Bruce Willis, nowojorska premiera filmu "Glass", 15.01.2019
Fot. Andrew H. Walker/REX/Shutterstock/Rex Features/East News
O tym się mówi

Bruce Willis kończy karierę. Gwiazdor amerykańskiego kina traci zdolność mowy

Informację przekazali najbliżsi

Marcjanna Maryszewska 31 marca 2022 08:52
Bruce Willis, nowojorska premiera filmu "Glass", 15.01.2019
Fot. Andrew H. Walker/REX/Shutterstock/Rex Features/East News

Fani aktora zostali zasmuceni przykrą informacją o zakończeniu kariery aktorskiej przez Bruce’a Willisa ze względu na kłopoty zdrowotne. Już w 2015 roku mówiono o problemach legendy kina akcji. Gwiazdor cierpi na poważną chorobę, która stanęła na przeszkodzie jego dalszej kariery… Rodzina wystosowała oficjalne oświadczenie do fanów.

Bruce Willis kończy karierę. Powodem jest postępująca choroba

Fani słynnego aktora zaczęli martwić się o niego już jakiś czas temu. Niegdyś gwiazda kina i wielkich, popularnych produkcji, zaczął pojawiać się w niskobudżetowych i mało ambitnych filmach. Pojawiały się doniesienia, że problemy sprawia mu zapamiętywanie dialogów. Entuzjaści gwiazdora wyrażali swój niepokój w mediach społecznościowych, aż informację potwierdził reżyser Matt Eskandari. Z aktorem pracował na planie filmów tj. „Plan ocalenia” i „Przetrwać do świtu”. 

„To prawda. Wyreżyserowałem z nim cztery filmy, więc wiem z pierwszej ręki. To smutne widzieć, jak legenda taka jak Bruce rozpada się na twoich oczach. Widziałem to podczas pracy z nim w ciągu ostatnich kilku lat” - skomentował wpis z plotką o wczesnym etapie demencji Bruce’a Willisa. 

Czytaj także: Celine Dion od roku nie zagrała żadnego koncertu. Przez chorobę nie jest w stanie śpiewać!

Bruce Willis i Emma Heming, nowojorska premiera filmu
Fot. Polaris Images/East News
Bruce Willis i Emma Heming, nowojorska premiera filmu "Glass", 15.01.2019

Rodzina Bruce’a Willisa informuje o stanie zdrowia aktora

Na Instagramie Rumer Willis, czyli córki artysty, pojawiło się oficjalne oświadczenie, wystosowane przez najbliższych. W tworzeniu go brały udział m.in była partnerka Demi Moore i obecna żona, Emma Heming. Poinformowały o pogarszającym się stanie zdrowia aktora.

Jako rodzina chcieliśmy się podzielić informacją, że nasz ukochany Bruce ma problemy ze zdrowiem i niedawno zdiagnozowano u niego afazję, która wpływa na jego zdolności poznawcze.

Czym jest afazja? To grupa objawów wywołana uszkodzeniem mózgu. Dotknięty chorobą traci zdolności mowy, mogą występować problemy z pisaniem i czytaniem. Stan zdrowia zmusił Bruce’a Willisa do zakończenia kariery aktorskiej. Zrezygnowanie z ukochanego zawodu niestety było w jego przypadku konieczne…

„To naprawdę trudny czas dla naszej rodziny i jesteśmy bardzo wdzięczni za waszą nieustającą miłość, współczucie i wsparcie. Przechodzimy przez to jako silna rodzina i chcieliśmy poinformować o tym jego fanów, ponieważ wiemy, jak wiele on dla was znaczy tak jak wy dla niego” - czytamy we wpisie.

Pomimo przykrej informacji cała rodzina zamierza żyć pełnią życia, wedle słów aktora, które zwykł powtarzać. Trzymamy za nich mocno kciuki, a Bruce’owi życzymy spokojnego czasu w gronie najbliższych.  

Sprawdź również: Warren Beatty i Annette Bening – razem już od 30 lat. Oto historia ich miłości 

Tłumaczenie: Plejada.pl

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.