Przemysław Kossakowski, VIVA! 3/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters
z życia gwiazd

Przemysław Kossakowski trzy razy stawał na ślubnym kobiercu. "Moje życie prywatne było totalnie zrujnowane"

Tak układały się sprawy miłosne prezentera

Marcjanna Maryszewska 24 maja 2024 16:50
Przemysław Kossakowski, VIVA! 3/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Po nagłym wycofaniu się z show-biznesu Przemysław Kossakowski zaskoczył informacją o ślubie. Jego wybranka również ceni sobie prywatność — nic więc dziwnego, że razem tworzą tak zgrany duet. Wcześniej prezenter wiązał się z kilkoma innymi kobietami, w tym ze słynną Martyną Wojciechowską. Przypominamy, jak wyglądały jego poprzednie małżeństwa.

Trzy razy stawał na ślubnym kobiercu. Wszystkie związki Przemysława Kossakowskiego

Zanim Przemysław Kossakowski trafił do telewizji i stał się jedną z jej gwiazd, wiódł spokojne życie poza Warszawą. Pierwszą wybranką jego serca została niejaka Anita (według Super Expressu), z którą wyprowadził się do małej wioski o nazwie Popielew. Lokalna społeczność wciąż przepadała za małżonkami, którzy chętnie wspierali miejscowych oraz ich dzieci, dla których pierwsza żona Kossakowskiego prowadziła świetlicę. On sam starał się podreperować rodzinny budżet sprzedając malowane przez siebie obrazy. 

Przemysław Kossakowski, VIVA! 3/2021

Przemysław Kossakowski, VIVA! 3/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Dziennikarz zupełnie inaczej wyobrażał sobie swoje ówczesne życie. Rozpadło się też jego pierwsze małżeństwo, dokładając kolejną cegiełkę do jego kiepskiego samopoczucia. "Myślę, że żona zmęczyła się życiem na wsi i rozpaczliwymi próbami wiązania końca z końcem. Zostałem sam. Czterdziestolatek bez kobiety, dzieci, roboty, za to z poczuciem, że w życiu niespecjalnie mu wyszło i musi zbudować je od nowa" — wyznał w rozmowie z Twoim Stylem.

Plejadzie opowiadał z kolei, jak praca w telewizji wyciągnęła go z życiowego dołka i pomogła przetrwać kryzys. "Zbliżałem się do czterdziestki, rozwiodłem się, moje życie prywatne było totalnie zrujnowane, nie miałem pracy, brakowało mi pieniędzy i nie widziałem żadnych perspektyw na przyszłość. Psychicznie było to dość dewastujące. I w tym momencie dostałem dziwaczną propozycję, bo dla mnie wtedy to był jakiś szczyt dziwaczności, żeby zaangażować się w pracę nad tworzeniem kanału telewizyjnego. Nigdy nie miałem ambicji związanych z mediami. Byłem ostatnią osobą, która chciała mieć coś wspólnego z show-biznesem".

Przemysław Kossakowski był cenionym dziennikarzem i medialną osobistością

Przemysław Kossakowski przez długi czas pozostawał jedną z najpopularniejszych postaci publicznych. Był twarzą TVN, a w 2021 r. otrzymał nawet Telekamerę TeleTygodnia w kategorii osobowość telewizyjna. W telewizji poznał też swoją drugą żonę — Martynę Wojciechowską. Ich ścieżki splotły się na planie śniadaniówki Dzień Dobry TVN. Jednak nic początkowo nie wskazywało na to, że chemia między tą dwójką jest w ogóle możliwa. Para zaręczyła się w 2019 r. po licznych wzlotach i upadkach, a w październiku 2020 r. odbył się piękny ślub na łonie natury.

Martyna Wojciechowska, Przemysław Kossakowski
Fot. Instagram @martyna.world

Sielanka nie trwała długo — para rozstała się po zaledwie trzech miesiącach. Ze wpisu opublikowanego przez podróżniczkę wynika, że to prezenter był odpowiedzialny za rozpad ich małżeństwa: "Po trzech latach związku i trzech miesiącach od ślubu, z dnia na dzień nastąpił koniec mojego małżeństwa. Ta nagła zmiana była dla mnie wielkim zaskoczeniem, bo odpowiedzialność, zobowiązanie i dane słowo są i zawsze będą dla mnie wartościami nadrzędnymi. Moja decyzja o ślubie była głęboko przemyślana i traktowałam ją bardzo poważnie".

Rozprawa odbyła się 26 lipca 2022 r. Martyna Wojciechowska w późniejszych wywiadach nie ukrywała, że rozwód był dla niej ogromnym ciosem. 

"Podjęłam, jak sądziłam, najlepszą z możliwych i zamierzałam w niej wytrwać. Bo chodziło także o stabilizację dla mojej córki, którą wychowuję sama po śmierci jej taty, a odpowiedzialność i dane słowo są i zawsze pozostaną dla mnie wartościami nadrzędnymi. To nie ja zmieniłam zdanie, byłam bardzo zaskoczona, ale nie mam na to wpływu. Nie chcę jednak, żeby ta historia przylgnęła do mnie jak łatka" — zaznaczała w rozmowie z magazynem Pani.

Martyna Wojciechowska, Viva! 16/2023

Martyna Wojciechowska, Viva! 16/2023
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

Przemysław Kossakowski nie planował się żenić. Miłość przyszła niespodziewanie

Po rozstaniu z prezenterem Martyna Wojciechowska stanęła na nogi, a dziś pozostaje jedną z topowych dziennikarek oraz cieszy ogromną popularnością. Zupełnie inaczej potoczyło się życie Przemysława Kossakowskiego, który wraz z rozwodem niemalże rozpłynął się w powietrzu. Jego kariera telewizyjna dobiegła końca, a on sam jest aktywny głównie na Instagramie. To stamtąd możemy dowiedzieć się, jak dziś wygląda jego życie. Jak się jednak okazuje, nie wszystkimi szczegółami dzieli się z obserwującymi.

Na początku kwietnia br. media obiegła zaskakująca wiadomość o ślubie, który Przemysław Kossakowski miał trzymać w sekrecie. Dziennikarz poślubił koleżankę z planu Down the Road, którego był prowadzącym. 

"Relacja na początku była czysto koleżeńska. Ale po jakimś czasie poczuł, że to, co łączy go z terapeutką, jest o wiele głębsze. Że tak naprawdę nie chce być celebrytą z telewizji, tylko pragnie pomagać innym, jak Patrycja. Zakochał się w jej wrażliwości i skromności. Podobnie jak ona ceni sobie prywatność. Poczuł, że uwiera go życie na świeczniku, że nie chce tak funkcjonować. Pobrali się w zeszłym roku. Patrycja nosi podwójne nazwisko" — mówiła Rewii osoba z bliskiego otoczenia prezentera.

Para zaangażowała się razem w pomoc dzieciom z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Razem prowadzą fundację Arterytorium. "Pracują razem z Patrycją. Oboje naprawdę kochają to, co robią. I mają święty spokój, z dala od blichtru i telewizyjnego szumu", dodaje źródło magazynu. Tymczasem Przemysław Kossakowski trzyma się swoich wcześniejszych postanowień i zdecydował się nie komentować medialnych sensacji publicznie.  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.