Brazylia: psy czekały na swojego pana pod drzwiami szpitala
Fot. Facebook @Cris Mamprim
O TYM JEST GŁOŚNO

Gdy bezdomny trafił do szpitala, jego cztery psy czekały całą noc pod drzwiami budynku…

Ta historia wzrusza do łez!

Konrad Szczęsny 14 grudnia 2018 13:02
Brazylia: psy czekały na swojego pana pod drzwiami szpitala
Fot. Facebook @Cris Mamprim

To zdjęcie obiegło cały świat w ciągu zaledwie kilku dni. Pracująca w jednym z brazylijskich szpitali recepcjonistka, Cris Mamprim, opublikowała na Facebooku fotografię, na której widoczne są cztery psy, stojące w drzwiach placówki. Okazuje się, że to pupile jednego z pacjentów, które czekały całą noc na swojego właściciela...

Cztery psy czekały całą noc na swojego właściciela pod drzwiami szpitala

Sytuacja miała miejsce w szpitalu regionalnym Alto Valle w Rio de Sul w Brazylii. Gdy Cris Mamprim, recepcjonistka, przybyła do pracy, była mocno zaskoczona tym, co zobaczyła. Cztery psy czekały pod drzwiami placówki, blokując wejście i wpatrywały się w głąb pomieszczenia. Szybko okazało się, że nie są to przypadkowi pupile a ich właścicielem jest César, bezdomny, który tego dnia trafił do szpitala.

Zdjęcie, które dziewczyna opublikowała na swoim profilu na Facebooku, w krótkim czasie zyskało dziesiątki tysięcy udostępnieniem i polubień. 

„Przy tylu złych ludziach wokół, dzisiaj natknąłem się na tę scenę. W szpitalu, w którym pracuję, o 3 nad ranem, podczas gdy César (bezdomny) był hospitalizowany, jego przyjaciele czekali na niego przy drzwiach”, podpisała je Cris Mamprim w mediach społecznościowych (tłumaczenie za polsatnews.pl).

„Prosta osoba, żyjąca bez luksusu, która polega na pomocy innych w przezwyciężaniu głodu, bólu i niegodziwości świata, ma po swojej stronie najlepszych towarzyszy. I z wzajemnością, bo widać, że daje psom miłości, ciepło i zrozumienia”, rozwinęła swoją myśl.

Bezdomny César o swoich psach

Zapytany przez lekarzy właściciel psiaków zwierzył się, że karmi je nawet wtedy, gdy sam nie ma zbyt wiele do jedzenia.

„Nie wiem, jak wygląda jego życie i nie chcę osądzać, dlaczego znalazł się na ulicy, ale podziwiam szacunek i miłość, jaką ma dla swoich zwierzaków. Patrzenie na nich, czekających w drzwiach, pokazuje tylko, jak bardzo są zadbani i kochani”, podkreśliła w swoim poście Cris Mamprim.

Do tej pory jej post został udostępniony ponad 78 000 razy, polubiło go natomiast niemal 130 tys. osób  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?