Konrad Szczęsny 10 listopada 2016 13:15
1/11
Donald Trump
Copyright @Getty Images
1/11

W piątek Donald Trump został zaprzysiężony na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jednak nowy prezydent USA od dawna jest ikoną popkultury. Kilkukrotnie grał w filmach, a nawet reklamach. Wystarczy wspomnieć słynną kampanię „Pizzy Hut”, gdzie nowy amerykański prezydent zajadał się kawałkiem pepperoni. Tuż po wygranych wyborach wizerunek Donalda Trumpa zaczął być wykorzystwany w memach i licznych parodiach, co trwa do dzisiaj. Przypominamy te najlepsze.

 

Polecamy też: Pokazywała biust, pozowała tylko w szpilkach. Czy Biały Dom jest gotowy na Melanię Trump? Nim odpowiesz, zobacz zdjęcia

 

 

2/11
Donald Trump w kapeluszu z flagą Ameryki
Copyright @East News
2/11

Hitem kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa były bejsbolówki z nadrukowanym na nie hasłem „Make America Great Again”. Ponoć są produkowane w jednej miejscowości w Chinach, w której... niemal wszyscy mieszkańcy trudnią się właśnie wyrobem takich nakryć głowy!

 

Polecamy też: Brał z nimi głośne śluby i jeszcze głośniejsze rozwody. Wszystkie żony Donalda Trumpa

 

 

3/11
Donald Trump w kształcie tortu
Copyright @East News
3/11

Oto tort z podobizną Donalda Trumpa. Bardzo powszechne stało się wykorzystywanie jego wizerunku właśnie do produkcji tego typu produktów i gadżetów: tekturowych podobizn, czapeczek, masek, ciastek czy kubków. Wiele osób zastanawia się, czy po zaprzysiężeniu miliardera na 45. prezydenta USA producenci dalej będą zarabiali krocie na sprzedaży tych gadżetów.

 

Polecamy też: Uchodźców porównują do Skittlesów, polują na Safari. Dzieci Donalda Trumpa szokują tak jak ojciec

 

 

4/11
Donald Trump tekturowa podobizna
Copyright @East News
4/11

Ci z Amerykanów, którzy wspierali Hillary Clinton, dalej nie ukrywają rozgoryczenia wygraną kandydata Republikanów. Świadczą o tym wiece przeciwko Trumpowi zorganizowane w dniu inauguracji, czy sobotni marsz w Waszyngtonie, podczas którego manifestowało wiele gwiazd, między innymi Cher i Madonna.

Od razu po ogłoszeniu wyników wyborów w listopadzie internet zalały zdjęcia płaczących na ulicach obywateli USA. Co zarzuca się Donaldowi Trumpowi? M.in. to, że nie ma poszanowania dla kobiet, obcokrajowców i szeroko rozumianej inności, że przez podejmowane przez niego decyzje Stany Zjednoczone cofną się mentalnie o kilka lat. Czy te obawy są słuszne?

 

Polecamy też: Złote klamki to nic. Donald Trump ma nawet złoty helikopter. Zobacz, jak bajecznie jest bogaty

 

 

5/11
Donald Trump w filmie Kevin Sam w Nowym Jorku
Copyright @
5/11

Wiele osób zauważa, że Donald Trump to człowiek wielu talentów. Jednym z hitów internetu po jego zwycięstwie w wyborach prezydenckich stał się fragment kultowej komedii „Kevin Sam w Nowym Jorku”, w której Amerykanin pojawia się na chwilę w jednej ze scen. Donald Trump grał też w „Seksie w Wielkim Mieście”, „Zoolanderze” i „Klanie Urwisów”, a także w serialu „Niania”.

 

Jak oceniacie jego talent aktorski?

 

Polecamy też: Nie tylko „Ojciec chrzestny”. Jakie są ulubione filmy i książki Donalda Trumpa?

 

 

6/11
Meryl Streep jako Donald Trump
Copyright @Wochit/youtube
6/11

Do rozpowszechnienia wizerunku Donalda Trumpa w mediach przyczyniła się również parodia jego osoby przez Meryl Streep w czerwcu tego roku na gali „Shakespeare In The Park”. Obserwatorzy zwrócili uwagę na jej niebywałe umiejętności naśladowania nie tylko gestów, lecz także mimiki miliardera, o świetnej charakteryzacji nie wspominając. Co ciekawe, w jednym z wywiadów Donald Trump przyznał, że jest wielkim fanem talentu aktorki. Ona jednak w wyborach prezydenckich poparła Hillary Clinton.

 

Polecamy też: Ciemna strony Hillary Clinton. Handlowanie wpływami, miliardowe dotacje od szemranych biznesmenów, ukrywane romanse

 

 

7/11
Donald Trump Sex w wielkim mieście 2
Copyright @youtube
7/11

Co Donald Trump robił w „Seksie w wielkim mieście”? Miliarder i 45. prezydent USA pojawił się w epizodycznej roli w drugiej części filmu w scenie, w której Samantha przychodzi do restauracji. Siedzi przy stoliku z innym mężczyzną, po czym opuszcza lokal.

 

Polecamy też: Dziś manifestują poparcie dla Hillary Clinton, ale zupełnie niedawno wszyscy chcieli mieć na okładkach Melanię Trump

 

 

8/11
Maski z podobizną Donalda Trumpa
Copyright @East News
8/11

Donald Trump ma na koncie kilkanaście ról epizodycznych w filmach i serialach. Pojawił się m.in. w  „Bajer z Bel-Air”, „Zawód glina”, „A teraz Susan” (w której przewidziano, że... zostanie prezydentem!), „The Drew Carey Show”, „Dwa tygodnie na miłość”, „Spin City”, „Pomoc domowa”, „Partner”, „Eddie” oraz  „WWE”.

 

Polecamy też: Oto pięć tajemnic, które Ivanka Trump chciałaby ukryć przed światem​

9/11
Donald Trumpa jako marionetka
Copyright @East News
9/11

Z kolei reklamy z udziałem Donalda Trumpa to te Donald Trump Board Game oraz reklama Pizza Hut z 2000 r. Nowy prezydent USA promował również McDonald's.

 

Polecamy też: Wszyscy celebryci popierają Clinton? Nieprawda! Oto 6 osób, które w życiu na nią nie zagłosują

 

 

10/11
Donald Trump w serialu Simpsonowie
Copyright @Fox
10/11

Donald Trump był również bohaterem jednego z odcinków kreskówki dla dorosłych... Simpsonowie! Miało to miejsce 15 lat temu. Internauci zwrócili uwagę, że podobieństwo rzeczywistości serialowej oraz tej z 2016 r. jest uderzające. Produkcja przewidziała nawet estetykę plakatów wyborczych miliardera!

To było ostrzeżenie dla Ameryki - podkreślił jeden ze współtwórców kreskówki, Dan Greaney.

Przewidzieliśmy, że Trump mógłby zostać prezydentem już w 2000 roku. To było jednak najbardziej absurdalne nazwisko, jakie wtedy przychodziło nam do głowy. To było naprawdę śmieszne - dodaje twórca Simpsonów, Matt Groening.

Jak widać, kreskówkowa rzeczywistość stała się faktem.

 

Polecamy też: Seksskandale, molestowanie, mizoginizm. Wiele wskazuje na to, że posądzany o nie Donald Trump zostanie prezydentem USA

11/11
Donald Trump z maską w dłoni
Copyright @East News
11/11

To zdjęcie stało się kultowe. Maski z podobizną Donalda Trumpa wiele razy wykorzystywano, by parodiować jego styl mówienia i liczne, kontrowersyjne wypowiedzi miliardera. On sam widocznie miał dystans do wszystkich, którzy wykorzystywali jego wizerunek, gdyż w trakcie jednego z takich przemówień sam chętnie pozował z taką maską.

 

Polecamy też: Rasista, mizogin, populista. Podczas ostatniej debaty prezydenckiej Donald Trump znów wywołał skandal

 

 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.