pokrojone na kwadraty, a nie na trójkąty… 

5/6
Książę Karol, książę William
Copyright @East News
5/6

Tym razem książę Karol postanowił się wyłamać i odniósł się do plotek na swój temat. Podczas wywiadu w jednej z australijskich stacji radiowych został zapytany o to, czy podróżuje ze swoją deską klozetową, oburzony książę odpowiedział: „Moją własną co?! Oh nie wierz w te wszystkie bzdury”. 

6/6
Księżna Diana, książę Karol, książę William
Copyright @East News
6/6

Przez większość swojego czasu jedynym jego zajęciem jest sprawdzanie rankingów popularności, organizowanie prywatnego odrzutowca do swojego centrum ogrodniczego i … narzekanie, że wszyscy lubią jego dwóch synów bardziej niż jego. 

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.