Dariusz Gnatowski, lipiec 2014
Fot. AKPA
POŻEGNANIE

Dariusz Gnatowski nie żyje. Przyczyną był koronawirus? „Nie zdążono wykonać testu”

Aktor zmarł w wieku 59 lat...

Konrad Szczęsny 21 października 2020 12:16
Dariusz Gnatowski, lipiec 2014
Fot. AKPA

Ta śmierć zasmuciła wszystkich fanów „Świata według Kiepskich”. Serialowy Arnold Boczek, czyli Dariusz Gnatowski, zmarł we wtorek 20 października 2020 roku w szpitalu w Krakowie. Informację potwierdziła dyrekcja placówki. Jak ujawniono, aktor trafił do niej z objawami, które mogłyby wskazywać na zakażenie koronawirusem. Nie zdążono jednak wykonać testu...

Dariusz Gnatowski zmarł z powodu COVID-19?

Wiadomość o odejściu lubianego gwiazdora obiegła media we wtorek wieczorem. Jako pierwszy zamieścił ją na Twitterze Marek Balawajder. Z kolei w rozmowie z RMF FM potwierdził ją Marcin Mikos, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie. Ujawniono, że Dariusz Gnatowski trafił do placówki z powodu zapalenia płuc i niewydolności oddechowej. Nie udało się go jednak uratować... Miał 59 lat.

Z kolei w rozmowie z TVN24 dyrekcja ujawniła szczegóły dotyczące stanu, w jakim był aktor, gdy trafił do szpitala. Przyznano, że objawy przypominały te charakterystyczne dla zakażenia SARS-COV-2.

„Miał objawy koronawirusa, jednak nie zdążono wykonać mu testu ze względu na jego stan”, przyznała dyrekcja placówki.

Dariusz Gnatowski zmagał się z cukrzycą i otyłością. Wspierały go żona i córka

W 2009 roku, nieco przypadkiem, zdiagnozowano u niego cukrzycę typu 2. Musiał podjąć radykalną decyzję: zacząć stosować restrykcyjną dietę, przyjmować leki oraz regularnie stawiać na aktywność fizyczną. Dzięki temu schudł najpierw 15 a ostatecznie aż 25 kilogramów!

Jak podkreślał w wywiadach, było to możliwe dzięki żonie Annie i córce Julii. Owocem jego zmagań z chorobami była książka „Dieta bez wyrzeczeń”, w której promował zdrowy styl życia. Znajduje się w niej m.in. 150 przepisów kulinarnych pomagających w urozmaiceniu codziennego menu.

Sam Dariusz Gnatowski zrezygnował z jedzenia produktów bogatych w węglowodany. Szczególnie dotkliwe było dla niej usunięcie z jadłospisu słodkości. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, preferował nordic walking, pływanie oraz jazdę na rowerku stacjonarnym.

Więcej o zmaganiach serialowego Arnolda Boczka z cukrzycą pisaliśmy W TYM MIEJSCU 

Dariusz Gnatowski zmarł 20 października 2020 roku. Miał 59 lat:

Dariusz Gnatowski, lipiec 2014
Fot. AKPA

Nie wiadomo czy przyczyną jego śmierci było zakażenie koronawirusem. Nie zdążono wykonać mu testu z powodu złego stanu zdrowia:

Dariusz Gnatowski, 26.02.2019
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.