Dariusz Gnatowski, 26.02.2019
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News
POŻEGNANIE

Dariusz Gnatowski nie żyje. Arnold Boczek ze Świata według Kiepskich zmarł w wieku 59 lat

Informację potwierdził dyrektor szpitala w Krakowie

Konrad Szczęsny 20 października 2020 19:52
Dariusz Gnatowski, 26.02.2019
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Dariusz Gnatowski znany z roli Arnolda Boczka w „Świecie według Kiepskich” nie żyje. Informację podało RMF FM. Potwierdził ją w rozmowie z dziennikarzami Marcin Mikos, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie. W tym miejscu aktor miał odejść.

Nie żyje Dariusz Gnatowski, serialowy Arnold Boczek

Jako pierwszy o śmierci Dariusza Gnatowskiego napisał na Twitterze Marek Balawajder. Według informacji uzyskanych przez RMF24, aktor „miał zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową”. Przebywał w krakowskim szpitalu przy ulicy Dietla. Jego dyrekcja potwierdziła, że doniesienia te są niestety prawdziwe. Miał 59 lat.

Więcej szczegółów nie jest póki co znanych.

Kim jest Dariusz Gnatowski, Arnold Boczek ze „Świata Według Kiepskich? Życie prywatne, żona, córka

Dariusz Gnatowski na świat przyszedł 24 maja 1961 roku w Rudzie Śląskiej. Wychowywał się natomiast w Zabrzu: uczęszczał tam zarówno do szkoły podstawowej, jak i liceum. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – ukończył ją w 1985 roku. Zawodowo związany był w Teatrem Stu. Debiutował w nim już na drugim roku studiów. W latach 90. na małym ekranie można go było również widywać w roli prowadzącego programy dla dzieci, takie jak „Przewodnik Włóczykija” (tematyka turystyczno-historyczna) czy „Słowa, słówka i półsłówka” (szeroko pojęta poprawność językowa i zagadnienia z języka polskiego).

Rola, która przyniosła mu największą popularność, to ta Arnolda Boczka, sąsiada głównych bohaterów ze „Świata Według Kiepskich”. Z racji tego, że przez wiele lat zmagał się z nadwagą, postanowił napisać o tym książkę „Dieta bez wyrzeczeń”. Dotyczyła tematyki zdrowego stylu życia. Cierpiał na cukrzycę typu 2, czemu poświęcił sztukę teatralną „Słodki drań”, wystawianą w latach 2015-2020. Był zarówno jej reżyserem, jak i odtwórcą głównej roli. 

Natomiast w październiku 2015 roku obchodził 30-lecie pracy artystycznej. Rok później uhonorowano go natomiast prestiżowym Brązowym Medalem Gloria Artis - Zasłużony Kulturze.

Od 1990 roku był żonaty z Anną Wach. Doczekali się córki Julii.  

Dariusz Gnatowski zmarł w Krakowie w wieku 59 lat:

Dariusz Gnatowski, 26.02.2019
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Najbardziej znany był z roli Arnolda Boczka w „Świecie według Kiepskich”:

Dariusz Gnatowski, 03.04.2002
Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.