Marcin Marczak 7 listopada 2016 14:51
1/6
Clint Eastwood
Copyright @getty images
1/6

Wybory w USA i ostry pojedynek Hillary Clinton z Donaldem Trumpem bardzo podzieliły tamtejsze społeczeństwo. Także celebrytów. Choć większość z nich, ot choćby Bruce Springsteen, John Bon Jovi, Madonna czy Katie Perry mocno wspiera Hillary, to od tej reguły są wyjątki. Oto osoby, które otwarcie mówią nie tyle o poparciu jej kontrkandydata, co o niechęci do byłej pierwszej damy. Dlaczego?

Clint Eastwood

We wrześniu w wywiadzie dla Esquire otwarcie zadeklarował, że zagłosuje na Trumpa. I do dziś jest największym skarbem w kolekcji osób otwarcie popierających kandydata Republikanów. - Precz z mięczakami i lalusiami – mówił dosadnie Eastwood w cytowanym wywiadzie oskarżając tych, którzy przestrzegają politycznej poprawności, że są „lizodupami” z „pokolenia cipek”. – Ludzie oskarżają się o rasizm. Gdy byłem młody, nie nazywało się tego rasizmem – mówił. Do Trumpa nie zniechęciły go nawet seks-skandale.

2/6
Susan Sarandon
Copyright @getty images
2/6

Susan Sarandon

Aktorka otwarcie popierała prezydencką kandydaturę Berniego Sandersa, który rywalizował z Clinton o nominację republikanów. - Dla mnie byłoby to bardzo trudne by popierać klinton także z powodu jej zachowania na arenie międzynarodowej. Mówiła, że wyciągnęła lekcję z Iraku ale potem nastąpiły wydarzenia w Hondurasie, Libii, Syrii nie chcę by moje dzieci żyły w takim niebezpieczeństwie. - Hilary Clinton jest bardziej niebezpieczna niż Donald Trump – mówiła. Natomiast w wywiadzie dla CNN na początku listopada oboje głównych kandydatów nazwała niegodnymi zaufania i zadeklarowała, że odda głos na kandydatkę Green Party Jill Stein.


 

3/6
Rosario Dawson
Copyright @getty images
3/6

Rosario Dawson

Aktorka nie popiera Clinton. Powód? Wcześniej otwarcie popierała Berniego Sandersa i była zniesmaczona jego porażką w prawyborach, w których przegrał ona walkę o nominację prezydencką z Clinton. Po tym jak wybuchła afera z mailami Clinton stwierdziła, że system zaczyna manipulować.

4/6
Chuck Norris
Copyright @getty images
4/6

Chuck Norris

Słynny aktor kina akcji i kopnięć z półobrotu nie ukrywał, że z demokratami mu nie po drodze. Już kilka miesięcy temu powiedział, że w jego opinii Clinton nie odcięła się od błędów Obamy. Co więcej to także jej błędy zaznaczyły Norris dodając, że ma na myśli kwestie brania odpowiedzialności za swe czyny. - Ona zazwyczaj potrafi tylko się wypierać i negować. Co więcej jest kandydatką waszyngtońskich elit. Czy ludzie chcą by znowu w Białym Domu zasiadal ktoś, kto chce władzy dla władzy? - pytał retorycznie.

5/6
Caitlyn Jenner
Copyright @getty images
5/6

Caitlyn Jenner. W jednym z odcinków swojego show I Am Cait," Jenner, najsłynniejsza transseksualistka świata oznajmiła "Nigdy nie zagłosuje na Hillary Clinton. Jeśli ta kobieta zostanie prezydentem ten kraj jest skończony.

6/6
Tila Tequila
Copyright @getty images
6/6

Tila Tequila

Gwiazdka telewizyjnych reality show otwarcie wspiera Trumpa. Już kilka miesięcy temu stwierdziła, że Hilary Clinton jest jedynie klonem „nielubianego” Obamy.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.