Dorota Szelągowska, Viva! 8/2020
Fot. Iza Grzybowska
O TYM SIĘ MÓWI

Dorota Szelągowska o swoich problemach psychicznych: "Byłam na dnie"

"Wiem, jak to jest, kiedy masz ataki paniki takie, że naprawdę nie wiesz, co zrobisz"

Dorota Falkowska 16 października 2021 10:30
Dorota Szelągowska, Viva! 8/2020
Fot. Iza Grzybowska

Dorota Szelągowska zawodowo jest gospodynią programu "Totalne remonty Szelągowskiej" i od lat odmienia wnętrza domów Polaków. Prywatnie gwiazda jest mamą 20-letniego Antka i 3-letniej Wandy. Obecnie jest po trzech rozwodach, a kulisy swojego życia prywatnego wolała do tej pory zachowywać dla siebie. Ostatnio jednak prezenterka otworzyła się w wielu tematach, m.in. w wyznaniu o problemach zdrowotnych swojej córki

Dorota Szelągowska opowiedziała o problemach psychicznych

Prowadząca "Totalne remonty Szelągowskiej" otworzyła się w temacie swojego zdrowia psychicznego. W ostatnio udzielanym przez gwiazdę wywiadzie w "Dzień dobry TVN" Dorota Szelągowska otwarcie wyznała, że ma nerwicę lękową.

"Nerwica lękowa bierze się głównie z tego, że nie znasz swoich emocji. Kumulujesz je w sobie i jak to w końcu wybucha, to dzieją się rzeczy straszne"

"Wiem, bo sama mam nerwicę lękową, co prawda już zaleczoną, ale doskonale wiem, jaki to jest mechanizm działania, wiem, jak to jest, kiedy masz ataki paniki takie, że naprawdę nie wiesz, co zrobisz" - dodała. 

Dorota Szelągowska opowiedziała o swoich najcięższych momentach walki z chorobą. Podkreśliła, że mimo wsparcia wielu osób, było z nią bardzo źle. "Miałam psychiatrę, panią terapeutkę, rodzinę, która wiedziała, co się dzieje, a ja i tak byłam na totalnym dnie". 

Zobacz także: Dorota Szelągowska szczerze wyznaje: „Cała jestem poorana rozstępami”

Gwiazda opowiedziała o tym, jak wyglądała jej codzienna walka, a na koniec zaapelowała o nieignorowanie swojego zdrowia psychicznego:

"Nie zrozumiesz, co to znaczy obiecywać sobie codziennie o czwartej nad ranem, że dzisiaj wyjdziesz z domu, a potem przez cały dzień nadal walczysz, z tym że nie jesteś w stanie wyjść. A przecież wszystko jest normalnie, dobrze, ty zdajesz sobie z tego sprawę. Musimy szukać pomocy i walczyć o to, żeby było lepiej" - powiedziała prezenterka. 

Dorota Szelągowska, Viva! 8/2020
Fot. Iza Grzybowska

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.