Marcin Marczak 7 listopada 2016 14:51
1/6
Clint Eastwood
Copyright @getty images
1/6

Wybory w USA i ostry pojedynek Hillary Clinton z Donaldem Trumpem bardzo podzieliły tamtejsze społeczeństwo. Także celebrytów. Choć większość z nich, ot choćby Bruce Springsteen, John Bon Jovi, Madonna czy Katie Perry mocno wspiera Hillary, to od tej reguły są wyjątki. Oto osoby, które otwarcie mówią nie tyle o poparciu jej kontrkandydata, co o niechęci do byłej pierwszej damy. Dlaczego?

Clint Eastwood

We wrześniu w wywiadzie dla Esquire otwarcie zadeklarował, że zagłosuje na Trumpa. I do dziś jest największym skarbem w kolekcji osób otwarcie popierających kandydata Republikanów. - Precz z mięczakami i lalusiami – mówił dosadnie Eastwood w cytowanym wywiadzie oskarżając tych, którzy przestrzegają politycznej poprawności, że są „lizodupami” z „pokolenia cipek”. – Ludzie oskarżają się o rasizm. Gdy byłem młody, nie nazywało się tego rasizmem – mówił. Do Trumpa nie zniechęciły go nawet seks-skandale.

2/6
Susan Sarandon
Copyright @getty images
2/6

Susan Sarandon

Aktorka otwarcie popierała prezydencką kandydaturę Berniego Sandersa, który rywalizował z Clinton o nominację republikanów. - Dla mnie byłoby to bardzo trudne by popierać klinton także z powodu jej zachowania na arenie międzynarodowej. Mówiła, że wyciągnęła lekcję z Iraku ale potem nastąpiły wydarzenia w Hondurasie, Libii, Syrii nie chcę by moje dzieci żyły w takim niebezpieczeństwie. - Hilary Clinton jest bardziej niebezpieczna niż Donald Trump – mówiła. Natomiast w wywiadzie dla CNN na początku listopada oboje głównych kandydatów nazwała niegodnymi zaufania i zadeklarowała, że odda głos na kandydatkę Green Party Jill Stein.


 

3/6
Rosario Dawson
Copyright @getty images
3/6

Rosario Dawson

Aktorka nie popiera Clinton. Powód? Wcześniej otwarcie popierała Berniego Sandersa i była zniesmaczona jego porażką w prawyborach, w których przegrał ona walkę o nominację prezydencką z Clinton. Po tym jak wybuchła afera z mailami Clinton stwierdziła, że system zaczyna manipulować.

4/6
Chuck Norris
Copyright @getty images
4/6

Chuck Norris

Słynny aktor kina akcji i kopnięć z półobrotu nie ukrywał, że z demokratami mu nie po drodze. Już kilka miesięcy temu powiedział, że w jego opinii Clinton nie odcięła się od błędów Obamy. Co więcej to także jej błędy zaznaczyły Norris dodając, że ma na myśli kwestie brania odpowiedzialności za swe czyny. - Ona zazwyczaj potrafi tylko się wypierać i negować. Co więcej jest kandydatką waszyngtońskich elit. Czy ludzie chcą by znowu w Białym Domu zasiadal ktoś, kto chce władzy dla władzy? - pytał retorycznie.

5/6
Caitlyn Jenner
Copyright @getty images
5/6

Caitlyn Jenner. W jednym z odcinków swojego show I Am Cait," Jenner, najsłynniejsza transseksualistka świata oznajmiła "Nigdy nie zagłosuje na Hillary Clinton. Jeśli ta kobieta zostanie prezydentem ten kraj jest skończony.

6/6
Tila Tequila
Copyright @getty images
6/6

Tila Tequila

Gwiazdka telewizyjnych reality show otwarcie wspiera Trumpa. Już kilka miesięcy temu stwierdziła, że Hilary Clinton jest jedynie klonem „nielubianego” Obamy.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.