Robert Pattinson
Fot. East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Robert Pattinson o cenie sławy: „Prawie każda znana mi osoba, która jest sławna, jest szalona”

Weronika Kostyra 24 listopada 2017 07:00
Robert Pattinson
Fot. East News

Po wielkim sukcesie serii „Zmierzch”, Robert Pattinson postanowił wycofać się z blasku fleszy, a skupić na swojej karierze. Nagłe popularność w młodym wieku i uwielbienie fanek przytłoczyły go i aktor musiał odzyskać życiową równowagę. W niedawnym wywiadzie opowiedział o cenie sławy, zdrowiu psychicznym i terapii, której się poddał.

Robert Pattinson o problemach psychicznych

31-letni aktor opowiedział „The Telegraph”, że problemy psychiczne są w show-biznesie bardzo powszechne ze względu na presję i rywalizację. Zapytany o to, czy sława i zdrowie psychiczne są ze sobą powiązane odpowiedział: „Zdecydowanie tak. Prawie każda znana mi osoba, która jest sławna, jest szalona. Ta ciągła izolacja, a także ciągłe powtarzanie pewnych czynności ... To po prostu dziwne”.

Jak jemu udało się utrzymać zdrowie psychiczne? „Miałem dobrych agentów i naprawdę serdecznych przyjaciół od samego początku. Myślę, że sytuacja jest niebezpieczna dla tych, którzy nie mają przyjaciół i myślą: „Jeżeli obcy ludzie mnie pokochają, to wypełni tę pustkę”. A potem, kiedy tak się nie dzieje, jest dziesięć razy gorzej. To wszystko kwestia kontroli nad własnym życiem. Jeżeli została ona komuś odebrana, ta osoba zaczyna wariować. Pojawiają się stany lękowe oraz pewien paraliż i niezdecydowanie, więc tak naprawdę nic z tym nie robisz. Sam w pewnym momencie trochę zwariowałem, miałem stany lękowe i przestałem odróżniać prawdę od fikcji. Do tego stopnia, że nie byłem w stanie wyjść z domu. Myśl o wychodzeniu do ludzi zupełnie mnie paraliżowała”, opowiadał.


Pattinson postanowił w końcu zapisać się na terapię, choć przyznał, że jego rodzice byli tym przerażeni: „Pytałem, dlaczego uważają ją za coś złego. Nadal istnieje pewien stereotyp... Teraz nie chodzę już na spotkania tak często, po prostu lubię mojego terapeutę i lubię z nim rozmawiać, kiedy nie wiem, co mam robić. To pomaga. Nie wiem, jak ludzie sobie radzą bez pomocy psychologa.” Wyznał także, że paradoksalnie pomocne okazuje się także aktorstwo: „Najfajniejszą rzeczą w aktorstwie jest to, że jest też ćwiczeniem terapeutycznym. Jeżeli jest się nieśmiałym, można z tym walczyć, wcielać się w inne fikcyjne postaci”.  
 

Sądziliście, że Hollywood zmaga się z tak wielkim problemem?

Zobacz także: Robert Pattinson w zaskakującej sesji dla magazynu „Wonderland”! W takim wydaniu jeszcze go nie widzieliście...

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.