KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Karol miał być przez to bardziej męski… W ten sposób upokarzał księżną Dianę!

Te zdjęcia mówią wszystko!

Weronika Kostyra 4 października 2018 10:00

Życie księżnej Diany nie było lekkie. Musiała dostosowywać się przeróżnym zasadom królewskiego protokołu. Złamanie niektórych z nich mogło doprowadzić do spektakularnej wpadki, ale część była i wciąż jest dość zaskakująca - jak choćby malowanie paznokci tylko na kolory nude. Diana musiała jednak dostosowywać się do jeszcze jednej zasady, która sprawiała, że czuła się upokorzona. Choć wydaje się, że o sekretach związku tej pary wiadomo już wszystko, jest jeden szczegół, który przez lata umykał uwadze fanów brytyjskiej monarchii.

Księżna Diana była za wysoka. Tak upokarzał ją Karol

Widać to na wielu wspólnych fotografiach – księżna Diana i jej mąż,  książę Karol, byli tego samego wzrostu, oboje mierzyli około 178 centymetrów. Diana była dość wysoką kobietą. Dopiero po uświadomieniu sobie tego faktu, zaczniemy zauważać, że na wielu oficjalnych zdjęciach pary – portretach, fotografiach ślubnych czy wspólnych znaczkach pocztowych, Karol jest zawsze wyższy od Diany i to całkiem dużo, nieraz nawet o głowę.

Okazuje się, że kiedy tylko była taka możliwość, fotografowie kreowali na zdjęciach iluzję po to, aby książę wydawał się bardziej męski. Mężczyzna tego samego wzrostu lub niższy niż jego partnerka jest czymś w rodzaju kulturowego tabu, cechy niezbyt mile widzianej, a szczególnie w przypadku członka rodziny królewskiej – przyszłego monarchy!

Posługiwano się różnymi „sztuczkami” lub złudzeniami optycznymi. Ukazywano ich np. wyłącznie od pasa lub piersi (wtedy Karol prawdopodobnie stał na podwyższeniu), fotografowano na schodach lub ustawiano do portretów, na których księżna siedziała. Warto zwrócić też uwagę, że w czasie małżeństwa z księciem Karolem, Diana niemal nigdy nie nosiła butów na obcasie, a nawet jeśli, był on zazwyczaj niski. Na szczęście było to zgodne z ówczesną modą i dworskimi zasadami dress code’u.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o rodzinie królewskiej zapraszamy do grupy fanów na Facebooku>>

Teraz już nigdy nie spojrzymy na ich wspólne zdjęcia jak dawniej. Przekonajcie się sami w galerii.  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.