Danuta Wałęsa, Viva! kwiecień 2014
Fot. Robert Wolański
VIVA! Tylko u nas

Danuta Wałęsa pisze kolejną książkę. W tle wielkie pieniądze

Jakie rodzinne sekrety wyjawi w drugiej części „Marzeń i tajemnic”?

Katarzyna Piątkowska 3 września 2020 17:42
Danuta Wałęsa, Viva! kwiecień 2014
Fot. Robert Wolański

Gada za dużo”, publicznie zganił żonę Lech Wałęsa zapytany o książkę „Marzenia i tajemnice” wydaną w 2011 roku. Biografia Danuty Wałęsy z miejsca stała się bestsellerem, a autorka, mówi się nieoficjalnie, zarobiła na niej nawet dwa miliony złotych. Jak poinformował jej syn, obecnie pracuje nad drugą częścią książki! Jakie rodzinne sekrety w niej wyjawi?

Danuta Wałęsa: Lech nigdy mnie nie kochał

Zarówno w książce, jak i w wywiadach, których udzielała podczas jej promocji twierdziła, że Lech Wałęsa nigdy jej nie kochał, a ich małżeństwo praktycznie nie istnieje. Były prezydent nie pozostawał dłużny. Potrafił powiedzieć „Kocham żonę, a jakie mam wyjście?”, a we włoskiej telewizji żalił się, że żona go nie lubi. Przyznał, że książka jego żony narobiła zamieszania przede wszystkim w ich małżeństwie. Jego odpowiedzią była publikacja „Ja. Rozmowa z Lechem Wałęsą” Cezarego Łazarewicza i Andrzeja Bobera, która jednak nie zdołała przebić „Marzeń i tajemnic”.

Marzenia i tajemnice - pierwsza część biografii Danuty Wałęsy

„Czasem myślę, że on mnie nigdy nie kochał. Tyle spraw było ode mnie ważniejszych. On też nie pozwala mi się kochać tak, jak kiedyś. Jesteśmy obok siebie, a nie razem. A ja bym chciała, żeby był ze mną, jak dawniej”, wyznała Danuta Wałęsa w wyjątkowym wywiadzie dla VIVY! Była Pierwsza Dama w książce nie ukrywała, że dla męża pozostawała tylko tłem. Zawsze znajdowała się na uboczu. Nie poinformował jej o zamiarze kandydowania na urząd prezydenta, nie pytał jej o zdanie. Jako żona prezydenta udzielała się publicznie, a obowiązków przybywało. Gdy Lech Wałęsa obejmował urząd, obawiała się, że nie podoła oficjalnym obowiązkom. Wielki świat, osobistości, które poznawała w okresie prezydentury Lecha Wałęsy nie robiły na niej wrażenia. Ale najbardziej bolał stopniowo zatracany kontakt z rodziną.

„Przecież ja go w niej absolutnie nie krytykuję, opisuję tylko nasze życie takie, jakie było. Niech pani posłucha tych kobiet, z którymi się obecnie spotykam. Płaczą ze wzruszenia. Bo często mają podobne życie ze swoimi partnerami, tylko kto zechce ich słuchać. Przez tę książkę stałam się jakby ich rzeczniczką”, mówiła.

Jarosław Wałęsa o drugiej książce mamy

„Co u mamy?” Zapytała Jarosława Wałęsę Kamila Biedrzycka w programie „Express Biedrzyckiej”. I dostała odpowiedź: „Mam nadzieję, że pracuje nad drugą częścią książki”.

W wywiadzie poseł PO mówił też: „Odezwa po pierwszej edycji była tak ogromna, tyle listów mama otrzymała, tyle razy kobiety mówiły, że to jest ich historia... Więc mam nadzieję, że mama ciężko pracuje nad książką, może właśnie nad takim dialogiem z czytelniczkami. Ona otworzyła wszystkim Polkom oczy na to, jak wiele od nich zależy. Jak bardzo powinniśmy być wdzięczni naszym matkom i żonom za to, ile nam facetom dają siły".

I dodał: „Moja mama to bardzo silna kobieta, która umożliwiła ojcu, żeby mógł zostawić rodzinę dla polityki. To właśnie ten tandem moich rodziców pozwolił mu na to, żeby w latach ‘80. być tak skutecznym politykiem. To wszystko dzięki temu, że miał za żonę tak silną kobietę".

Co na to Lech Wałęsa? Były prezydent jeszcze nie wypowiedział się na temat ewentualnej kolejnej książki żony. Ciekawe czy znów publikacja wywoła jego niezadowolenie. Przecież w wydanej trzy lata temu swojej książce pisał: „Danka powiedziała parę rzeczy za dużo. Dlatego od tego czasu nie możemy się pozbierać”.

Czy kolejna książka Danuty Wałęsy powtórzy sukces pierwszej? Czy Lech Wałęsa tym razem nie będzie miał nic do zarzucenia swojej żonie? Zapewne dowiemy się wkrótce.  

Danuta Wałęsa pracuje obecnie nad drugą częścią książki „Marzenia i tajemnice”:

Danuta Wałęsa
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Poinformował o tym w wywiadzie jej syn, Jarosław Wałęsa:

Danuta Wałęsa, Jarosław Wałęsa, Viva! kwiecień 2014
Fot. Robert Wolański

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.