Karol Klementowski, Duże dzieci
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Chciał zostać premierem, rozbawiał całą Polskę... Co dziś robi i jak wygląda Karol Klementowski z Dużych Dzieci?

Niemal dwie dekady temu był ulubieńcem widzów. Jak dziś wygląda jego życie?

Rafał Kowalski 12 maja 2024 21:14
Karol Klementowski, Duże dzieci
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum

Jadzia Nalepa czy bliźnięta Maciej i Paweł Królowie to jedni z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów programu Duże DzieciMimo że show gościło na antenie w latach 2005-2008, a od jego emisji minęła już ponad dekada, po dziś wiele osób sprawdza, co słychać u ich ulubionych uczestników. Jednym z nich jest także 28-letni dziś już Karol Klementowski. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje?

Karol Klementowski – był ulubieńcem widzów w "Dużych Dzieciach"

Karol Klementowski pochodzi ze wsi Chwalim w województwie Lubuskim, ale do szkoły został zapisany w oddalonym o 10 kilometrów Sulechowie. Po lekcjach chłopcem zazwyczaj opiekowała się babcia i to ona usłyszała, że trwają przesłuchania do nowego programu Telewizji Polskiej. Rodzice 9-latka zabrali go do Warszawy na casting. Wypowiedzi Karola tak spodobały się produkcji, że jeszcze tego samego dnia zaproponowano mu udział w Dużych dzieciach.

Karol Klementowski, Duże dzieci dziś studia
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum

Propozycja występów w TVP nie tylko ucznia szkoły podstawowej cieszyła, ale też… stresowała. Karol Klementowski chciał nawet zrezygnować z przygody życia. Lokalna społeczność przekonała go jednak, by spróbował. I opłaciło się! 9-latek był jednym z najbardziej lubianych bohaterów Dużych dzieci. Rozkochał w sobie widzów szczerością, poczuciem humoru i… zainteresowaniem polityką! Wygadany Karol przyznawał nie raz, że nie podobało mu się, że część jego wypowiedzi jest wycinana. Zabolało go szczególnie, że nie wyemitowano jego wyznania na temat ulubionego polityka. 9-latek nie krył wówczas sympatii do Włodzimierza Cimoszewicza. 

W jednym z wywiadów wspomniał nawet, że w przyszłości chciałby zostać premierem lub marszałkiem sejmu. "Nie podoba mi się to, co się dzieje w polskiej polityce. Dzieje się źle, ale to się zmieni, jak zostanę premierem lub marszałkiem Sejmu", powiedział. 

A jak uczył się 9-letni Karol? „Karol dobrze sprawdza się w sytuacjach, gdy trzeba coś powiedzieć, zorganizować. Woli przedmioty humanistyczne, jego konikiem jest historia. Nieraz ja powiem jedno słowo, a Karol dopowie trzy. Dalszą część lekcji mógłby poprowadzić sam. No i świetnie mówi wiersze. Już jako pierwszoklasista był laureatem wojewódzkiego konkursu recytatorskiego”, mówiła jego wychowawczyni w magazynie Przyjaciółka kilkanaście lat temu.

Sam Karol najlepiej z nagrań programu Duże dzieci wspomina… przerwy między odcinkami! „Bawimy się wtedy z bliźniakami w nasze państwo, które nazwaliśmy Kotolonią. Piszemy własną konstytucję, nakładamy na obywateli podatki. A ja jestem wielkim marszałkiem!”, opowiadał dziennikarzom, gdy miał 10 lat.

Czytaj też:  Mąż Elżbiety Góralczyk okazał się tyranem. Odizolował ją od świata, po rozwodzie zostawił z niczym

Karol Klementowski, Duże dzieci
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum

Co dziś robi Karol Klementowski? Nowe zdjęcia

Aktualnie Karol Klementowski ma 28 lat. Kilka lat temu w publicznym poście podzielił się na swoim Facebooku informacją, że obronił pracę magisterską na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Dziś ta publikacja jest już niedostępna. 

Poza pogłębianiem tematu prawa dało się także zauważyć, że Karol wciąż interesuje się polityką, a także transportem kolejowym. W tym pierwszym temacie można było przeczytać jego publikacje na stronach portalu Salon24.pl, gdzie działał w czasach studenckich. 

Jak bardzo zmienił się wizualnie ulubieniec widzów? Tu zobaczysz jedno jego z aktualniejszych zdjęć. Profil Karola nie zawiera jednak już żadnych dodatkowych informacji. Nie jest on obecnie osobą publiczną, nie udziela się w mediach społecznościowych. Na Facebooku można jednak z łatwością znaleźć jego prywatny profil z dorosłym zdjęciem.

Zobacz również: Był burmistrzem w Zakopanem, dziś jest najbogatszym góralem. Oto historia Adama Bachledy-Curusia

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.