Koronawirus, Wuhan, Chiny
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

W Wuhan w ciągu 24 godzin nie odnotowano żadnego zgonu z powodu koronawirusa

Dobra wiadomość z Chin!

Gabriela Czernecka 8 kwietnia 2020 09:54
Koronawirus, Wuhan, Chiny
Fot. Getty Images

Cały świat wciąż zmaga się z chorobą, która miała swój początek w chińskim mieście Wuhan. Światowa Organizacja Zdrowia przyjmuje, że pierwszy przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 zanotowano już 8 grudnia 2019 roku. WHO opiera się jednak całkowicie na informacjach udzielanych przez lekarzy i władze Chin. Wiadomo już, że groźny wirus, którego pandemia ogarnęła cały świat, pojawił się na targu rybnym Huanan w Wuhan. Eksperci ogłosili, że wygrano z pierwszą falą zakażeń, mimo to wydano szereg kolejnych obostrzeń, nakazów i zakazów dla mieszkańców Chin. Według Polskiej Agencji Prasowej, dzięki temu w Wuhan nie odnotowano w ciągu 24 godzin ani jednego przypadku zgonu z powodu koronawirusa. 

Wuhan: nie odnotowano żadnego zgonu 

Chiny poinformowały we wtorek, że w ciągu ostatnich 24 godzin, po raz pierwszy od wybuchu epidemii, nie zanotowano w mieście Wuhan żadnego zgonu z powodu koronawirusa. Na ten moment, jak podaje Polska Agencja Prasowa, odnotowano tylko 32 nowe przypadki zakażeń w całych Chinach. Zaznacza się, żę to i tak spadek, w porównaniu z 39 przypadkami z dnia poprzedniego i w tym wypadku, wszystkie przypadki to osoby, które powróciły z zagranicy. Według Narodowej Komisji Zdrowia kolejne 12 osób poddawane jest obserwacji. 

Obecnie w Chinach główny nacisk na walce z pandemią kładzie się na osoby, które powracają z zagranicy, a mogą być zarażone oraz te osoby, które są zarażone, ale nie wykazują żadnych objawów, a mogą zarażać innych. Eksperci podkreślają, że spadek liczby zachorowań na koronawirusa w Wuhan osiągnięto dzięki ostrym rystrykcjom, jakie zastosowały władze. Chiny zamknęły granice przed cudzoziemcami, przyjmują jedynie swoich obywateli, którzy natychmiast poddawani są testom na koronawirusa. W sumie w całych Chinach liczba ofiar śmiertelnych pandemii wynosi 3331. Zakażonych zostało 81740 osób. Podaje się, że w ostatnich tygodniach liczba nowych zgonów oscylowała na poziomie jednocyfrowym, a były takie dni, w których spadała do jednego przypadku. 

Wuhan, koronawirus
Fot. East News

Wuhan, koronawirus
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.