O TYM SIĘ MÓWI

Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia chłopców uratowanych w Tajlandii!

Te fotografie poruszyły internautów

Gabriela Czernecka 11 lipca 2018 21:45

Pojawiły się pierwsze zdjęcia ze szpitala, w którym przebywają chłopcy uratowani w Tajlandii. 12 nastolatków z piłkarskiej drużyny Dzikich Dzików zostało szczęśliwie uratowanych z pułapki w jaskini Tham Luang w Tajlandii. Jak na razie nikt poza personelem medycznym nie ma do nich dostępu, chłopcy rozmawiają z rodzicami przez specjalną szybę. Jaki jest stan ich zdrowia?

Akcja ratunkowa w Tajlandii dobiegła końca. Pierwsze zdjęcia chłopców

Choć akcja ratunkowa w Tajlandii dobiegła końca, to minie jeszcze trochę czasu zanim chłopcy, który przez kilkanaście dni uwięzieni byli w jaskini, trafią do domów. Obecnie chłopcy wraz z trenerem przebywają w szpitalu, gdzie lekarze dokładnie monitorują ich stan zdrowia. Z dziećmi kontakt ma jedynie personel medyczny, z rodzicami dzieci rozmawiają jedynie przez specjalną szybę. 

Kwarantanna związana jest z osłabionymi organizmami chłopców i ich obniżoną odpornością. Lekarze w trosce o ich zdrowie (by nie wystąpiły żadne infekcje) zarządzili chwilowe odseparowanie ich od rodziny. Jaki jest stan zdrowia młodych sportowców? Trzech z nich wraz z trenerem ma problemy z płucami, ale jak na razie do publicznej wiadomości podano, że czeka ich tygodniowe leczenie.

Pozostali chłopcy są stopniowo przyzwyczajani do jedzenia posiłków. Jak na razie nie wiadomo kiedy powrócą do domów, ale wszyscy wydają się być jednak w świetnych humorach. Ich stan zdrowia nie jest poważny i chłopcy już nie mogą doczekać się spotkaniem z bliskimi twarzą w twarz i powrotu do rodzinnych stron.  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.