Dariusz Gnatowski, lipiec 2014
Fot. AKPA
POŻEGNANIE

Dariusz Gnatowski nie żyje. Przyczyną był koronawirus? „Nie zdążono wykonać testu”

Aktor zmarł w wieku 59 lat...

Konrad Szczęsny 21 października 2020 12:16
Dariusz Gnatowski, lipiec 2014
Fot. AKPA

Ta śmierć zasmuciła wszystkich fanów „Świata według Kiepskich”. Serialowy Arnold Boczek, czyli Dariusz Gnatowski, zmarł we wtorek 20 października 2020 roku w szpitalu w Krakowie. Informację potwierdziła dyrekcja placówki. Jak ujawniono, aktor trafił do niej z objawami, które mogłyby wskazywać na zakażenie koronawirusem. Nie zdążono jednak wykonać testu...

Dariusz Gnatowski zmarł z powodu COVID-19?

Wiadomość o odejściu lubianego gwiazdora obiegła media we wtorek wieczorem. Jako pierwszy zamieścił ją na Twitterze Marek Balawajder. Z kolei w rozmowie z RMF FM potwierdził ją Marcin Mikos, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie. Ujawniono, że Dariusz Gnatowski trafił do placówki z powodu zapalenia płuc i niewydolności oddechowej. Nie udało się go jednak uratować... Miał 59 lat.

Z kolei w rozmowie z TVN24 dyrekcja ujawniła szczegóły dotyczące stanu, w jakim był aktor, gdy trafił do szpitala. Przyznano, że objawy przypominały te charakterystyczne dla zakażenia SARS-COV-2.

„Miał objawy koronawirusa, jednak nie zdążono wykonać mu testu ze względu na jego stan”, przyznała dyrekcja placówki.

Dariusz Gnatowski zmagał się z cukrzycą i otyłością. Wspierały go żona i córka

W 2009 roku, nieco przypadkiem, zdiagnozowano u niego cukrzycę typu 2. Musiał podjąć radykalną decyzję: zacząć stosować restrykcyjną dietę, przyjmować leki oraz regularnie stawiać na aktywność fizyczną. Dzięki temu schudł najpierw 15 a ostatecznie aż 25 kilogramów!

Jak podkreślał w wywiadach, było to możliwe dzięki żonie Annie i córce Julii. Owocem jego zmagań z chorobami była książka „Dieta bez wyrzeczeń”, w której promował zdrowy styl życia. Znajduje się w niej m.in. 150 przepisów kulinarnych pomagających w urozmaiceniu codziennego menu.

Sam Dariusz Gnatowski zrezygnował z jedzenia produktów bogatych w węglowodany. Szczególnie dotkliwe było dla niej usunięcie z jadłospisu słodkości. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, preferował nordic walking, pływanie oraz jazdę na rowerku stacjonarnym.

Więcej o zmaganiach serialowego Arnolda Boczka z cukrzycą pisaliśmy W TYM MIEJSCU 

Dariusz Gnatowski zmarł 20 października 2020 roku. Miał 59 lat:

Dariusz Gnatowski, lipiec 2014
Fot. AKPA

Nie wiadomo czy przyczyną jego śmierci było zakażenie koronawirusem. Nie zdążono wykonać mu testu z powodu złego stanu zdrowia:

Dariusz Gnatowski, 26.02.2019
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.