National Geographic
Fot. materiały prasowe
o nich się mówi

Te dziewczynki są… bliźniaczkami! Poznaj niezwykłą historię Marcii i Millie!

Mama nazywa je „tęczowymi dziewczynami”

Monika Katarzyna Krupska 22 kwietnia 2018 10:01
National Geographic
Fot. materiały prasowe

Kwietniowa okładka National Geographic zaskakuje! Gazeta pokazała siostry bliźniaczki, które mają inny kolor skóry. Jak tłumaczy Susan Goldberg, redaktorka naczelna, powinniśmy odciąć się od rasizmu, który przez ostatnie dekady był tolerowany.

„Tęczowe dziewczyny”

Choć brzmi to nieprawdopodobnie, to dziewczynki są bliźniaczkami. Matka dziewczynek jest Angielką, natomiast ojciec pochodzi z Jamajki. Marcia Biggs ma jasną karnację i szare oczy, natomiast jej siostra – Millie ma ciemną skórę i brązowe oczy. Obie jedenastolatki odziedziczyły po ojcu kręcone włosy. Również mają taki sam nos. 

Dziewczynki mieszkają w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Są przyzwyczajone do zaczepek na ulicy i pytań, czy na pewno są bliźniaczkami? Zostały nazwane „jednymi na milion”, ponieważ taki przypadek właśnie tak często się zdarza. Jednak matka dziewczynek woli określenie „tęczowe dziewczyny”. 

„Słyszałam od czytelników, że National Geographic po raz pierwszy spojrzał prawdziwie na świat. Nasi odkrywcy, naukowcy, fotografowie i pisarze zabrali ludzi do miejsc, o których nawet nie pomyśleli (…). Oznacza to, że naszym obowiązkiem jest przedstawienie prawdziwych historii”, tłumaczy wybór okładki Goldberg.

Kwietniowa okładka zebrała wielu zwolenników, jak i przeciwników. Część osób uważa, że jest to nieskuteczny sposób walki z rasizmem, natomiast druga połowa jest zachwycona wyborem. NG chce podkreślić, że nie ma czegoś takiego jak rasa i powinniśmy przestać używać takich podziałów. 

My jesteśmy zachwyceni wyborem! A wam jak się podoba?  

Marcia i Millie Biggs, bliźniaczki
Fot. instagram@natgeo

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.