Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum
o tym jest głośno

Dominika Kulczyk sprzedała luksusową willę indyjskiemu przedsiębiorcy. Jej rezydencje są rozsiane po całym świecie

Oto majątek córki Jana Kulczyka

Marcjanna Maryszewska 17 grudnia 2023 14:40
Fot. Radoslaw NAWROCKI / Forum

Powraca temat ogromnego majątku Dominiki Kulczyk — miliarderka sprzedała właśnie luksusową willę w Londynie za ogromne pieniądze. Nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miała komukolwiek ustąpić pierwszego miejsca na liście najbogatszych Polek. Co jeszcze możemy znaleźć na pokaźnej liście jej nieruchomości?

Dominika Kulczyk sprzedała londyńską willę. Wykupił ją przedsiębiorca z Indii

Pod koniec października ogłoszono, że majątek Dominiki Kulczyk opiewa na 8,6 miliarda złotych. Zapewniło jej to pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych Polek — a szóste miejsce w ogólnym rankingu najbardziej zamożnych Polaków. Według wyliczeń magazynu Wprost najcenniejszym dobytkiem spadkobierczyni fortuny Jana Kulczyka jest pakiet udziałów w giełdowej spółce Polenergia. Nie minęły dwa miesiące, a media rozgrzała kolejna informacja dotycząca jej dorobku — Dominika Kulczyk wzbogaciła się właśnie o niemal 700 milionów złotych.

CZYTAJ TAKŻE: Marek Jackowski zamieszkał z ukochaną żoną we Włoszech. Kora nie umiała zaakceptować jego wyborów

Okazuje się, że Polka sprzedała londyńską posiadłość, czyli stuletni Aberconway House. Jego nabywcą został Adar Poonawalla — pochodzący z Indii twórca szczepionek oraz prezes Serum Institute of India. Według informacji Daily Telegraph transakcja pomiędzy indyjskim przedsiębiorcą i Polką jest największą w tym roku, a zarazem drugą w historii najdroższą transakcją w Londynie.

Jan Kulczyk, Grażyna Kulczyk, Dominika Kulczyk, Warszawa, 18.05.2012

Jan Kulczyk, Grażyna Kulczyk, Dominika Kulczyk, Warszawa, 18.05.2012 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Majątek Dominiki Kulczyk

Zdawać by się mogło, że pozbycie się londyńskiej willi stanowić będzie duży ubytek w majątku Dominiki Kulczyk, jednak nic bardziej mylnego. Miliarderka ma jeszcze kilka innych posiadłości, rozsianych po całym świecie. W czerwcu 2022 roku pochwaliła się zakupem podparyskiego domu, oryginalnie należącego do Marii Skłodowskiej-Curie. Portal urządzamy.pl wspomniał wówczas o cenie wywoławczej, która miała opiewać na 790 tys. euro. Nie wiadomo jednak, ile spadkobierczyni fortuny dokładnie wydała na willę.

Inne luksusowe rezydencje Dominiki Kulczyk mogą znajdować się m.in. w Miami, na Sardynii i w Londynie, a ich pierwotnym właścicielem był Jan Kulczyk. Swego czasu Super Express informował, że miliarderka otrzymała w spadku neobarokowy pałacyk w podwarszawskim Konstancinie. Kulczyk wykupił urokliwą "Willę pod Łabędziami" w 2001 roku, i wyceniona została na 26 mln złotych.

W posiadaniu miliarderki oraz jej brata miała znajdować się również słynna szwajcarska posiadłość Jana Kulczyka. Luksusowa nieruchomość, o której krążyły legendy, liczyła sobie aż siedem pięter. Jednak rodzeństwo wystawiło ją na sprzedaż cztery lata temu — wyceniono ją na 185 mln dolarów, a tym samym stała się najdroższą willą w całej Szwajcarii.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Natalia Kukulska mocno przeżyła rozłąkę z nastoletnią córką. Czy Anna Dąbrówka wróci do domu na święta?

Prawdopodobnie do majątku Dominiki Kulczyk zalicza się również średniowieczny zamek w miejscowości Villefranche-sur-Mer na Lazurowym Wybrzeżu. Super Express swego czasu szacował, że rezydencja Chateau de Madrid może być warta nawet kilkadziesiąt milionów euro.  

Źródło: Pudelek.pl, Super Express

Dominika Kulczyk, Sebastian Kulczyk, Pokaz premierowego odcinka "Efektu Domina", 11.02.2014

Dominika Kulczyk, Sebastian Kulczyk, 11.02.14
Fot. Grabarski Damian/AKPA

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.