Peter J. Lucas, Warszawa, 21 marca 2013
Fot. Piętka Mieszko
Z ŻYCIA GWIAZD

Jako Peter J. Lucas odniósł spektakularny sukces w Hollywood! Co dziś robi i jak wygląda Piotr Andrzejewski?

W jednej chwili stracił wszystko... żonę, dom i karierę

Damian Brillowski 2 maja 2022 11:03
Peter J. Lucas, Warszawa, 21 marca 2013
Fot. Piętka Mieszko

Ucieleśniał amerykański sen. Wystąpił w takich produkcjach, jak „Dzień Niepodległości” „Słoneczny patrol”, „JAG - Wojskowe Biuro Śledcze”, „Strażnik Teksasu” czy „Ostry dyżur”. Piotr Józef Andrzejewski jako Peter J. Lucas podbił Hollywood. Jego pozycję umocniło małżeństwo z zamożną Amerykanką: dzięki niemu mógł pławić się w luksusie i poświęcać rozwijaniu kariery. W 2006 roku przyjął propozycję udziału w polskiej edycji „Tańca z gwiazdami” i wówczas... jego życie zmieniło się o 180 stopni! Płomienny romans, w który wdał się na planie show sprawił, że niemal w jednej chwili utracił wszystko: od amerykańskiej kariery po życie u boku żony milionerki. Jak potoczyły się losy Piotra Andrzejewskiego? Co dziś robi i jak wygląda była gwiazda produkcji hollywoodzkich? 

Piotr Józef Andrzejewski: od kuriera do aktora

W 1987 roku Piotr Józef Andrzejewski opuścił Polskę i wyjechał do Anglii. Za namową ówczesnej dziewczyny, brytyjskiej aktorki postanowił spróbować sił w aktorstwie. Zaczęło się od nagrywania spotów reklamowych. Pewnego razu z pomocą znajomej aktorki udał się na casting, gdzie szukano osoby, która mogłaby zagrać Polaka. Przesłuchanie zakończyło się sukcesem. „Tak bardzo mnie chciano, że w ciągu kilku dni załatwiono mi wszystkie pozwolenia na pracę i członkostwo w Brytyjskiej Unii Aktorskiej. Wtedy też pierwszy raz usłyszałem, że powinienem wyjechać do Hollywood. Patrzyłem na to z przymrużeniem oka, ale postanowiłem spróbować. I wyjechałem”, wspominał w wywiadzie dla magazynu „Poznański prestiż”.  

Jak się okazało, rola ta była jedynie przedsmakiem wielkiej hollywoodzkiej kariery. Ale zanim Piotr stał się gwiazdą musiał udowodnić, na co go stać. W Los Angeles zaczynał jako dubler aktorów podczas prób oświetleniowych i kamerowych. Praca ta nie pozwalała mu na utrzymanie się w USA, dlatego dorabiał jako kurier. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczał na lekcje aktorstwa i naukę języka angielskiego. 

W międzyczasie poznał o 20 lat starszą od siebie milionerkę Elke Lesso, która była projektantką mody i właścicielką firmy odzieżowej. Para dość szybko wzięła ślub, a Piotr dzięki luksusowemu życiu u boku żony mógł w pełni skupić się na rozwoju aktorskiej kariery.

Czytaj także: Wyjawiamy sekrety Graceland - słynnej posiadłości Elvisa Presleya

Piotr Józef Andrzejewski jako Peter J. Lucas odniósł spektakularny sukces 

Piotr Józef Andrzejewski zadebiutował na ekranie w filmie „Mala Sangre”. „Będąc zawsze w Meksyku wracam wspomnieniami do mojej pierwszej roli w Hollywood w studenckim filmie „Mala Sangre”, napisał aktor na swoim profilu na Instagramie. Następnie dostał do zagrania rolę rosyjskiego złodzieja w jednym z odcinków serialu „Napisała: Morderstwo”. Później pojawił się w „Nocnym patrolu” i „Strażniku Teksasu”. Jednak prawdziwy sukces odniósł, gdy wystąpił w filmie „Dzień Niepodległości”, w którym zagrał rosyjskiego reportera. Później zagrał jeszcze w takich produkcjach jak: „Słoneczny patrol”, „JAG - Wojskowe Biuro Śledcze”, „Ostry dyżur” czy „Agentka o stu twarzach”. 

Nagle o Piotrze przypomnieli sobie polscy producenci i reżyserzy. W 1999 roku Juliusz Machulski powierzył mu rolę Szakala w filmie „Kiler-ów 2-ów”. A Wojciech Wójcik zaangażował go do głównej roli w thrillerze sensacyjnym "Ostatnia misja”. Aktor miał też okazję wystąpić jako gość specjalny w kilku odcinkach serialu „Na dobre i na złe”. 

Czytaj także: Była gwiazdą Na dobre i na złe, potem porzuciła aktorstwo. Co dziś robi Karolina Borkowska?

Peter J. Lucas znalazł miłość na planie „Tańca z gwiazdami”

W 2006 roku aktor podczas nagrywania serialu „Oficerowie” dostał zaproszenie do czwartej edycji „Tańca z gwiazdami”, emitowanej wówczas na antenie TVN. Z pozoru niewinna oferta diametralnie zmieniła życie gwiazdora. „Po 20 latach porzuciłem Hollywood i zacząłem nowe życie w Polsce - w kraju, którego do tej pory nie potrafię zrozumieć. Chcąc zachować prywatność, zaszyłem się pod Warszawą. Tak, po tym programie moje życie się bardzo zmieniło”, przyznał w wywiadzie.

Piotr Andrzejewski znany wtedy jako Peter J. Lucas bardzo dobrze radził sobie na parkiecie tanecznego show. W parze z tancerką Dominiką Kublik wytańczył sobie finał. Ostatecznie zajął drugie miejsce, oddając laur pierwszeństwa Kindze Rusin. Jednak mimo braku wygranej znalazł w programie miłość. Aktor zakochał się z wzajemnością w producentce show Agnieszce Konieckiej. Owocem ich miłości został syn Aleksander, urodzony w 2007 roku. 

Czytaj także: Odeszła z Tańca z gwiazdami i została mamą. Jak dziś wygląda Kamila Kajak? 

Peter J. Lucas, Piotr Andrzejewski, Dominika Kublik, „Taniec z gwiazdami”, Warszawa, 29.10.2006 rok
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER

Peter J. Lucas, Dominika Kublik, „Taniec z gwiazdami”, Warszawa, 29.10.2006 rok

Peter J. Lucas, Agnieszka koniecka, Warszawa, 05.02.2011 rok,CHARYTATYWNY BAL DZIENNIKARZY W AULI POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ
Fot. VIPHOTO/East News

Peter J. Lucas, Agnieszka Koniecka, Charytatywny Bal Dziennikarzy w Auli Politechniki Warszawskiej Warszawa, 05.02.2011 rok

Przez romans w „Tańcu z gwiazdami” żona wyrzuciła  Petera J. Lucasa z domu

Romans na planie „Tańca z gwiazdami" zakończył z hukiem małżeństwo Petera J. Lucasa. Amerykanka nie darowała zdrady niewiernemu mężowi. Pomimo że Polak prosił ją o wybaczenie mówiąc, że wciąż ją kocha, a z producentką łączy go tylko dziecko, Elke nie dała wiary jego słowom, wyrzuciła go z domu i zażądała rozwodu. Mężczyzna podobno nie mógł pogodzić się ze stratą luksusowego życia u boku milionerki w rezydencji nad Zatoką Meksykańską. 

Utrata miłości to nie był jedyny negatywny skutek udziału w „Tańcu z gwiazdami” z jakim musiał się zmierzyć gwiazdor. Również jego amerykańska kariera dobiegła końca. Aktora przestano zapraszać na castingi do różnych produkcji. Nie widząc dla siebie przyszłości w USA, wrócił na dobre do Polski i zaczął budować szczęście u boku nowej rodziny. Co ciekawe, podczas rozwodu z Amerykanką ponoć zażądał od niej miliona dolarów „odprawy”, a także pozwolenia na widywanie się z ich wspólnym psem. 

Czytaj także: Tak wygląda jedyny syn Izabelli Scorupco. Podobny do sławnej mamy?

Peter J. Lucas, Agnieszka koniecka, Warszawa,09.09.2015 OTWARCIE RESTAURACJI SAN LORENZO
Fot. VIPHOTO/East News

Peter J. Lucas, Agnieszka Koniecka, Otwarcie restauracji San Lorenzo, Warszawa, 09.09.2015 rok

Peter J. Lucas skazany na karierę w Polsce

Po kilku latach przebywania w Polsce ponownie pojawiła się propozycja zagrania w hollywoodzkiej produkcji. Aktor bez wahania przyjął rolę w serialu „Nikita” u boku Maggie Q i Shane'a Westa. Po zakończeniu zdjęć wrócił do ojczyzny i wystąpił w takich serialach, jak „Hotel 52”, „Przyjaciółki”, „Paradoks”, „Ojciec Mateusz” i „Komisarz Aleks”.

Na chwilę przed wybuchem pandemii koronawirusa mężczyzna wystąpił jako Rockefeller w fabularyzowanym dokumencie „Łukasiewicz - nafciarz romantyk”. Jednak dla niego to wciąż za mało. Aktor ewidentnie tęskni za swoją dawną karierą w Hollywood, dlatego zamierza przypomnieć o sobie Amerykanom. „Mam już na tyle ułożoną sytuację rodzinną, że mam zamiar przypomnieć się rynkowi amerykańskiemu. Mimo zarejestrowanych w unii aktorskiej ponad 90 tysięcy aktorów udało mi się w Stanach znaleźć swoje miejsce. Byłem obsadzany, akceptowany... W Polsce nie potrafię się do końca odnaleźć”, szczerze wyznał w magazynie „Poznański prestiż”.

Przez wybuch pandemii i zamknięcie amerykańskich granic aktor nie był w stanie wrócić do Hollywood. Peter J. Lucas w czerwcu tego roku skończy 60 lat. Czy uda mu się ponownie wskrzesić amerykańską karierę? Czas pokaże… Póki co pozostała mu praca w Polsce.  

Czytaj także: Urszula Dudziak nie może wrócić do USA. „Powoli brakuje mi Nowego Jorku, choć kocham Warszawę”

Peter J. Lucas,PREZENTACJA NOWYCH MODELI MERCEDESA, warszawa, 11.04.2013 rok
Fot. KAROL SEREWIS/East News

Peter J. Lucas, prezentacja nowych modeli Mercedesa, Warszawa, 11.04.2013 rok

Peter J. Lucas,07.05.2016. 9. Netia Off Camera. Festiwal Netia Off Camera w Krakowie.
Fot. Damian KLAMKA/East News

Peter J. Lucas, 9. Netia Off Camera. Festiwal Netia Off Camera w Krakowie, 07.05.2016 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.