Konrad Szczęsny 10 listopada 2016 13:15
1/11
Donald Trump
Copyright @Getty Images
1/11

W piątek Donald Trump został zaprzysiężony na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jednak nowy prezydent USA od dawna jest ikoną popkultury. Kilkukrotnie grał w filmach, a nawet reklamach. Wystarczy wspomnieć słynną kampanię „Pizzy Hut”, gdzie nowy amerykański prezydent zajadał się kawałkiem pepperoni. Tuż po wygranych wyborach wizerunek Donalda Trumpa zaczął być wykorzystwany w memach i licznych parodiach, co trwa do dzisiaj. Przypominamy te najlepsze.

 

Polecamy też: Pokazywała biust, pozowała tylko w szpilkach. Czy Biały Dom jest gotowy na Melanię Trump? Nim odpowiesz, zobacz zdjęcia

 

 

2/11
Donald Trump w kapeluszu z flagą Ameryki
Copyright @East News
2/11

Hitem kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa były bejsbolówki z nadrukowanym na nie hasłem „Make America Great Again”. Ponoć są produkowane w jednej miejscowości w Chinach, w której... niemal wszyscy mieszkańcy trudnią się właśnie wyrobem takich nakryć głowy!

 

Polecamy też: Brał z nimi głośne śluby i jeszcze głośniejsze rozwody. Wszystkie żony Donalda Trumpa

 

 

3/11
Donald Trump w kształcie tortu
Copyright @East News
3/11

Oto tort z podobizną Donalda Trumpa. Bardzo powszechne stało się wykorzystywanie jego wizerunku właśnie do produkcji tego typu produktów i gadżetów: tekturowych podobizn, czapeczek, masek, ciastek czy kubków. Wiele osób zastanawia się, czy po zaprzysiężeniu miliardera na 45. prezydenta USA producenci dalej będą zarabiali krocie na sprzedaży tych gadżetów.

 

Polecamy też: Uchodźców porównują do Skittlesów, polują na Safari. Dzieci Donalda Trumpa szokują tak jak ojciec

 

 

4/11
Donald Trump tekturowa podobizna
Copyright @East News
4/11

Ci z Amerykanów, którzy wspierali Hillary Clinton, dalej nie ukrywają rozgoryczenia wygraną kandydata Republikanów. Świadczą o tym wiece przeciwko Trumpowi zorganizowane w dniu inauguracji, czy sobotni marsz w Waszyngtonie, podczas którego manifestowało wiele gwiazd, między innymi Cher i Madonna.

Od razu po ogłoszeniu wyników wyborów w listopadzie internet zalały zdjęcia płaczących na ulicach obywateli USA. Co zarzuca się Donaldowi Trumpowi? M.in. to, że nie ma poszanowania dla kobiet, obcokrajowców i szeroko rozumianej inności, że przez podejmowane przez niego decyzje Stany Zjednoczone cofną się mentalnie o kilka lat. Czy te obawy są słuszne?

 

Polecamy też: Złote klamki to nic. Donald Trump ma nawet złoty helikopter. Zobacz, jak bajecznie jest bogaty

 

 

5/11
Donald Trump w filmie Kevin Sam w Nowym Jorku
Copyright @
5/11

Wiele osób zauważa, że Donald Trump to człowiek wielu talentów. Jednym z hitów internetu po jego zwycięstwie w wyborach prezydenckich stał się fragment kultowej komedii „Kevin Sam w Nowym Jorku”, w której Amerykanin pojawia się na chwilę w jednej ze scen. Donald Trump grał też w „Seksie w Wielkim Mieście”, „Zoolanderze” i „Klanie Urwisów”, a także w serialu „Niania”.

 

Jak oceniacie jego talent aktorski?

 

Polecamy też: Nie tylko „Ojciec chrzestny”. Jakie są ulubione filmy i książki Donalda Trumpa?

 

 

6/11
Meryl Streep jako Donald Trump
Copyright @Wochit/youtube
6/11

Do rozpowszechnienia wizerunku Donalda Trumpa w mediach przyczyniła się również parodia jego osoby przez Meryl Streep w czerwcu tego roku na gali „Shakespeare In The Park”. Obserwatorzy zwrócili uwagę na jej niebywałe umiejętności naśladowania nie tylko gestów, lecz także mimiki miliardera, o świetnej charakteryzacji nie wspominając. Co ciekawe, w jednym z wywiadów Donald Trump przyznał, że jest wielkim fanem talentu aktorki. Ona jednak w wyborach prezydenckich poparła Hillary Clinton.

 

Polecamy też: Ciemna strony Hillary Clinton. Handlowanie wpływami, miliardowe dotacje od szemranych biznesmenów, ukrywane romanse

 

 

7/11
Donald Trump Sex w wielkim mieście 2
Copyright @youtube
7/11

Co Donald Trump robił w „Seksie w wielkim mieście”? Miliarder i 45. prezydent USA pojawił się w epizodycznej roli w drugiej części filmu w scenie, w której Samantha przychodzi do restauracji. Siedzi przy stoliku z innym mężczyzną, po czym opuszcza lokal.

 

Polecamy też: Dziś manifestują poparcie dla Hillary Clinton, ale zupełnie niedawno wszyscy chcieli mieć na okładkach Melanię Trump

 

 

8/11
Maski z podobizną Donalda Trumpa
Copyright @East News
8/11

Donald Trump ma na koncie kilkanaście ról epizodycznych w filmach i serialach. Pojawił się m.in. w  „Bajer z Bel-Air”, „Zawód glina”, „A teraz Susan” (w której przewidziano, że... zostanie prezydentem!), „The Drew Carey Show”, „Dwa tygodnie na miłość”, „Spin City”, „Pomoc domowa”, „Partner”, „Eddie” oraz  „WWE”.

 

Polecamy też: Oto pięć tajemnic, które Ivanka Trump chciałaby ukryć przed światem​

9/11
Donald Trumpa jako marionetka
Copyright @East News
9/11

Z kolei reklamy z udziałem Donalda Trumpa to te Donald Trump Board Game oraz reklama Pizza Hut z 2000 r. Nowy prezydent USA promował również McDonald's.

 

Polecamy też: Wszyscy celebryci popierają Clinton? Nieprawda! Oto 6 osób, które w życiu na nią nie zagłosują

 

 

10/11
Donald Trump w serialu Simpsonowie
Copyright @Fox
10/11

Donald Trump był również bohaterem jednego z odcinków kreskówki dla dorosłych... Simpsonowie! Miało to miejsce 15 lat temu. Internauci zwrócili uwagę, że podobieństwo rzeczywistości serialowej oraz tej z 2016 r. jest uderzające. Produkcja przewidziała nawet estetykę plakatów wyborczych miliardera!

To było ostrzeżenie dla Ameryki - podkreślił jeden ze współtwórców kreskówki, Dan Greaney.

Przewidzieliśmy, że Trump mógłby zostać prezydentem już w 2000 roku. To było jednak najbardziej absurdalne nazwisko, jakie wtedy przychodziło nam do głowy. To było naprawdę śmieszne - dodaje twórca Simpsonów, Matt Groening.

Jak widać, kreskówkowa rzeczywistość stała się faktem.

 

Polecamy też: Seksskandale, molestowanie, mizoginizm. Wiele wskazuje na to, że posądzany o nie Donald Trump zostanie prezydentem USA

11/11
Donald Trump z maską w dłoni
Copyright @East News
11/11

To zdjęcie stało się kultowe. Maski z podobizną Donalda Trumpa wiele razy wykorzystywano, by parodiować jego styl mówienia i liczne, kontrowersyjne wypowiedzi miliardera. On sam widocznie miał dystans do wszystkich, którzy wykorzystywali jego wizerunek, gdyż w trakcie jednego z takich przemówień sam chętnie pozował z taką maską.

 

Polecamy też: Rasista, mizogin, populista. Podczas ostatniej debaty prezydenckiej Donald Trump znów wywołał skandal

 

 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.