Król zdementował plotki!

Gabriela Czernecka 12 listopada 2022 14:35

Objął tron po śmierci królowej Elżbiety II we wrześniu 2022 roku. Król Karol III często w mediach był przedstawiany jako zadufany w sobie, rozpieszczony i rozgoryczony egocentryk... Jakim będzie monarchą? Jeśli sugerować się książką Toma Bowera Zbuntowany książę: Siła, Pasja i buntowniczość księcia Karola, raczej nie najlepszym. Okazuje się, że władca ma także osobliwe dziwactwa. Jedne są zabawne, inne nieco mniej. Choć na ogół członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej nie komentują plotek, swego czasu syn Elżbiety II zrobił wyjątek. Co powiedział?

Dziwactwa króla Karola

Król Karol IIl nie cieszył się przez lata imponującą popularnością. Nic dziwnego, że wszystkie jego dziwactwa i nietypowe zachowania szeroko komentowały media na całym świecie. Od lat mówiło się, że podczas oficjalnych podróży nie obywa się bez całego pakietu ważnych dla niego przedmiotów. Wśród nich są ulubiona poduszka, dmuchany materac, łóżko ortopedyczne, osobisty sedes, papier toaletowy danej marki, radio, komoda oraz dwa krajobrazy szkockiego Highlands. Według Toma Bowera, autora książki o (wówczas) księciu Karolu, mąż Camilli uwielbia się przebierać i robi to minimum pięć razy dziennie. 

Zobacz: Książę Karol miał być przez to bardziej męski… W ten sposób upokarzał księżną Dianę

Wśród dziwactw syna Elżbiety II i księcia Filipa wymienia się także trzy sypialnie, które posiada wraz z żoną w Clarence House. Jedna z nich została urządzona w stylu króla Karola, druga - dedykowana jest jego małżonce, Camilli. Trzecia zaś to ich wspólne gniazdko, w którym spotykają się, kiedy tylko mają ochotę. 

Książę Karol skomentował plotki na swój temat 

Zwykle rodzina królewska nie komentuje żadnych doniesień na swój temat, chyba że dotyczą one ślubu, zaręczyn, narodzin dziecka bądź błogosławionego stanu którejś księżnej. Jednak Karol postanowił się wyłamać i odniósł się do plotek na swój temat. W trakcie wywiadu w jednej z australijskich stacji radiowych został zapytany o to, czy podróżuje ze swoją deską klozetową, oburzony odpowiedział: „Moją własną co?! Oh, nie wierz w te wszystkie bzdury”. 

Ta informacja od lat krążyła w mediach, dlaczego więc dopiero w 2018 roku Karol postanowił ją zdementować? Mówi się, że nie był zadowolony z książki Toma Bowera Zbuntowany książę: Siła, Pasja i buntowniczość księcia Karola, która pojawiła się na rynku. Autor publikacji wymienił w niej mroczne sekrety, nietypowe zachowania i dziwne nawyki księcia. „Nigdy nie doszedł do siebie po tym, jak był zastraszany przez swojego ojca”, pisał o Karolu Tom Bower.

Nigdy nie doszedł do siebie po tym, jak był zastraszany przez swojego ojca

Podobno to dlatego, że w dzieciństwie nie zaznał ciepła rodzinnego, wynagradza sobie to określonymi przedmiotami. To nie jedyna zaskakująca informacja na temat króla. W lipcu 1996 roku lokaj przyszłego monarchy przynosząc mu śniadanie z jajek z wolnego wybiegu spóźnił się o dwie minuty. W tym czasie syn Elżbiety II i księcia Filipa zdołał przeczytać w gazecie, że jest najmniej popularną osobą na całym świecie.

W furii przywołał całą swoją świtę, w tym dwunastu indyjskich ogrodników, którzy całą noc wyciągali ślimaki z jego kwietników i powiedział: „coś trzeba z tą informacją zrobić”, po czym w ataku szału wykrzyczał: „Chcę poślubić Camillę i zrobić z niej królową”. Bower opisuje także inne absurdalne zachowanie króla. Według informatora, Karol podczas swojego wesela dostał furii gdyż odkrył, że kanapki, które zostały zamówione na uroczystość, są pokrojone w kwadraty, a nie w trójkąty… 

Czytaj też: Księżniczka Anna i Timothy Laurence: najbardziej tajemnicze małżeństwo wśród Windsorów

Jak królem będzie Karol?

Tom Bower przyznawał, że Karol nie jest dobrym kandydatem na króla Wielkiej Brytanii. Jak pisał, jego życie to przede wszystkim dyrygowanie kelnerami, ochroniarzami, kucharzami i lokajami. „Jego życie naprawdę było bezcelowe i totalnie zmarnowane”. Według niego, Karol tak naprawdę nie ma pojęcia o zarządzaniu i godnym reprezentowaniu państwa. Tom Bower uważa, że jest pozbawionym wiary w siebie i zadufanym w sobie człowiekiem, który źle traktuje swoich pracowników. „Nawet moje biuro nie ma odpowiedniej temperatury. Dlaczego muszę to tolerować? To sprawia, że moje życie staje się nie do zniesienia”, krzyczał do asystenta.

Królowa Elżbieta II nie żyje, czyli telefony Karola

Przez większość czasu jedynym jego zajęciem było sprawdzanie rankingów popularności, organizowanie prywatnego odrzutowca do swojego centrum ogrodniczego i … narzekanie, że wszyscy lubią jego dwóch synów bardziej niż jego. W końcu – jak pisał Tom Bower w książce Zbuntowany książę: Siła, Pasja i buntowniczość księcia Karola – do zajęć Karola należało jeszcze zamartwianie się o wypadające włosy oraz o to, że Camilla nieustannie wydaje jego pieniądze. Jedyne, co robił – według pisarza – to wydzwanianie do Pałacu Buckingham i pytanie, czy królowa Elżbieta II jeszcze żyje. 

Zobacz też: Księżna Kate i książę William odtworzyli kultowe zdjęcie Diany

Podczas jednej z uroczystych kolacji w Londynie książę Filip wyznał kiedyś, że wraz z małżonką, królową Elżbietą II żyją tak długo, by tylko ich syn… nie doczekał się koronacji. Nic dziwnego, że „niewinny żart” księcia Filipa o synu niektórzy odczytali jako… gorzką prawdę.  

1/6
Książę Karol
Copyright @East News
1/6

Król Karol przez lata nie cieszył się zbyt wielką popularnością. Nic dziwnego, że jego dziwactwa i nietypowe zachowania szeroko komentowały media na całym świecie. Od lat mówiło się, że podczas oficjalnych podróży nie obywa się bez całego pakietu ważnych dla niego przedmiotów.

2/6
Zaręczyny Diany i Karola
Copyright @East News
2/6

Król Karol długo nie odnosił się do plotek na swój temat. Zwykle rodzina królewska nie komentuje żadnych doniesień na swój temat, chyba że dotyczą one ślubu, zaręczyn, narodzin dziecka bądź błogosławionego stanu którejś księżnej. 

3/6
Królewskie zaręczyny: książę Karol i księżna Camilla
Copyright @East News
3/6

Wśród dziwactw Karola wymieniano trzy sypialnie, które posiada wraz z żoną w Clarence House

4/6
księżna Diana i książę Karol z synami w 1989 roku
Copyright @East News
4/6

Pewnego dnia w furii, przywołał swoją świtę, w tym dwunastu indyjskich ogrodników, którzy całą noc wyciągali ślimaki z jego kwietników i powiedział: „Coś trzeba z tą informacją zrobić”, po czym w ataku szału wykrzyczał: „Chcę poślubić Camillę i zrobić z niej królową”. 

5/6
Książę Karol, książę William
Copyright @East News
5/6

W końcu Karol postanowił się wyłamać i odniósł się do plotek na swój temat. W trakcie wywiadu w jednej z australijskich stacji radiowych został zapytany o to, czy podróżuje ze swoją deską klozetową, oburzony książę odpowiedział: „Moją własną co?! Oh nie wierz w te wszystkie bzdury”. 

6/6
Księżna Diana, książę Karol, książę William
Copyright @East News
6/6

Przez większość czasu jedynym jego zajęciem było sprawdzanie rankingów popularności, organizowanie prywatnego odrzutowca do swojego centrum ogrodniczego i … narzekanie, że wszyscy lubią jego dwóch synów bardziej niż jego. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.