Karol Klementowski, Duże dzieci
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Chciał zostać premierem, rozbawiał całą Polskę... Co dziś robi i jak wygląda Karol Klementowski z Dużych Dzieci?

18 lat temu był ulubieńcem widzów. Jak dziś wygląda jego życie?

Rafał Kowalski 18 marca 2023 09:51
Karol Klementowski, Duże dzieci
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum

Jadzia Nalepa czy bliźnięta Maciej i Paweł Królowie to jedni z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów programu Duże DzieciMimo, że show gościło na antenie w latach 2005-2008, a od jego emisji minęła już ponad dekada, po dziś wiele osób sprawdza, co słychać u ich ulubionych uczestników. Jednym z nich jest także 27-letni dziś już Karol Klementowski. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje?

Karol Klementowski – 18 lat temu rozbawiał całą Polskę

Karol Klementowski pochodzi ze wsi Chwalim w województwie Lubuskim, ale do szkoły został zapisany w oddalonym o 10 kilometrów Sulechowie. Po lekcjach chłopcem zazwyczaj opiekowała się babcia i to ona usłyszała, że trwają przesłuchania do nowego programu Telewizji Polskiej. Rodzice 9-latka zabrali go do Warszawy na casting. Wypowiedzi Karola tak spodobały się produkcji, że jeszcze tego samego dnia zaproponowano mu udział w Dużych dzieciach.

Karol Klementowski, Duże dzieci dziś studia
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum

Propozycja występów w TVP nie tylko ucznia szkoły podstawowej cieszyła, ale też… stresowała. Karol Klementowski chciał nawet zrezygnować z przygody życia. Lokalna społeczność przekonała go jednak, by spróbował. I opłaciło się! 9-latek był jednym z najbardziej lubianych bohaterów Dużych dzieci. Rozkochał w sobie widzów szczerością, poczuciem humoru i… zainteresowaniem polityką!

W jednym z wywiadów wspomniał nawet, że w przyszłości chciałby zostać premierem lub marszałkiem sejmu. A jak uczył się 9-letni Karol? „Karol dobrze sprawdza się w sytuacjach, gdy trzeba coś powiedzieć, zorganizować. Woli przedmioty humanistyczne, jego konikiem jest historia. Nieraz ja powiem jedno słowo, a Karol dopowie trzy. Dalszą część lekcji mógłby poprowadzić sam. No i świetnie mówi wiersze. Już jako pierwszoklasista był laureatem wojewódzkiego konkursu recytatorskiego”, mówiła jego wychowawczyni w magazynie Przyjaciółka 15 lat temu.

Sam Karol najlepiej z nagrań programu Duże dzieci wspomina… przerwy między odcinkami! „Bawimy się wtedy z bliźniakami w nasze państwo, które nazwaliśmy Kotolonią. Piszemy własną konstytucję, nakładamy na obywateli podatki. A ja jestem wielkim marszałkiem!”, opowiadał dziennikarzom, gdy miał 10 lat.

Czytaj też:  Tadeusz Drozda przez lata bawił do łez. Później zniknął. Tak dziś wygląda jego życie

Karol Klementowski, Duże dzieci
Fot. Marcin Dlawichowski / Forum

Co dziś robi Karol Klementowski? Nowe zdjęcia

Aktualnie Karol Klementowski ma 27 lat. Kilka lat temu w publicznym poście podzielił się na swoim Facebooku informacją, że obronił pracę magisterską na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Poza pogłębianiem prawa Karol interesują się wciąż polityką, a także transportem kolejowym. To właśnie pociągom poświęca wiele ze swoich postów.

Jak bardzo zmienił się wizualnie ulubieniec widzów? Sprawdźcie! Tu zobaczysz jego aktualne zdjęcie.  

Zobacz również:  Jako jedyny poszedł w ślady ojca i spełnia się na scenie. Tak wygląda życie Jana Młynarskiego

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…