Weronika Kostyra 8 sierpnia 2017 16:00
1/9
Dustin Hoffman
Copyright @East News
1/9

 

 

O tym, że Dustin Hoffman jest wybitnym aktorem, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Jego role w takich filmach jak: „Absolwent”, „Rain Man”, „Sprawa Kramerów” czy „Tootsie”, zapisały się już na stałe w historii kina. Dziś Hoffman kończy 80 lat i wciąż powtarza, że na popularności nigdy mu nie zależało...

 

Role Dustina Hoffmana

Punktem zwrotnym w karierze Hoffmana był właśnie „Absolwent”. Choć zagrał w nim już jako trzydziestolatek, od razu zyskał grono wielbicielek. Ale jak mówi to nie popularność go interesowała w zawodzie aktora, ale same role. Dlatego wybierał te trudne i wymagając. Do każdej gruntownie się przygotowywał, by jak najlepiej oddać charakter i emocje granej postaci. W 1982 roku przeżył duże rozczarowanie swoją charakteryzacją do filmu „Tootsie”, w którym gra kobietę. Miał bowiem nadzieję, że będzie wyglądał ładniej:

„Kiedy już mnie przebrali i umalowali i zobaczyłem się w lustrze, rozpłakałem się. A to dlatego, że wydawało mi się, że będę atrakcyjniejszą kobietą. Myślałem, że w tej całej charakteryzacji będę ładniejszy. Kiedy ludzie z ekipy powiedzieli mi, że nic więcej nie da się zrobić, dosłownie się załamałem. Wiedziałem, że jeśli poznałbym sam siebie na imprezie, nie podrywałbym się, bo fizycznie nie spełniałem wszystkich wymogów, jakie ma się wobec kobiet, z którymi chce się pójść na randkę”, wyznał potem.

 

Dustin Hoffman w filmie „Tootsie”

Dziś aktor kończy 80 lat. Był dwukrotnie żonaty, ma sześcioro dzieci,  a na swoim koncie ponad 60 filmowych ról. Dostał dwa Oscary (za „Sprawę Kramerów” i „Rain Mana”), trafił także do księgi rekordów Guinessa w kategorii: Największa rozpiętość wieku zagrana przez jednego aktora. W filmie „Mały wielki człowiek” sam zagrał głównego bohatera zarówno w wieku 17 lat, jak i… 121!

Z kolei jedna z jego ról okazała się prorocza w prawdziwym życiu. W 2012 roku - tak jak w swoim filmie „Przypadkowy bohater” - uratował życie mężczyźnie, który dostał ataku serca podczas porannego joggingu. Aktor spacerował wtedy po parku i kiedy zobaczył, jak biegacz upada na ziemię, od razu wezwał karetkę i tym samym ocalił mu życie.

 

Zobaczcie najsłynniejsze filmowe wcielenia Dustina Hoffmana!

 

Zobacz także: „Krępuje mnie wymienianie płynów ustrojowych z kimkolwiek poza moją żoną”. Michał Żebrowski szczerze o scenach seksu

4/9
Dustin Hoffman i Meryl Streep w 1979 roku
Copyright @East News
4/9

Dustin Hoffman i Meryl Streep w filmie „Sprawa Kramerów” w 1979 roku. Za tę rolę aktor dostał pierwszego w karierze Oscara.

 

Zobacz także: Kennedy, Bruni, Warhol, Kidman... Fotograf „Vanity Fair” i najbardziej fascynujące gwiazdy

6/9
Dustin Hoffman w filmie "Hook" w 1991 roku
Copyright @East News
6/9

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?