Michael Jacksona i Lisa Marie Presley - ich małżeństwo było fikcją?
Fot. East News
HISTORIE MIŁOSNE

Ich małżeństwo było fikcją? Oto burzliwa historia miłości Michaela Jacksona i Lisy Marie Presley

Córka Elvisa Presleya zmarła niespodziewanie...

Damian Brillowski 13 stycznia 2023 12:05
Michael Jacksona i Lisa Marie Presley - ich małżeństwo było fikcją?
Fot. East News

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że życie Michaela Jacksona jest pełne nierozwiązanych i nieodkrytych tajemnic, zwłaszcza jeśli mowa o jego miłosnej sferze. W latach 1994-96 był on mężem Lisy Marie, córki Elvisa Presleya. Małżonkowie od początku byli pod ostrzałem mediów. Te sugerowały, że Michael wziął ślub z Lisą tylko dlatego, aby oddalić od siebie podejrzenia o pedofilię. Lisa również nie była święta. Aby zostać żoną króla popu, porzuciła swojego pierwszego męża. Niestety małżeństwo gwiazd nie przetrwało próby czasu. Po szybkim ślubie nastąpił jeszcze szybszy rozwód. Brak potomstwa, uzależnienie od środków przeciwbólowych a może udawana miłość? Co było faktyczną przyczyną rozstania pary? 12 stycznia 2023 roku Lisa Marie Presley niespodziewanie zmarła. Przypominamy historię jej miłości z Michaelem Jacksonem...

Historia poznania Michaela Jacksona i Lisy Marie Presley 

Lisa Marie Presley i Michael Jackson po raz pierwszy mieli okazję się poznać na jednym z koncertów Elvisa Presleya. Córka króla rock&rolla miała wówczas 7 lat, zaś Jackson był nastolatkiem. Potem ich kontakt na długie lata urwał się. Młodzi spotkali się ponownie w 1992 roku. Lisa była wówczas mężatką i mamą dwójki dzieci. Mimo to kontynuowała romans z gwiazdą muzyki. 

W maju 1994 roku córka Presleya rozwiodła się, po czym kilka dni później wyszła za mąż za Jacksona. Nowożeńcy doskonale wiedzieli, że tak szybki ślub wywoła mnóstwo niepotrzebnych emocji wśród opinii publicznej, dlatego nie spieszyli się, aby wyjawić prawdę. Przez wiele tygodni ukrywali fakt bycia małżeństwem. Dopiero w sierpniu 1994 roku publicznie ogłosili, że są razem. „Nazywam się po ślubie pani Lisa Marie Presley-Jackson. Moje małżeństwo z Michaelem Jacksonem odbyło się kilka tygodni temu podczas prywatnej ceremonii poza Stanami Zjednoczonymi. Oboje z niecierpliwością czekamy na założenie rodziny ”, powiedziała Lisa. 

Ślub gwiazd wywołał niemałe poruszenie. Mało kto bowiem wiedział, że nowożeńcy pozostają w bliskich relacjach od kilku dobrych lat. Amerykańskie media donosiły, że króla popu i  córkę Elvisa Presleya połączyły podobne doświadczenia. Obaj wychowali się w dysfunkcjonalnych rodzinach i dorastali w blasku fleszy, będąc na świeczniku. 

ZOBACZ: Nie żyje jedyne dziecko Elvisa Presleya. Lisa Marie Presley miała zaledwie 54 lata. Co było powodem śmierci?

Lisa Marie Presley z mężem Michaelem Jacksonem, 1994
Fot. East News

Lisa Marie Presley, Michael Jackson, Budapeszt, 08.08.1994 rok
Fot. Rex Features/EAST NEWS

Lisa Marie Presley, Michael Jackson, Budapeszt, 08.08.1994 rok

Ślub Lisy Marie Presley i Michaela Jacksona był przykrywką?

Byli też tacy, którzy nie mogli uwierzyć, że w ich związku była choć odrobina miłości. A kiedy jeszcze córka króla rock&rolla wyznała, że oboje mieli dość bujne życie erotyczne, wprawiła w osłupienie całą opinię publiczną. Początkowo nikt nie przypuszczał, że Lisa i Michael mogą się pobrać. W tamtych czasach piosenkarz miał już poważne problemy, otóż kierowano pod jego adresem pierwsze oskarżenia, w których zarzucano mu molestowanie nieletnich. 

To dlatego niemal wszyscy przypuszczali, że ich ślub ma za zadanie ocieplić wizerunek Jacksona.  Mężczyzna tak naprawdę wcale miał nie był zainteresowany swoją dziewczyną. Zwłaszcza że nigdy nie widziano, aby się całowali. Nawet pracownicy w ich posiadłości przyznali, że również nie przyłapali ich nigdy w intymnej sytuacji. Twierdzili za to, że Michael rozrzucał kobiecą bieliznę w swoim pokoju oraz używał w nich kobiecych perfum, tylko po to, aby oszukać służbę i przekonać ich, że właśnie spędził namiętną noc ze swoją żoną. Jednak pracownicy nie dali się zmylić.

Aby zadać kłam wszelkim pomówieniom, zakochani pojawili się publicznie po raz pierwszy jako małżeństwo we wrześniu 1994 roku na gali rozdania MTV Video Music Awards. Wychodząc na scenę, trzymali się za ręce. „Witamy na MTV Video Music Awards”, krzyknął Jackson, po czym dodał: „Bardzo się cieszę, że tu jestem...”. Na koniec wokalista namiętnie pocałował swoją nowo poślubioną żonę na oczach wszystkich zebranych gości. Fakt ten został również zarejestrowany na kamerach, a filmiki z ich pocałunku do dziś cieszą się dużą popularnością w internecie. 

Lisa Marie Presley, Michael Jackson,MTV Video Music Awards, 08.09.1994 rok
Fot. AP Photo/Bebeto Matthews

Lisa Marie Presley, Michael Jackson,MTV Video Music Awards, 08.09.1994 rok
Fot. AP Photo/Bebeto Matthews

Lisa Marie Presley, Michael Jackson, MTV Video Music Awards, 08.09.1994 rok

Lisa Presley i Michael Jackson spędzili ze sobą wiele namiętnych nocy

Po wielu latach Lisa Presley opowiedziała swoją wersję, na temat ich miłosnej relacji. Mimo że małżeństwo gwiazd trwało jedynie 20 miesięcy, to prawda według córki Elvisa jest taka, że spędzili ze sobą wiele doprawdy „namiętnych nocy”. „Był niezwykły w łóżku, bardzo dziki, nie lubił robić tego tylko raz, chciał robić to bez końca, ale miał tylko jeden warunek nie mogłam go widzieć nago”, wyznała w jednym z wywiadów. Zdaniem Lisy piosenkarz nie lubił również, jak kobieta widziała go bez makijażu, dlatego zawsze chciał go mieć na swojej twarzy.

Piosenkarka pamięta, że przed ich pierwszym razem w łóżku, Michael poprosił ją, aby zrobili to przy wyłączonym świetle. To nie wszystko, miał też inne fantazje związane z seksem. „Poprosił mnie, abym w łóżku nosiła tylko drogą biżuterię. On również lubił się przebierać, lubił się bawić w różne łóżkowe gry”, wyznała Lisa, która zgodziła się nawet zagrać w jednym z teledysków Michaela. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wystąpiła w nim półnago. 

Michael Jacksona i Lisa Marie Presley - ich małżeństwo było fikcją?
Fot. East News

Lisa Marie Presley z mężem Michaelem Jacksonem, 1995 rok

Rozstanie Lisy Presley i Michaela Jacksona

Ich „na zawsze razem” miało jednak krótki termin ważności. Już rok po ślubie para była w separacji. Ostatecznie rozwiedli się w 1996 roku, po 20 miesiącach małżeństwa. Lisa Marie otwarcie przyznała, że winnym rozpadowi związku był Michael Jackson, a właściwie jego żądania. 

Mężczyzna koniecznie chciał mieć z córką Elvisa własne dzieci. Miał jej zagrozić, że jeśli nie zgodzi się na zajście w ciążę, to zrobi to pielęgniarka muzyka, Debbie Rowe. „Wdaliśmy się w kłótnię. Miał tylko jeden pomysł na rozwiązanie naszego problemu. Powiedział mi: Jeśli ty tego nie zrobisz, to zrobi to Debbie”, ujawniła Lisa. W późniejszych latach faktycznie to Debbie Rowe została mamą dzieci Jacksona. 

Dlaczego Lisa Marie nie była gotowa na dzieci z Jacksonem? A dlatego, że już była mamą. Zanim związała się z królem popu, była żoną Danny'ego Keougha, z którym doczekała się dwójki dzieci — córki Danielle Riley i syna Bena. To właśnie dla Michaela kobieta rozstała się ze swoim pierwszym mężem. Wyrzuty sumienia nie dawały o sobie zapomnieć. „Próbowałam przeanalizować to, co zrobiłam. Nigdy nie czułam się z tym dobrze. Jak mogłam to zrobić?”, zwierzała się po latach.

Jak się okazuje, Lisa Marie myślała o potomstwie z Jacksonem, ale nie była do końca pewna czy ich małżeństwo przetrwa. Wolała się najpierw upewnić, czy fundamenty ich związku są stabilne a miłość na tyle silna, że warto zakładać nową rodzinę. Kobieta, mając za sobą przykre doświadczenia związane z rozwodem i wychowaniem dzieci na dwa domy, nie chciała ponownie popełnić tego samego błędu. Niestety Michael nie rozumiał obaw małżonki i nie chciał dłużej czekać na potomstwo. 

ZOBACZ TAKŻE: Narkotyki, depresja, nieudane małżeństwa... Tak wyglądało złamane życie Lisy Marie Presley

Pod koniec 1995 roku król popu został przewieziony do szpitala na skutek pogarszającego się stanu zdrowia. Już wtedy ubolewał, że jest bardzo przemęczony i ma na niskie ciśnienie krwi. W trudnych chwilach mógł liczyć na wsparcie Lisy, pomimo że między małżonkami panowały napięte stosunki. W szpitalu wokalista ograniczył wizyty żony do minimum, określając jej czas wizyt. Kobieta była świadoma, że Jackson swoim zachowaniem sam sobie szkodzi. A ona nie potrafiła być przy nim szczęśliwa. Dlatego po czterech dniach para ogłosiła separację. W konsekwencji córkę Elvisa media nazwały „nieczułą”. „To była najtrudniejsza decyzja, jaką kiedykolwiek musiała podjąć. Szaleńczo go kochałam, ale musiałam odejść i pozwolić, aby los pomógł mu się ogarnąć”, szczerze wyznała.

Co ciekawe, po rozstaniu małżonkowie próbowali dać sobie jeszcze jedną szansę, ale nic z tego nie wyszło. „W pewnym momencie musiał podjąć decyzję, czy stawia na substancje psychoaktywne i pasożytniczych ludzi w swoim życiu, czy na mnie. I wtedy mnie odepchnął”, zdradziła Presley w programie Oprah Winfrey. 

Lisa Marie Presley, Michael Jackson, Paryż, 05.09.1994 rok
Fot. AP Photo/file/Laurent Rebours

Lisa Marie Presley, Michael Jackson, Paryż, 05.09.1994 rok

Lisa Marie Presley mocno przeżyła śmierć Michaela Jacksona

Po rozstaniu Lisa jak ognia unikała wypowiadania się na temat nieudanego małżeństwa z Jacksonem. W wywiadzie z Oprah Winfrey wyznała, że ostatni raz rozmawiała z piosenkarzem w 2005 roku. I już wtedy była wobec niego zupełnie „obojętna”. 

Gdy w 2009 roku media obiegła informacja, że Michael Jackson nie żyje, była żona napisała na swoim blogu post, w którym wyznała, że ​​żałuje, iż ​​nie mogła zrobić więcej dla muzyka. „Osoba, której nie pomogłam, jest właśnie przenoszona do biura koronera hrabstwa L.A. w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Cała moja obojętność i brak przywiązań, na które tak ciężko pracowałam przez lata, po prostu trafiły do ​​czeluści piekła i teraz jestem wstrząśnięta”, napisała Lisa Presley. 

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Jeszcze kilka dni temu bawiła się na Złotych Globach... Tak wyglądały ostatnie chwile Lisy Marie Presley 

W 2019 roku lokaj Michaela Jacksona wyznał, że relacja między gwiazdorem a Lisą Marie Presley była bardziej przyjacielska niż miłosna. „Lisa i Michael mieli dziwny związek. Nigdy nie widziałem, żeby mieli jakąkolwiek prawdziwą romantyczną interakcję. Byli bardziej jak przyjaciele niż kochankowie, nie było zbyt wiele chemii między nimi”, ujawnił. 

Lisa Marie Presley odeszła czternaście lat po swoim byłym mężu, dokładnie 12 stycznia 2023 roku. Przyczyną śmierci kobiety najprawdopodobniej był atak serca.  

Lisa Marie Presley, Michael Jackson, 09.08.1994 rok
Fot. EAST NEWS/REX FEATURES

Lisa Marie Presley, Michael Jackson, 09.08.1994 rok

Lisa Marie Presley, Michael Jackson, Diane sawyer, 1995 rok
Fot. Courtesy Everett Collection/East News

Lisa Marie Presley, Michael Jackson, Diane Sawyer, 1995 rok

Lisa Marie Presley, 07.05.2015 rok
Fot. Max DeAngelo, PacificCoastNews/EAST NEWS

Lisa Marie Presley

Michael Jackson,
Fot. Ferrari Press Agency/EAST NEWS
Michael Jackson

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.