Urszula Dudziak, Mika Urbaniak, VIVA! 4/2021
Fot. Adam Pluciński/Move Picture
Z ŻYCIA GWIAZD

Urszula Dudziak nie może wrócić do USA. „Powoli brakuje mi Nowego Jorku, choć kocham Warszawę”

Wokalistka wróciła do Polski przed pandemią

Ksenia Krasko 31 marca 2021 06:45
Urszula Dudziak, Mika Urbaniak, VIVA! 4/2021
Fot. Adam Pluciński/Move Picture

Urszula Dudziak zarówno w Polsce, jak i w Stanach Zjednoczonych czuje się jak w domu. W wywiadzie magazynu VIVA! sprzed lat przyznała, że z USA łączą ją niezwykłe wspomnienia. Właśnie tam nauczyła się „doceniać samą siebie” i „łapać byka za rogi”. Niestety, ze względu na obostrzenia wprowadzone w dobie pandemii koronawirusa, wokalistka od roku nie może wrócić do Nowego Jorku.

Urszula Dudziak o życiu w USA i w Polsce

Artystka nie ukrywa, że tęskni za domem na Manhattanie. „Powoli brakuje mi Nowego Jorku, choć kocham Warszawę i kocham wieś na którą uciekam od zgiełku miasta... Nie lubię narzekać, więc cieszę się po prostu każdą chwilą”, przyznała w rozmowie z Super Expressem. „Ponad rok nie byłam w USA. Wróciłam do Polski w styczniu 2020 roku. Zdążyłam przylecieć do kraju chwilę przed wybuchem pandemii. Dawniej bez przerwy krążyłam między Nowym Jorkiem a Polską”, wytłumaczyła.

Pomimo ograniczeń, jakie pojawiły się w życiu wielu osób wraz z nadejściem pandemii Covid-19, Urszula Dudziak nie zwalnia tempa. W 2019 roku była trenerką w programie The Voice Senior, a rok później zagrała samą siebie w filmie komediowym Jak zostać gwiazdą. Teraz pracuje nad kolejnymi utworami i książką.

„Ja się nigdy nie nudzę. Zawsze każdy czas wykorzystuję dla własnej przyjemności”, stwierdziła na łamach Super Expressu. „Posiadam pokaźne archiwum zdjęć i filmów, będę je sortować, a potem zabieram się do pracy nad książką i nad muzyką. W domu na wsi mam swoje instrumenty i zamierzam znowu na nich szaleć”, dodała. Wraz z ukochanym Bogdanem Tłomińskim większość czasu spędza na malowniczym Podlasiu.

ZOBACZ TEŻ: Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Wokalistka od niedawna prowadzi też swój kanał na YouTube. „[...] Od paru tygodni codziennie ćwiczę grę na pianinie, a potem na gitarze. Następnie idę gotować, a po obiedzie idę na moje poddasze w domku na Podlasiu i przygotowuję nowe tematy do mojego kanału na YouTubie, który kocham i wyżywam się w nim na maksa. Mój kanał ma 23 tysiące subskrybentów. To ogromny sukces jak na osobę w moim wieku, która prowadzi swojego vloga”, ujawniła w rozmowie z magazynem VIVA! w lutym tego roku.

Urszula Dudziak tęskni za domem w USA. Na zdjęciu w sesji magazynu VIVA! z 2014 roku

Urszula Dudziak, VIVA! 23/2014
Fot. PIOTR REDLIŃSKI

Urszula Dudziak o USA. Czego się tam nauczyła?

Kiedy Urszula Dudziak przyjechała do Nowego Jorku w 1973 roku, miała prawie trzydzieści lat. Jak sama przyznała, była wtedy „zakompleksiona”. „W ogóle w siebie nie wierzyłam. Stara, brzydka, głupia. I tylko ratowała mnie muzyka. Jak wchodziłam na scenę, kompleksy znikały. Byłam najatrakcyjniejsza, najinteligentniejsza, najmądrzejsza, najpiękniejsza w tej mojej muzyce. I to mi rekompensowało wszystko. Dlatego nie mogłam się doczekać, żeby zaśpiewać. Oto ja, Urszula Dudziak. Jestem kimś”, wspominała w wywiadzie VIVY! w 2014 roku.

ZOBACZ TEŻ: Urszula Dudziak i Mika Urbaniak szczerze o partnerach i miłości!

Jak dodała, w Stanach Zjednoczonych nauczyła się, że musi doceniać samą siebie. „Nie krygować się, nie udawać skromności. W Ameryce skromność jest postrzegana jako brak wiary w siebie. Zawsze byłam radośnie nastawiona do życia, mam to po ojcu, mój tata był wiecznie uśmiechnięty, a pobyt tam nauczył mnie takiej radości na co dzień. Jak się coś dzieje, nie rozpaczam, dlaczego przydarzyło się to akurat mnie, tylko instynktownie w pierwszej kolejności pytam: „Co teraz zrobić?”. Nie zadręczam bliskich. Jestem praktyczna, pragmatyczna i do każdej trudnej sytuacji podchodzę zadaniowo”. 

Urszula Dudziak w sesji magazynu VIVA! z 2014 roku

Urszula Dudziak, VIVA! 23/2014
Fot. PIOTR REDLIŃSKI

Urszula Dudziak w sesji magazynu VIVA! z 2014 roku

Urszula Dudziak, VIVA! 23/2014
Fot. PIOTR REDLIŃSKI

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.