Krzysztof Baranowski, Bogumiła Wander, VIVA! maj 2018
Fot. Olga Majrowska
Z ŻYCIA GWIAZD

Bogumiła Wander nie może widywać się z mężem. Pogrążyła ich tęsknota

„Niestety pandemia nas rozdzieliła”

Redakcja VIVA! 24 listopada 2020 21:00
Krzysztof Baranowski, Bogumiła Wander, VIVA! maj 2018
Fot. Olga Majrowska

Bogumiła Wander to ikona telewizji. W trakcie swojej imponującej kariery była prezenterka zyskała ogromną sympatię widzów. Prowadziła m.in. wielkie festiwale muzyczne w Sopocie i Opolu. Od 15 lat jej mężem jest Krzysztof Baranowski - żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz, pisarz. Jako pierwszy Polak dwukrotnie opłynął kulę ziemską. Niestety, w ostatnim czasie para stanęła przed ogromnym wyzwaniem. Bogumiła Wander od dwóch lat przebywa w specjalistycznym ośrodku. Cierpi na chorobę Alzheimera. Na domiar złego, w związku z pandemią koronawirusa Krzysztof Baranowski nie może odwiedzać swojej ukochanej żony. Małżeństwo pogrążone jest w tęsknocie. 

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski: historia miłości

Krzysztof Baranowski po raz pierwszy ujrzał swoją przyszłą żonę podczas balu. Dopiero co wrócił z rejsu dookoła świata. Oczywiście doskonale znał Bogumiłę Wander z telewizji. Od momentu, kiedy ją rozpoznał, nie mógł odwrócić od niej wzroku. Niestety, była to tylko chwila. Osobistość telewizyjna zniknęła w tłumie. Ich pierwsze spotkanie miało miejsce jakiś czas później. Oboje pracowali dla TVP. „Mieszkałam na Saskiej Kępie z moim drugim mężem. Nie miałam samochodu. Czekałam na taksówkę przy Woronicza, gdy Krzysztof podchodzi do mnie i pyta: gdzie mam panią podwieźć? A potem napisał do mnie bardzo romantyczny list”, wspominała Bogumiła Wander we wspólnej rozmowie z mężem dla VIVY! z 2018 roku. 

Znamienity polski żeglarz również był wtedy w związku małżeńskim, jednak nie mógł przestać myśleć o poznanej niedawno prezenterce. Na jego szczęście, list wywarł na niej ogromne wrażenie. „Wszystkim dziewczynom go pokazywałam, w telewizji zapanowało wielkie poruszenie”, przyznała. Bogumiła Wander nie kazała długo czekać swojemu adoratorowi. „Zamiast odpisać na list, przyszłaś do mojego pokoju w telewizji, pracowaliśmy przecież tam oboje. I ja zaprosiłem ją na obiad, do Kuźni Wilanowskiej”, wspominał Krzysztof Baranowski. Niedługo później pojechali na kolejny wspólny wypad. Z czasem wspólnych wyjazdów było co raz to więcej i więcej. 

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski nie byli szczęśliwi w swoich ówczesnych małżeństwach. Sytuacja nie była jednak taka prosta - oboje posiadali rodziny, dzieci. Nie szukali miłości, ale mimo wszystko ją odnaleźli. Przez lata spotykali się w tajemnicy. Ich uczucie było jednak zbyt silne, żeby dłużej się tkwić w rozłące. Ostatecznie wzięli ze sobą ślub w 2005 roku. 

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski w rozłące. Z powodu pandemii koronawirusa nie mogą się widywać

Bogumiła Wander od dłuższego czasu zmaga się z chorobą Alzheimera. Niestety, w pewnym momencie stan ikony polskiej telewizji pogorszył się na tyle, że postanowiono zasięgnąć pomocy. Była prezenterka przebywa obecnie w specjalistycznym ośrodku, gdzie posiada całodobową i kompleksową opiekę. Na domiar złego, Krzysztof Baranowski od miesięcy został całkowicie pozbawiony kontaktu z ukochaną żoną. „Moja żona jest już drugi rok pod dobrą opieką lekarzy. Przed pandemią odwiedzałem ją regularnie w ośrodku, ale niestety pandemia nas rozdzieliła i nie mogę tam się pojawiać”, przyznał w rozmowie z Faktem. W związku z globalną pandemią koronawirusa, a także sytuacją epidemiczną w naszym kraju, ośrodek funkcjonuje na nowych, ścisłych zasadach bezpieczeństwa. Małżeństwo jest obecnie pozbawione nawet kontaktu telefonicznego. „Niestety nie mam takiej możliwości, ale rozmawiam z dyrektorem ośrodka i jestem na bieżąco informowany o stanie zdrowia Bogusi. Dostaję regularnie też jej zdjęcia. U żony wszystko w porządku”, dodał Krzysztof Baranowski.  

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski w sesji zdjęciowej VIVY! z 2018 roku:

Krzysztof Baranowski, Bogumiła Wander, VIVA! maj 2018
Fot. Olga Majrowska

Krzysztof Baranowski, Bogumiła Wander, VIVA! maj 2018
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.