Jordańska rodzina królewska
Fot. instagram.com
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Rania dumna z młodszej córki. To pierwszy taki przypadek w Jordanii!

Księżniczka Salma otrzymała niezwykłe wyróżnienie

Ksenia Krasko 11 stycznia 2020 09:45
Jordańska rodzina królewska
Fot. instagram.com

Najmłodsza córka króla Abdullaha II i królowej Ranii, 19-letnia księżniczka Salma, oficjalnie przeszła szkolenie, przygotowujące pilotów do służby wojskowej. Jest pierwszą kobietą w historii kraju, której udało się tego dokonać.

Córka królowej Ranii pierwszą kobietą pilotem w Jordanii

Uroczysta ceremonia odbyła się w pałacu Al Husseiniya w Ammanie. Księżniczka Salma została uhonorowana przez swoich rodziców – króla i królową Jordanii – i otrzymała specjalny medal w kształcie skrzydła.

Starszy brat księżniczki, Husajn ibn Abdallah przyznał, że niezwykle cieszy go jej sukces. „Jak zawsze genialna ciężka praca! Gratuluję otrzymania medalu i życzę jeszcze większych sukcesów i osiągnięć”, napisał na swoim Instagramie. Opublikowano również zdjęcie z tej wyjątkowej uroczystości.

Matka księżniczki Salmy, królowa Rania, nosi honorowy tytuł pułkownika sił zbrojnych kraju. Od lat wspiera wojskowych i ich rodziny. W wywiadach wielokrotnie przyznawała, że robi wszystko, co możliwe, aby jej dzieci wiedziały, czym jest „prawdziwe życie”. Dba również, aby rodzina często spędzała czas razem, z dala od mediów i królewskich obowiązków. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Queen Rania Al Abdullah (@queenrania)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Queen Rania Al Abdullah (@queenrania)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.