Przemysław Kossakowski, VIVA! 3/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters
Z ŻYCIA GWIAZD

Kim była pierwsza żona Przemka Kossakowskiego? Wiadomo, czym się zajmuje!

Podczas tego małżeństwa podróżnik prowadził zupełnie inne życie

Konrad Szczęsny 20 lipca 2021 12:00
Przemysław Kossakowski, VIVA! 3/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Niewiele osób o tym wie, ale zakończony trzy miesiące temu związek z Martyną Wojciechowską nie był pierwszym małżeństwem Przemka Kossakowskiego. Prezenter i podróżnik ma za sobą już dwie relacje przypieczętowane złożeniem odpowiedniej przysięgi. Kim była pierwsza żona prowadzącego Down The Road?

Przemysław Kossakowski – kim była jego pierwsza żona?

Zanim Przemek Kossakowski trafił do telewizji i stał się jedną z najbardziej ulubionych polskich sław, wiódł spokojne życie poza Warszawą.  Gdy prezenter pobrał się pierwszy raz mieszkał w Częstochowie, a chwilę później wraz z żoną wyprowadził się do małej wioski o nazwie Popielew.

Lokalna społeczność dobrze znała uśmiechniętego przybysza i jego ukochaną, której imię to - według Super Expressu – Anita. Para wspierała miejscowych, a szczególnie dzieci, którymi partnerka Przemka Kossakowskiego miała według dziennika opiekować się w wiejskiej świetlicy. Pani Anita Kossakowska stworzyła między innymi grupę Inicjatywa Popielewo 2006, której najmłodsi członkowie wykonali pracę artystyczną o tematyce Przedwojenne Popielewo. Efekt ich starań o wymiarach 3,5x4m można była oglądać na ścianie budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Popielewie. Zarys projektu według wpisu zamieszczonego na lokalnym forum internetowym wykonał sam Przemysław Kossakowski.

Mieszkańcy Popielewa bardzo doceniali starania małżonków. Do dziś w sieic można przeczytać na ich temat przemiłe komentarze. „Anita to była jedyna osoba, która umiała coś zrobić z dziećmi i dla dzieci”, to jeden z nich.

CZYTAJ TEŻ:  Przemek Kossakowski przerywa milczenie: „Nie chcę uciekać od odpowiedzialności”. Po raz pierwszy zabrał głos w sprawie rozpadu małżeństwa z Martyną Wojciechowską

Czym jeszcze zajmował się Przemek Kossakowski, zanim trafił do telewizji? Bliska była mu sztuka, ale i mechanika samochodowa. W jednym z wpisów ulubieniec widzów wspominał, że zdarzało mu się pracować w lokalnej firmie naprawiającej auta. Jego obecność wykorzystywano do różnych drobnych obowiązków. „Całość została złożona przez Grzegorza, prezesa ochotniczej straży pożarnej z Popielewa. Prezes, poza prezesurą zajmował się mechaniką i posiadał warsztat w którym okazjonalnie mnie zatrudniał żebym miał na takie zachcianki jak buty czy pieczywo z Biedronki", pisał na Facebooku 49-latek.

Przemysław Kossakowski, VIVA! 3/2021
Fot. Bartek Wieczorek/Visual Crafters

Przemysław i Anita Kossakowscy - rozstanie

Życie blisko przyrody i z dala od zgiełku miasta oraz zajmowanie się tym, co się kocha, niestety nie wystarczyły, by małżeństwo Przemka Kossakowskiego i jego pierwszej żony przetrwało. Nie wiadomo do dziś, co było przyczyną rozstania pary. Prezenter nigdy nie opowiedział o tym wprost.

W jednym z wywiadów wspomniał jedynie, jak potoczyło się jego życie, gdy ta miłość się skończyła.  Kryzys w związku zbiegł się z problemami finansowymi. „Zbliżałem się do czterdziestki, rozwiodłem się, moje życie prywatne było totalnie zrujnowane, nie miałem pracy, brakowało mi pieniędzy i nie widziałem żadnych perspektyw na przyszłość. Psychicznie było to dość dewastujące. I w tym momencie dostałem dziwaczną propozycję, bo dla mnie wtedy to był jakiś szczyt dziwaczności, żeby zaangażować się w pracę nad tworzeniem kanału telewizyjnego. Nigdy nie miałem ambicji związanych z mediami. Byłem ostatnią osobą, która chciała mieć coś wspólnego z show-biznesem”, mówił Przemek Kossakowski Plejadzie.

Jak wyglądało życie prezentera w Popielewie? Zobacz zdjęcia! 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.