Dariusz Gnatowski, lipiec 2014
Fot. AKPA
POŻEGNANIE

Dariusz Gnatowski nie żyje. Przyczyną był koronawirus? „Nie zdążono wykonać testu”

Aktor zmarł w wieku 59 lat...

Konrad Szczęsny 21 października 2020 12:16
Dariusz Gnatowski, lipiec 2014
Fot. AKPA

Ta śmierć zasmuciła wszystkich fanów „Świata według Kiepskich”. Serialowy Arnold Boczek, czyli Dariusz Gnatowski, zmarł we wtorek 20 października 2020 roku w szpitalu w Krakowie. Informację potwierdziła dyrekcja placówki. Jak ujawniono, aktor trafił do niej z objawami, które mogłyby wskazywać na zakażenie koronawirusem. Nie zdążono jednak wykonać testu...

Dariusz Gnatowski zmarł z powodu COVID-19?

Wiadomość o odejściu lubianego gwiazdora obiegła media we wtorek wieczorem. Jako pierwszy zamieścił ją na Twitterze Marek Balawajder. Z kolei w rozmowie z RMF FM potwierdził ją Marcin Mikos, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie. Ujawniono, że Dariusz Gnatowski trafił do placówki z powodu zapalenia płuc i niewydolności oddechowej. Nie udało się go jednak uratować... Miał 59 lat.

Z kolei w rozmowie z TVN24 dyrekcja ujawniła szczegóły dotyczące stanu, w jakim był aktor, gdy trafił do szpitala. Przyznano, że objawy przypominały te charakterystyczne dla zakażenia SARS-COV-2.

„Miał objawy koronawirusa, jednak nie zdążono wykonać mu testu ze względu na jego stan”, przyznała dyrekcja placówki.

Dariusz Gnatowski zmagał się z cukrzycą i otyłością. Wspierały go żona i córka

W 2009 roku, nieco przypadkiem, zdiagnozowano u niego cukrzycę typu 2. Musiał podjąć radykalną decyzję: zacząć stosować restrykcyjną dietę, przyjmować leki oraz regularnie stawiać na aktywność fizyczną. Dzięki temu schudł najpierw 15 a ostatecznie aż 25 kilogramów!

Jak podkreślał w wywiadach, było to możliwe dzięki żonie Annie i córce Julii. Owocem jego zmagań z chorobami była książka „Dieta bez wyrzeczeń”, w której promował zdrowy styl życia. Znajduje się w niej m.in. 150 przepisów kulinarnych pomagających w urozmaiceniu codziennego menu.

Sam Dariusz Gnatowski zrezygnował z jedzenia produktów bogatych w węglowodany. Szczególnie dotkliwe było dla niej usunięcie z jadłospisu słodkości. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, preferował nordic walking, pływanie oraz jazdę na rowerku stacjonarnym.

Więcej o zmaganiach serialowego Arnolda Boczka z cukrzycą pisaliśmy W TYM MIEJSCU 

Dariusz Gnatowski zmarł 20 października 2020 roku. Miał 59 lat:

Dariusz Gnatowski, lipiec 2014
Fot. AKPA

Nie wiadomo czy przyczyną jego śmierci było zakażenie koronawirusem. Nie zdążono wykonać mu testu z powodu złego stanu zdrowia:

Dariusz Gnatowski, 26.02.2019
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.