Małgorzata Foremniak, Rafał Maserak,"Viva!" listopad 2005
Fot. PIOTR PORĘBSKI / METALUNA
Historie miłosne

O ich gorącym romansie mówiła cała Polska! Związek Małgorzaty Foremniak i Rafała Maseraka narodził się na parkiecie

Rozstali się niespodziewanie…

Marcjanna Maryszewska 17 lutego 2023 17:03
Małgorzata Foremniak, Rafał Maserak,"Viva!" listopad 2005
Fot. PIOTR PORĘBSKI / METALUNA

Gdy spotykali się na parkiecie, sypały się iskry namiętności. Pozornie nie łączyło ich wiele, lecz między Małgorzatą Foremniak i Rafałem Maserakiem w 2005 roku zrodził się gorący romans, którym żyła cała Polska. Pikanterii dodawała również różnica wieku między młodym tancerzem a dojrzałą aktorką na skraju rozwodu… Dlaczego ich relacja zakończyła się tak szybko? Przy okazji urodzin Rafała Maseraka przypominamy historię tego niezwykłego związku.

[Ostatnia aktualizacja tekstu na Viva.pl: 17.02.2024 rok]

Małgorzata Foremniak i Rafał Maserak poznali się w „Tańcu z Gwiazdami”

Druga edycja „Tańca z Gwiazdami” zyskała status legendarnej między innymi dzięki nim. 21-letni wówczas Rafał Maserak z pewnością nie spodziewał się, że pojawienie się w show w roli tancerza na zawsze odmieni jego życie. Nie inaczej było z Małgorzatą Foremniak, którą kojarzyli wszyscy wierni widzowie serialu „Na dobre i na złe”. Udział umożliwił jej w końcu uwolnienie prawdziwej siebie… „Trafiłam na Rafała Maseraka, który jest dynamitem, spotkały się dwie podobne wrażliwości, dwa podobne szaleństwa. Mogłam być spontaniczna w tym, co robiłam. Wreszcie mogłam być sobą”, przyznała przed laty na łamach „Gali”. 

Aktorka nie szczędziła komplementów pod adresem swojego tanecznego partnera i zachwycała się jego umiejętnościami. „Kiedy on wychodzi na parkiet, jest inny niż reszta. Jego ciało jest emocją, a dla mnie, aktorki, emocja jest najważniejsza. Dlatego mogłam być twórcza w pracy z Rafałem. Dlatego właśnie tak romantycznie zatańczyliśmy walca, tak drapieżnie tango, tak seksualnie rumbę. I to była frajda”, dodawała w tym samym wywiadzie. Razem stworzyli zgraną parę nie tylko na parkiecie, ale również poza nim. Spędzali razem wiele czasu poza kamerami, ucząc się tanecznych kroków i skomplikowanych choreografii. Widzowie bardzo szybko zaczęli spekulować, że między Małgorzatą Foremniak i Rafałem Maserakiem może być coś więcej — i nie mylili się. Nie minęło wiele czasu aż wyszło na jaw, że łączy ich namiętny romans. 

Małgorzata Foremniak, Rafał Maserak, 2.11.2005

Fot. Warda / AK

Miłość tych dwojga zrodziła się na oczach całej Polski, lecz nie byli w tej kwestii wyjątkiem. Konkurowali wówczas z Katarzyną Cichopek i Marcinem Hakielem, którzy również zakochali się w sobie na planie tanecznego show. Siła namiętności sprawiła, że obie pary spotkały się w finale „Tańca z Gwiazdami”, lecz ostatecznie Małgorzata Foremniak musiała uznać wyższość koleżanki z branży. Jednak od tamtego momentu mogła w końcu w spokoju cieszyć się spokojem u boku siedemnaście lat młodszego tancerza. 

CZYTAJ TAKŻE: Dzieli ich 18 lat, łączy niemal wszystko. Poznajcie niezwykłą historię miłości Agaty Wątróbskiej i Janusza Chabiora

Zakochani bardzo cenili sobie prywatność i unikali opowiadania o tym, co ich łączy, jednocześnie chętnie brylując razem na ściankach i imprezach branżowych. Tancerz zapewniał, że w ich związku wszystko układa się doskonale i są ze sobą bardzo szczęśliwi. Taki stan rzeczy trwał co najmniej przez trzy lata. W pewnym momencie między pozornie zgraną parą coś zaczęło się psuć… 

Małgorzata Foremniak i Rafał Maserak — rozstanie i kontrowersje

Podczas gdy ich konkurenci z „Tańca z Gwiazdami” planowali piękny ślub, namiętne uczucie między Małgorzatą Foremniak i Rafałem Maserakiem zaczęło się wypalać. W 2008 roku niespodziewanie media zalały doniesienia o kryzysie w miłości aktorki i młodego tancerza. Był to zaledwie początek rychłego końca — jakiś czas później było już po wszystkim. Fani gwiazdorskiej pary byli zszokowani rozpadem związku swoich ulubieńców. Nie jest jednak jasne, kto dokładnie zakończył tę relację. Jak podawał w tamtym okresie magazyn Party, to celebrytka rozstała się z partnerem. „Ich związek to było naprawdę wielkie zauroczenie. Ale z czasem Małgorzata zrozumiała, że wiele ich jednak dzieli i że ten związek nie ma przyszłości. Po prostu uczucie się wypaliło. To bzdura, że była uzależniona od Maseraka” — cytował znajomego aktorki tabloid.

ZOBACZ: Zakochali się w pracy, rozstali w zgodzie. Oto historia miłości Małgorzaty Foremniak i Waldemara Dzikiego

Miłosnym uniesieniom na parkiecie towarzyszyły również kontrowersje związane z poprzednim związkiem gwiazdy. Gdy Małgorzata Foremniak brała udział w „Tańcu z Gwiazdami”, wciąż była żoną Waldemara Dzikiego. Choć ich uczucie zakończyło się dużo wcześniej, łączyły ich przyjacielskie stosunki. Ostatecznie żadna z miłości aktorki z tamtego okresu nie przetrwała… 

Małgorzata Foremniak, Rafał Maserak, 12.01.2006

Fot. Palicki / AKPA

Dziś aktorka i tancerz unikają komentowania romansu, który jeszcze dziewiętnaście lat temu regularnie rozgrzewał tabloidy i wyobraźnię wiernych widzów. Jednak w 2018 roku Rafał Maserak pozwolił sobie na powrót wspomnieniami do 2005 roku. Na swoim Instagramie opublikował zdjęcie z gwiazdą, nie szczędząc jej komplementów. „Kiedy to było! Małgorzata Foremniak — zdolna i pracowita, miała dryg do tańca i świetnie się przy tym bawiła! Poczucia humoru można jej tylko zazdrościć! Do tego ogromny profesjonalizm i okazywanie emocji! To sztuka w tańcu, która udaje się nielicznym! Cieszę się, że mogliśmy razem tańczyć”, napisał.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Przed laty Małgorzata Foremniak adoptowała dwójkę dzieci. Jakie łączą ich relacje?

Dziś ten genialny tancerz świętuje swoje 40. urodziny. Od jego debiutu w show minęło sporo czasu, lecz do dziś regularnie pojawia się na parkiecie, szkoląc gwiazdy show-biznesu. Życzymy mu samych najpiękniejszych chwil!  

Źródło: Plejada.pl, Pomponik.pl, Plotek.pl, Kultura.onet.pl

Małgorzata Foremniak, Rafał Maserak, 3.01.2006

Fot. Warda / AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.