Dariusz Gnatowski, 26.02.2019
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Dariusz Gnatowski był zakażony koronawirusem

Do szpitala trafił z ciężką niewydolnością oddechową i potężnym obrzękiem

Redakcja VIVA! 22 października 2020 08:49
Dariusz Gnatowski, 26.02.2019
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Trudno pogodzić się z jego odejściem. Fani pokochali go za rolę Arnolda Boczka w Świecie według Kiepskich. Dariusz Gnatowski zmarł 20 października. Jak podało RMF FM, aktor był zarażony koronawirusem.

Dariusz Gnatowski nie żyje. Aktor zmarł z powodu koronawirusa?

Dariusz Gnatowski trafił do szpitala im. J. Dietla w Krakowie z powodu zapalenia płuc i ostrej niewydolności oddechowej. Mimo wysiłku lekarzy, aktora nie udało się uratować. Miał zaledwie 59 lat.

„Trafił do nas w bardzo ciężkim stanie, właściwie kilka godzin po przyjęciu do szpitala zmarł. To była bardzo trudna, bardzo żmudna akcja reanimacyjna, ogromny wysiłek lekarzy i pielęgniarek, którym bardzo dziękuję, bo włożyli mnóstwo serca, mnóstwo energii, by uratować Darka Gnatowskiego, niestety nie skończyło się to optymistycznie i Darka żegnamy”, mówi w rozmowie z Super Expressem Marcin Mikos, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie.

W rozmowie z TVN24 dyrekcja placówki ujawniła, że aktor miał objawy przypominające zakażenie koronawirusem. Jednak nie zdążono wykonać mu testu ze względu na jego stan. Z kolei jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM test miał zostać przeprowadzony.

„Dzisiaj wyniki testu aktora na koronawirusa dostały służby sanitarno-epidemiologiczne. Okazało się, że Gnatowski był zakażony”, napisano na RMF FM w środę wieczorem.

„Każda osoba, nawet publiczna, ma prawo do pewnej sfery prywatności, nie chciałbym wchodzić tutaj w szczegóły. Mogę powiedzieć tylko, że trafił z bardzo ciężką niewydolnością oddechową, z potężnym obrzękiem i to był naprawdę bardzo ciężki stan i mimo naszego wysiłku nie udało się go uratować”, wyjaśnił w najnowszej rozmowie z Super Expressem zastępca dyrektora szpitala.

Marcin Mikos wyznał także, że współpracował z Dariuszem Gnatowskim. Aktor od lat cierpiał na cukrzycę typu 2. Przestrzegał restrykcyjnej diety, przyjmował leki i ćwiczył. Dzięki temu schudł najpierw 15 a ostatecznie aż 25 kilogramów! Chciał uświadamiać ludzi i pomagać im w walce z chorobą. Dlatego założył fundację „Wstańmy Razem. Aktywna Rehabilitacja”.

„Osobiście współpracowałem z Darkiem, ponieważ jako osoba chora na cukrzycę był bardzo zaangażowany w promocję zdrowia, działalność edukacyjną wśród pacjentów, personelu medycznego, chętnie opowiadał o tym, co czuje, jakie problemy ma osoba chora na cukrzycę, zrealizował wspaniały spektakl „Słodki Drań”, który był wielokrotnie pokazywany pacjentom, personelowi medycznemu, więc jest to wielka strata fantastycznego człowieka, który był u szczytu swoich możliwości aktorskich, aktywności społecznych”, dodał w Super Expressie. 

Dariusz Gnatowski, lipiec 2014
Fot. AKPA

Dariusz Gnatowski w 2002 roku : 

Dariusz Gnatowski, 03.04.2002
Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.