Dominika Ostałowska 2004, Mariusz Malec 2008
Fot. Prończyk/AKPa, Niemiec/AKPA
HISTORIA MIŁOŚCI

Ten związek wiele ją kosztował. Historia Dominiki Ostałowskiej i Mariusza Malca

Aktorka nie miała szczęścia w miłości

Redakcja VIVA! 18 lutego 2023 11:06
Dominika Ostałowska 2004, Mariusz Malec 2008
Fot. Prończyk/AKPa, Niemiec/AKPA

Fani pokochali ją za rolę Marty Mostowiak w serialu M jak miłość. Dominika Ostałowska w produkcji pojawia się od ponad 22 lat, a widzowie z zapartym tchem śledzą losy jej bohaterki. Aktorka przez pewien czas rzadziej pojawiała się na ekranie. Na szczęście wielbiciele gwiazdy mogą odetchnąć z ulgą. Dominika Ostałowska spełnia się na scenie, a w życiu prywatnym… nie miała zbyt wiele szczęścia w miłości. Przed laty głośno było o jej relacji z Mariuszem Malcem. O względy ukochanego walczyła z inną aktorką. Jak dzisiaj wygląda jej życie? Ulubienica publiczności kończy dzisiaj 52. lata.

Dominika Ostałowska podniosła się po trudnych doświadczeniach 

Ostatnie lata nie były dla niej łatwe. Dominika Ostałowska mierzyła się z problemami zdrowotnymi, depresją, była nękana przez stalkerkę. Na jakiś czas zniknęła z życia publicznego. Zawalczyła o siebie i wyszła na prostą. Wróciła do pracy, spełnia się na scenie i szklanym ekranie. Największym wsparciem jest dla niej ukochany syn, Hubert Zduniak. Jak podkreślała, przez większość swojego życia  była dla siebie bardzo surowa i uważała, że ma być perfekcyjna, nienaganna pod każdym względem.

„Myślę, że nie ma świetnych, idealnych rozwiązań na życie. Bo życie nie jest świetne. Raczej uważam, że w tej pracy nad sobą czasem wpada się w dołki i robi się krok w tył. I trzeba się z tym pogodzić. Naprawdę uważam, że najciekawszą rzeczą w życiu jest czynność odkrywania tego, kim jesteśmy, czego chcemy, co nas koi, a co wyprowadza z równowagi. Więc tak sobie pomału siebie odkrywam. Nie wiem, obawiam się, że to prowadzi do egocentryzmu, ale mam nadzieję, że nie, bo chyba nie ma dla mnie sensowniejszej drogi. I tego uczę swojego syna. Chciałabym, żeby umiał odczytywać i rozumieć przede wszystkim swoje emocje. Ja się bardzo długo zajmowałam innymi ludźmi. Tym, co oni czują, co myślą, co ich boli. A swoje emocje zakopywałam”, mówiła  w jednym z wywiadów dla Urody Życia.

Aktorka nie ukrywała, że zdecydowała się skorzystać z psychoterapii. To pomogło jej zrozumieć wiele kwestii, uporać się z ogromnym stresem. Gwiazda cieszy się małymi rzeczami, dostrzega ich piękno, cieszy się ze swoich sukcesów i odzyskała spokój.

„Psychoterapia jest fantastycznym sposobem na radzenie sobie z różnymi trudnymi momentami w życiu. To cenna lekcja, tylko trzeba znaleźć odpowiedniego specjalistę. Nie przed każdym się otworzymy. Gdyby ludzie częściej chodzili na terapię, to mniej byłoby nieszczęść, kłótni, złości”, oddawała w Fakcie.

Czytaj też: O ich gorącym romansie mówiła cała Polska! Związek Małgorzaty Foremniak i Rafała Maseraka narodził się na parkiecie

Dominika Ostałowska, listopad 2003; premiera filmu
Fot. Niemiec/AKPA

 Dominika Ostałowska, listopad 2003; premiera filmu "Warszawa"

Dominika Ostałowska, Warszawa, 07.09.2005
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Dominika Ostałowska, Warszawa, 07.09.2005

Dominika Ostałowska nie miała szczęścia w miłości

Przed laty media poświęcały wiele uwagi życiu uczuciowemu Dominiki Ostałowskiej. Rozpisywano się na temat relacji aktorki z reżyserem serialu M jak miłość Mariuszem Malcem, który był związany z inną aktorką. Z kolei gwiazda była żoną Huberta Zduniaka, z którym doczekała się syna Huberta juniora.

Dominika Ostałowska poznała Mariusza Malca na planie popularnej produkcji. Coś ich do siebie przyciągało, mimo że byli swoimi przeciwieństwami. Ona zdystansowana, skupiona na pracy. On dusza towarzystwa, gawędziarz. Czas spędzony na planie bardzo ich do siebie zbliżył. W pewnym momencie zdali sobie sprawę z tego, że to, co między nimi się pojawiło, to nie jest zwykłe zauroczenie. Wiele ryzykowali, ponieważ oboje byli w poważnych związkach. To dlatego ich relacja wywołała ogromne emocje. Zarzucano im, że próbują budować swoje szczęście na nieszczęściu bliskich.

„Dominika wiedziała, że jesteśmy razem, mamy dziecko i planujemy ślub. Mówiłam: Dominika, zostaw nas w spokoju, odejdź, daj nam to wszystko na nowo poskładać. Była jednak głucha na moje prośby, Mariusz zresztą też. Jak tylko zorientował się, że już o wszystkim wiem, wprowadził się do niej”, opowiadała Joanna Sydor na łamach Na Żywo. Aktorka również występowała w serialu M jak miłość, gdzie wcielała się w rolę Teresy. Próbowała walczyć o relacje z  Mariuszem Malcem i wspólną przyszłość rodziny. 

Sprawdź też: Dzieli ich 18 lat, łączy niemal wszystko. Poznajcie niezwykłą historię miłości Agaty Wątróbskiej i Janusza Chabiora

Hubert Zduniak, Dominika Ostałowska, premiera spektaklu
Fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Hubert Zduniak, Dominika Ostałowska, premiera spektaklu "Arabska noc", 2007

Tymczasem ani Dominika Ostałowska, ani Mariusz Malec nie komentowali medialnych doniesień. Niektórzy uważają, że to było błędem. W prasie pojawiały się za to głosy ich przyjaciół, którzy stawali w obronie zakochanych.  

„Uczucie Dominiki i Mariusza wcale nie było przyczyną rozpadu ich dotychczasowych związków. Było jego skutkiem. Z różnych powodów już wcześniej decydowali się na rozstanie z poprzednimi partnerami. A kiedy się spotkali, byli już tak naprawdę wolni”, cytowało wypowiedź znajomej pary.

Bliskie osoby z otoczenia aktorki podawały, że Dominika Ostałowska cierpi, a sytuacja od początku nie była dla niej prosta. „Jest osobą, która nigdy nie wywleka prywatnych zawirowań. Kiedy rozstawała się z Hubertem Zduniakiem, rzucano oskarżenia, ale ich także nie komentowała. To, w konsekwencji, często uderzało w nią samą. Ale taka już jest”, podawano [cytat za pomponik.pl].

Dominika Ostałowska, Mariusz Malec,  Festiwal
Fot. Engelbrecht/akpa

Dominika Ostałowska, Mariusz Malec, Festiwal "Dwa Teatry", czerwiec 2009

Joanna Sydor, Mariusz Malec,
Fot. Grąbczewski/akpa

Joanna Sydor, Mariusz Malec, "Popiełuszko - wolność jest w nas", luty 2009

Napięte relacje między byłymi partnerami, nieuporządkowane sprawy negatywnie odbijały się na Mariusza Malca i Dominiki Ostałowskiej. Ich relacja przeszła do historii. Reżyser związał się potem z Aleksandrą Prykowską. „Widocznie nie dali sobie drugiej szansy. Plotkowało się, że przeżywają kryzys, ale chcą go pokonać. Teraz okazuje się, że Mariusz jest już z kimś innym”, mówił informator Takie jest życie.

Wcześniej serialowa Marta Mostowiak była łączona z Grzegorzem Małeckim. Żaden ze związków aktorki nie przetrwał próby czasu. Od tamtej pory Dominika Ostałowska żyje samotnie. Spełnia się na scenie, pojawia się na dużym ekranie.  

Źródło: Plejada.pl, Uroda Życia, Party.pl, Natemat.pl, Gwiazdy Wp.pl , Na Żywo, Party 

Czytaj też: Nie zawsze się rozumieli, zbliżyła ich choroba Rafała. Dziś Alicję Resich i jej syna łączy silna więź

Dominika Ostałowska, Wielki Test. Święta Bożego Narodzenia, 2018
Fot. Baranowski Michał/AKPA

Dominika Ostałowska, Wielki Test. Święta Bożego Narodzenia, 2018

Mariusz Malec, 11.01.2019 Warszawa Telewizja Polska Pokaz filmu dokumentalnego Aktor Pana Boga z udzialem Franciszeka Pieczki
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Mariusz Malec, 11.01.2019 Warszawa Telewizja Polska Pokaz filmu dokumentalnego Aktor Pana Boga z udziałem Franciszeka Pieczki

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA SZOSTAK i MARYLA SZOSTAK: córka i matka. Są ze sobą bardzo blisko, ale dają sobie dużo wolności. Nam opowiadają o swojej wyjątkowej więzi. KAROLINA GRUSZKA o swojej chorobie, obywatelstwie córki oraz komu pomaga i dlaczego. JAN PESZEK: diabeł i anioł we mnie. Przewrotna spowiedź dojrzałego człowieka i artysty. NOWA GENERACJA IDOLI: młode pokolenie muzyków, które zawładnęło show-biznesem i zbiorową wyobraźnią.